Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX breidt uit naar 30 fondsen, onder meer JDE Peet's promoveert

AEX breidt uit naar 30 fondsen, onder meer JDE Peet's promoveert

AMSTERDAM (ANP) - De hoofdindex AEX wordt uitgebreid van 25 naar 30 fondsen, waarmee beleggers toegang krijgen tot een bredere selectie toonaangevende bedrijven. JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick, de aanbieder van postkluisjes InPost en investeringsmaatschappij CVC Capital Partners promoveren vanuit de MidKap naar de AEX. Dit geldt ook voor Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway en vastgoedinvesteerder WDP. De wijzigingen worden doorgevoerd na sluiting van de markten op vrijdag 19 september, maakte beursexploitant Euronext bekend.

De uitbreiding van de AEX is volgens Euronext bedoeld om de Amsterdamse beurs aantrekkelijker en relevanter te maken, zowel voor beleggers als voor bedrijven. Het aantal fondsen in de MidKap-index blijft ongewijzigd op 25. De smallcap-index wordt verkleind en gaat van 25 naar 20 bedrijven. De naam van deze index voor kleinere beursfondsen wordt omgedoopt tot AMS Next 20.

Metalengroep AMG, flitshandelaar Flow Traders, investeerder Hal Trust, marketingbureau Havas en biotechnologiebedrijf Pharming gaan deel uitmaken van de MidKap.

De wijzigingen zijn het resultaat van een consultatieproces dat tussen 7 februari en 7 maart heeft plaatsgevonden met de markt, stelt de beursuitbater. De nieuwe AEX is volgens topman René Vlerken van Euronext Amsterdam ontworpen om "de diverse groep grote beursgenoteerde bedrijven op Euronext Amsterdam beter te vertegenwoordigen".

Meer uit Financieel

Anthropic automatiseert wetenschappelijk onderzoek met AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic heeft nieuwe software gelanceerd die wetenschappers moet helpen onderzoek te automatiseren. Dat moet een deel van de tijdrovende werkzaamheden uit handen nemen.

2 uur geleden
AEX sluit tweede kwartaal af met winst van bijna 13 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs sloot dinsdag aanzienlijk hoger en rondde daarmee het tweede kwartaal positief af. Vooral de chipbedrijven met een groot gewicht in de index zorgden voor de winst. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten deze week weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.

3 uur geleden
CBS kampt met technische storing, inflatiecijfers komen later

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft last van een technische storing, dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van BNR. Daardoor wordt de publicatie van de inflatiecijfers die voor woensdagochtend gepland stond, uitgesteld.

4 uur geleden
VN waarschuwt infrastructuur aan te passen aan klimaat

GENÈVE (ANP) - Infrastructuur in Europa, Noord-Amerika en Centraal-Azië moet worden aangepast aan de verslechterende klimaatomstandigheden, want niets doen is uiteindelijk veel duurder. Daarvoor waarschuwt de Economische Commissie voor Europa (UNECE) van de Verenigde Naties dinsdag.

4 uur geleden
Wall Street opent vrijwel vlak na nieuw slotrecord Dow-Jonesindex

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met beperkte koersuitslagen geopend, nadat de Dow-Jonesindex een dag eerder op een nieuw recordniveau sloot. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Agentschap wil minstens kwart Duits spoor open voor concurrentie

BONN (ANP) - Minstens een kwart van de capaciteit van het Duitse spoor moet beschikbaar zijn voor concurrenten van Deutsche Bahn. Het Federaal Agentschap voor Spoorwegnetwerken heeft dat als voorstel ingediend bij de adviesraad voor spoorweginfrastructuur. Het agentschap denkt dat de concurrentie voor betere kwaliteit en lagere reiskosten zorgt.

5 uur geleden
Bloomberg: Shell nadert verkoop pompstations Zuid-Afrika

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell is dicht bij een verkoop van zijn pompstations in Zuid-Afrika in een deal van ongeveer 1 miljard dollar aan een onderdeel van staatsolieconcern Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Mogelijk wordt al binnen enkele dagen een deal bekendgemaakt.

8 uur geleden