AEX boekt kleine winst
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam boekte maandag een kleine winst. Ook de meeste andere Europese beurzen gingen licht vooruit. Beleggers dezen het rustig aan aangezien Wall Street gesloten blijft vanwege President's Day. Verder bleven de markten gespitst op de ontwikkelingen rond het nieuwe coronavirus in China.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 629,91 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 978,90 punten. De beursgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 0,4 procent.
Verzekeraar NN Group voerde de stijgers aan bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 1,2 procent. Verfconcern AkzoNobel stond onderaan met een verlies van 0,6 procent. Bij de middelgrote bedrijven ging metalenspecialist AMG aan kop met een plus van 1,3 procent. Hekkensluiter was apothekersbedrijf Fagron met een min van ruim 3 procent na een adviesverlaging door ABN AMRO.
Vertrek BAM-topman
BAM verloor 1,3 procent. Topman Rob van Wingerden vertrekt aan het einde van zijn huidige termijn medio april bij de bouwer. Volgens BAM is in "goed overleg" besloten dat de topman niet zal worden voorgedragen voor een nieuwe termijn. Op de lokale markt werd Tie Kinetix 18 procent meer waard. Het softwarebedrijf verkoopt een bedrijfsonderdeel aan Impartner voor 6 miljoen euro.
De Duitse chemiebedrijven Bayer en BASF zakten 2,4 en 0,6 procent in Frankfurt. Een Amerikaanse jury heeft een schadevergoeding toegekend van 265 miljoen dollar aan een Amerikaanse boer vanwege schade aan zijn fruitbomen door een onkruidverdelgingsmiddel dat is ontwikkeld door Bayer en BASF.
Airbus
In Parijs daalde vliegtuigbouwer Airbus 0,9 procent. De Verenigde Staten verhogen per 18 maart de importheffing op vliegtuigen van Europese makelij naar 15 procent. Alstom won 1,9 procent. Het Franse concern bevestigde gesprekken te voeren over een overname van de treinactiviteiten van het Canadese Bombardier.
De euro was 1,0839 dollar waard, tegen 1,0843 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 52,09 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 57,37 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van Telecom Italia, de belangrijkste telecomaanbieder van Italië, heeft unaniem ingestemd met het overnamebod van de Italiaanse postgroep Poste Italiane ter waarde van 10,8 miljard euro. Dat maakte het telecombedrijf zaterdag bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
10 uur geledenKOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.
14 uur geleden