Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX boekt kleine winst

AEX boekt kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam boekte maandag een kleine winst. Ook de meeste andere Europese beurzen gingen licht vooruit. Beleggers dezen het rustig aan aangezien Wall Street gesloten blijft vanwege President's Day. Verder bleven de markten gespitst op de ontwikkelingen rond het nieuwe coronavirus in China.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 629,91 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 978,90 punten. De beursgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,4 procent.

Verzekeraar NN Group voerde de stijgers aan bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 1,2 procent. Verfconcern AkzoNobel stond onderaan met een verlies van 0,6 procent. Bij de middelgrote bedrijven ging metalenspecialist AMG aan kop met een plus van 1,3 procent. Hekkensluiter was apothekersbedrijf Fagron met een min van ruim 3 procent na een adviesverlaging door ABN AMRO.

Vertrek BAM-topman

BAM verloor 1,3 procent. Topman Rob van Wingerden vertrekt aan het einde van zijn huidige termijn medio april bij de bouwer. Volgens BAM is in "goed overleg" besloten dat de topman niet zal worden voorgedragen voor een nieuwe termijn. Op de lokale markt werd Tie Kinetix 18 procent meer waard. Het softwarebedrijf verkoopt een bedrijfsonderdeel aan Impartner voor 6 miljoen euro.

De Duitse chemiebedrijven Bayer en BASF zakten 2,4 en 0,6 procent in Frankfurt. Een Amerikaanse jury heeft een schadevergoeding toegekend van 265 miljoen dollar aan een Amerikaanse boer vanwege schade aan zijn fruitbomen door een onkruidverdelgingsmiddel dat is ontwikkeld door Bayer en BASF.

Airbus

In Parijs daalde vliegtuigbouwer Airbus 0,9 procent. De Verenigde Staten verhogen per 18 maart de importheffing op vliegtuigen van Europese makelij naar 15 procent. Alstom won 1,9 procent. Het Franse concern bevestigde gesprekken te voeren over een overname van de treinactiviteiten van het Canadese Bombardier.

De euro was 1,0839 dollar waard, tegen 1,0843 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 52,09 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 57,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bodemonderzoeker Fugro ziet tekenen van herstel windmarkt

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.

1 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie bijna 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.

2 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic houdt voet bij stuk tegen druk Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.

3 uur geleden
Netflix trekt zich terug uit strijd om Warner Bros. Discovery

LOS GATOS (ANP/AFP) - Netflix ziet af van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. De co-CEO's Ted Sarandos en Greg Peters lieten donderdag weten dat de deal financieel niet langer aantrekkelijk genoeg is, waarmee de weg vrijkomt voor een overname door concurrent Paramount Skydance.

3 uur geleden
Warner Bros noemt overnamebod van Paramount 'superieur'

LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.

10 uur geleden
Overwegend verliezen op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.

10 uur geleden
Smartphoneverkoop daalt 13 procent door chiptekort, denkt analist

NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.

12 uur geleden