AEX boekt kleine winst
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs boekte woensdag een kleine winst. De andere Europese beurzen lieten eveneens weinig beweging zien. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond het tijdspad van het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie en de onderhandelingen over een nieuwe handelsdeal tussen beide partijen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 607,01 punten. De MidKap bleef vrijwel vlak op 904,88 punten. De beurs in Parijs won 0,1 procent, Frankfurt verloor 0,1 procent. Londen won 0,1 procent.
Chipmachinemaker ASML voerde de stijgers aan bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 0,7 procent. Adyen won 0,4 procent. De betalingsdienstverlener gaat wereldwijd betalingen vanuit de apps van McDonald's afhandelen. Grootste daler was biotechnologiebedrijf Galapagos met een verlies van 1,6 procent na een adviesverlaging door Citi. In de MidKap sloot bouwer BAM de rij met een min van 0,9 procent. Kabel- en telecomconcern Altice Europe ging aan kop met een plus van 1,4 procent.
Fusie autobedrijven
In Parijs steeg PSA 1,9 procent. De Franse automaker en zijn Italiaans-Amerikaanse branchegenoot Fiat Chrysler (plus 0,6 procent) hebben hun handtekening gezet onder een bindende fusiedeal. Het fusiebedrijf, dat in Nederland wordt gevestigd, wordt de vierde automaker ter wereld. Volvo won 4,6 procent in Stockholm. De Zweedse truckbouwer verkoopt zijn dochteronderneming UD Trucks aan zijn Japanse branchegenoot Isuzu Motors. De overname maakt deel uit van een strategische samenwerking tussen de twee vrachtwagenbouwers.
In Kopenhagen kelderde Bang & Olufsen 16 procent. De Deense verkoper van luxe tv's en geluidsapparatuur gaf een omzetwaarschuwing. De Britse uitgever Pearson klom 3,1 procent in Londen na de verkoop van het resterende belang in Penguin Random House aan zijn Duitse partner Bertelsmann.
De euro was 1,1132 dollar waard tegen 1,1152 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 60,54 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 65,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk wat de mogelijke gevolgen van het cyberincident bij Ahold Delhaize op de financiële prestaties van het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern zullen zijn, stellen analisten van ING. Volgens hen is het nog te vroeg om een inschatting te maken van de schade door de IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop & Shop.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager begonnen na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi gingen opnieuw omlaag na zware koersverliezen van Japanse en Zuid-Koreaanse chipbedrijven door zorgen over toenemende concurrentie uit China.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdagochtend lege schappen zichtbaar. Daarmee eist het cyberincident, waarmee moederbedrijf Ahold Delhaize sinds zondagmiddag kampt, nu ook zijn tol in het beschikbare productaanbod in de winkels.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huizenkopers kunnen voor duurdere huizen een hypotheek afsluiten met bescherming bij betaalproblemen. De grens voor de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat volgend jaar omhoog naar een geleend bedrag voor een huis van 500.000 euro, wat 30.000 euro meer is dan nu. Wie verduurzaamt, kan over een nog hoger bedrag garanties krijgen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse supermarkten kampen met grote schade als gevolg van de cyberaanval op hun koelkasten en vriezers. Thierry Cotillard, topman van de keten Intermarché, zei tegen de Franse nieuwszender BFM TV dat de "ongekende" aanval neerkomt op een verlies van "tientallen miljoenen euro's in heel het land op één dag". Ook andere ketens, waaronder Carrefour, werden getroffen.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Een woordvoerder van moederbedrijf Ahold Delhaize laat dinsdagochtend weten dat het concern "hard bezig" is met het oplossen van het euvel. Meer wil hij er niet over kwijt. Ook durft hij niet te zeggen wanneer mensen weer een update over de situatie kunnen verwachten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in september gemiddeld 3,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie steeg daarmee ten opzichte van de 3,3 procent in augustus.
4 uur geleden