Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX boekt kleine winst

AEX boekt kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam boekte maandag een kleine winst. Ook de andere Europese beurzen gingen licht vooruit. Beleggers keken vooral uit naar de langverwachte ondertekening van de fase 1-handelsdeal tussen China en de Verenigde Staten, die later deze week zal plaatsvinden.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 611,03 punten. De MidKap won ook 0,1 procent, tot 931,61 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,5 procent.

Galapagos voerde de stijgers aan bij de AEX-fondsen met een winst van 0,8 procent. De biotechnoloog heeft voldoende patiënten gevonden voor een belangrijke klinische studie. Betaalbedrijf Adyen won 0,5 procent en bereikte de hoogste koers ooit. Verzekeraar NN Group (min 0,9 procent) stond onderaan na een adviesverlaging door Credit Suisse. In de MidKap ging metalenspecialist AMG aan kop met een plus van 2,2 procent. Hekkensluiter was maaltijdbestelsite Takeaway met een min van 1,2 procent.

Neways

Neways daalde 2,8 procent bij de kleinere bedrijven. De producent van elektronische componenten heeft zijn verwachting voor het bedrijfsresultaat opnieuw verlaagd. Neways rekent voor heel 2019 nu op een bedrijfsresultaat van 15 miljoen euro. Daarmee is de tweede jaarhelft duidelijk minder geweest dan de eerste jaarhelft. Het bedrijf rekende er eerder op het niveau van de eerste jaarhelft te kunnen evenaren.

In Parijs zakte Renault 2,7 procent. De leiding van de Japanse automaker Nissan onderzoekt volgens mediaberichten of een einde kan worden gemaakt aan de jarenlange samenwerking met zijn Franse partner. De slechte verhoudingen tussen de Japanners en de Fransen kwam aan het licht in de nasleep van de val van automagnaat Carlos Ghosn.

Koersen

Thyssenkrupp won 0,1 procent in Frankfurt. Het Duitse industrieconcern overweegt volgens het tijdschrift Der Spiegel zijn staaltak met branchegenoot Salzgitter (plus 0,8 procent) te laten fuseren.

De euro was 1,1123 dollar waard tegen 1,1115 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 59,01 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 64,94 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Italiaanse overheid krijgt Telecom Italia weer volledig in handen

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van Telecom Italia, de belangrijkste telecomaanbieder van Italië, heeft unaniem ingestemd met het overnamebod van de Italiaanse postgroep Poste Italiane ter waarde van 10,8 miljard euro. Dat maakte het telecombedrijf zaterdag bekend.

6 uur geleden
FT: speculanten gokken op koersdaling SpaceX na recordbeursgang

NEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.

7 uur geleden
China waarschuwt VK na nationalisatie British Steel

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.

8 uur geleden
Iraanse aanvallen treffen Koeweitse olie-installatie

KOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.

9 uur geleden
BBC: Burnham wil nieuwe olie- en gasboringen in Noordzee

LONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.

10 uur geleden
Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.

10 uur geleden
Strengere regels voor elektrische autobouwers in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.

11 uur geleden