AEX boekt kleine winst
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs boekte woensdag een kleine winst. De andere Europese beurzen lieten eveneens weinig beweging zien. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond het tijdspad van het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie en de onderhandelingen over een nieuwe handelsdeal tussen beide partijen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 607,01 punten. De MidKap bleef vrijwel vlak op 904,88 punten. De beurs in Parijs won 0,1 procent, Frankfurt verloor 0,1 procent. Londen won 0,1 procent.
Chipmachinemaker ASML voerde de stijgers aan bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 0,7 procent. Adyen won 0,4 procent. De betalingsdienstverlener gaat wereldwijd betalingen vanuit de apps van McDonald's afhandelen. Grootste daler was biotechnologiebedrijf Galapagos met een verlies van 1,6 procent na een adviesverlaging door Citi. In de MidKap sloot bouwer BAM de rij met een min van 0,9 procent. Kabel- en telecomconcern Altice Europe ging aan kop met een plus van 1,4 procent.
Fusie autobedrijven
In Parijs steeg PSA 1,9 procent. De Franse automaker en zijn Italiaans-Amerikaanse branchegenoot Fiat Chrysler (plus 0,6 procent) hebben hun handtekening gezet onder een bindende fusiedeal. Het fusiebedrijf, dat in Nederland wordt gevestigd, wordt de vierde automaker ter wereld. Volvo won 4,6 procent in Stockholm. De Zweedse truckbouwer verkoopt zijn dochteronderneming UD Trucks aan zijn Japanse branchegenoot Isuzu Motors. De overname maakt deel uit van een strategische samenwerking tussen de twee vrachtwagenbouwers.
In Kopenhagen kelderde Bang & Olufsen 16 procent. De Deense verkoper van luxe tv's en geluidsapparatuur gaf een omzetwaarschuwing. De Britse uitgever Pearson klom 3,1 procent in Londen na de verkoop van het resterende belang in Penguin Random House aan zijn Duitse partner Bertelsmann.
De euro was 1,1132 dollar waard tegen 1,1152 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 60,54 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 65,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.
28 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
19 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.
20 uur geledenHIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.
23 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.
1 dag geleden