Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX boekt kleine winst

AEX boekt kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs boekte woensdag een kleine winst. De andere Europese beurzen lieten eveneens weinig beweging zien. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond het tijdspad van het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie en de onderhandelingen over een nieuwe handelsdeal tussen beide partijen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 607,01 punten. De MidKap bleef vrijwel vlak op 904,88 punten. De beurs in Parijs won 0,1 procent, Frankfurt verloor 0,1 procent. Londen won 0,1 procent.

Chipmachinemaker ASML voerde de stijgers aan bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 0,7 procent. Adyen won 0,4 procent. De betalingsdienstverlener gaat wereldwijd betalingen vanuit de apps van McDonald's afhandelen. Grootste daler was biotechnologiebedrijf Galapagos met een verlies van 1,6 procent na een adviesverlaging door Citi. In de MidKap sloot bouwer BAM de rij met een min van 0,9 procent. Kabel- en telecomconcern Altice Europe ging aan kop met een plus van 1,4 procent.

Fusie autobedrijven

In Parijs steeg PSA 1,9 procent. De Franse automaker en zijn Italiaans-Amerikaanse branchegenoot Fiat Chrysler (plus 0,6 procent) hebben hun handtekening gezet onder een bindende fusiedeal. Het fusiebedrijf, dat in Nederland wordt gevestigd, wordt de vierde automaker ter wereld. Volvo won 4,6 procent in Stockholm. De Zweedse truckbouwer verkoopt zijn dochteronderneming UD Trucks aan zijn Japanse branchegenoot Isuzu Motors. De overname maakt deel uit van een strategische samenwerking tussen de twee vrachtwagenbouwers.

In Kopenhagen kelderde Bang & Olufsen 16 procent. De Deense verkoper van luxe tv's en geluidsapparatuur gaf een omzetwaarschuwing. De Britse uitgever Pearson klom 3,1 procent in Londen na de verkoop van het resterende belang in Penguin Random House aan zijn Duitse partner Bertelsmann.

De euro was 1,1132 dollar waard tegen 1,1152 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 60,54 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 65,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Volkswagen wil snijden in modelaanbod en productiecapaciteit

WOLFSBURG (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil snijden in het aanbod van modellen en de productiecapaciteit. De directie heeft plannen hiervoor voorgelegd aan de raad van commissarissen. Deze herstructureringsplannen zouden geleidelijk uitgevoerd moeten worden en moeten helpen bij het verlagen van de kosten.

10 minuten geleden
Deense boete van 4 ton voor KLM om 'greenwashing'

KOPENHAGEN (ANP/BELGA) - Een rechtbank in Denemarken heeft luchtvaartmaatschappij KLM een boete opgelegd van 3 miljoen Deense kronen, omgerekend 400.000 euro, vanwege "greenwashing". Daarbij doen bedrijven zich groener voor dan ze in werkelijkheid zijn.

2 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, chipbedrijven koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handelsdag uitgegaan. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi waren de koplopers in de hoofdindex op het Damrak. Shell deed een stapje terug door een daling van de olieprijzen. Die stegen eerder deze week nog sterk door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten met Amerikaanse aanvallen op Iran en Iraanse aanvallen op Amerikaanse bases in de Golfregio.

4 uur geleden
Luchtvaart wil minder dronken passagiers vanwege wangedrag

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartorganisaties willen dat passagiers niet te veel drinken en denken daarom na over aanpassingen aan hun alcoholbeleid. Een idee dat in elk geval op tafel ligt, is een waarschuwing op de gesealde verpakkingen voor alcohol op luchthavens. Dat staat in een 'roadmap' die minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) donderdag heeft gedeeld met de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Vakbond belooft felle tegenstand tegen banenverlies Volkswagen

WOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De vakbonden gaan zich fel verzetten tegen de massaontslagen bij Volkswagen Group, waar naast Volkswagen ook merken als Porsche en Audi onder vallen. In verschillende fabrieken werd het werk neergelegd op het moment dat Volkswagen zijn herstructureringsplannen aan de raad van commissarissen voorlegde.

5 uur geleden
Jeansmerk Levi's bij dalers op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Jeansmerk Levi Strauss stond donderdag bij de dalers op de beurzen in New York. De bekende spijkerbroekenfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en verhoogde voor de tweede keer op rij de omzetverwachting voor het hele jaar. Ook keert het bedrijf meer dividend uit. De winstverwachting viel echter wat tegen en beleggers lijken de resultaten aan te grijpen om winst te nemen in het aandeel. Het aandeel Levi's, dat dit jaar 18 procent in waarde is gestegen, werd ruim 4 procent lager gezet.

6 uur geleden
Sjoerdsma ziet na bezoek China dat bedrijfsleven aan de slag moet

SHANGHAI (ANP) - China moet zijn handelsoverschot aanpakken, maar ook Nederland en Europa moeten aan de slag. Tot die slotsom komt minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) na drie dagen op economische missie in China.

6 uur geleden