Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX breekt mogelijk weer door 700-puntengrens heen

AEX breekt mogelijk weer door 700-puntengrens heen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index zet dinsdag naar verwachting de 'aanval' op de 700-puntengrens voort. De hoofdindex wist een dag eerder al voor het eerst in 21 jaar die grens te bereiken, maar sloot uiteindelijk op 697,94 punten. De hoop op een sterk economisch herstel van de coronacrisis en de versnelling van het vaccinatieprogramma in de Verenigde Staten, de grootste economie ter wereld, blijven zorgen voor optimisme op de beursvloeren.

Ook houden beleggers de ontwikkelingen rond het Amerikaanse hedgefonds Archegos in de gaten. Het fonds kon niet aan zijn financiële verplichtingen voldoen. Grote banken als het Japanse Nomura, het Zwitserse Credit Suisse en de Amerikaanse banken Goldman Sachs, Morgan Stanley en Citigroup, moesten daardoor hun posities in Archegos afbouwen wat leidde tot een enorme aandelenverkoop.

De Amsterdamse AEX-index koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht hoger begin van de handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beursgraadmeters met kleine winsten te openen. De belangrijkste Aziatische aandelenmarkten gingen dinsdag overwegend vooruit.

Nieuwe levering vaccins

In de strijd tegen het coronavirus wordt het vaccin van Janssen (Johnson & Johnson) vanaf 19 april aan Europa geleverd. Nederland verwacht volgende maand bijna 170.000 Janssen-vaccins. De farmaceut wil in het tweede kwartaal in totaal 3 miljoen vaccins leveren. Uit een onderzoek van de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC) bleek daarnaast dat wanneer iemand een enkele prik van de coronavaccins van Pfizer/BioNTech of Moderna heeft gekregen, de kans op besmetting met het coronavirus al met 80 procent daalt.

Op het Damrak liet bouwer BAM weten zijn Zwitserse dochteronderneming BAM Swiss te verkopen aan Implenia. Een verkoopprijs werd niet gegeven. Bij BAM Swiss werken ongeveer 45 mensen en het onderdeel is goed voor een omzet van 45 miljoen euro. Bodemonderzoeker Fugro kondigde aan Seabed Geosolutions voor 16 miljoen dollar te verkopen aan PXGEO Seismic Services.

Ook Boskalis blijft in de belangstelling staan. Het vlottrekken van het containerschip Ever Given in het Suezkanaal gaat de baggeraar en maritiem dienstverlener geen miljoenen opleveren. "Dit heeft geen effect op de jaarwinst van Boskalis", zei topman Peter Berdowski. Wel is hij zich bewust van de extra naamsbekendheid die de klus kan opleveren.

De euro was 1,1761 dollar waard, tegenover 1,1779 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 61,23 dollar. Een vat Brent-olie werd 0,6 procent goedkoper op 64,61 dollar.

Meer uit Financieel

Zorgen om oplopende olieprijs bezorgen Wall Street verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.

2 uur geleden
Apple onthult eerste vouwbare iPhone voor 1999 dollar

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.

3 uur geleden
Vakbonden noemen landelijke ov-staking geslaagd

UTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.

4 uur geleden
Bedrijf achter Carglass mogelijk naar de beurs

BRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.

5 uur geleden
Amsterdamse beurs sluit fors lager na zorgen over energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.

6 uur geleden
Britse minister kondigt onderzoek aan naar luchtvaartchaos

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.

7 uur geleden
Europese gasprijs voor het eerst sinds 2023 boven 80 euro

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.

7 uur geleden