Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX boekt kleine winst

AEX boekt kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs boekte woensdag een kleine winst. De andere Europese beurzen lieten eveneens weinig beweging zien. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond het tijdspad van het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie en de onderhandelingen over een nieuwe handelsdeal tussen beide partijen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 607,01 punten. De MidKap bleef vrijwel vlak op 904,88 punten. De beurs in Parijs won 0,1 procent, Frankfurt verloor 0,1 procent. Londen won 0,1 procent.

Chipmachinemaker ASML voerde de stijgers aan bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 0,7 procent. Adyen won 0,4 procent. De betalingsdienstverlener gaat wereldwijd betalingen vanuit de apps van McDonald's afhandelen. Grootste daler was biotechnologiebedrijf Galapagos met een verlies van 1,6 procent na een adviesverlaging door Citi. In de MidKap sloot bouwer BAM de rij met een min van 0,9 procent. Kabel- en telecomconcern Altice Europe ging aan kop met een plus van 1,4 procent.

Fusie autobedrijven

In Parijs steeg PSA 1,9 procent. De Franse automaker en zijn Italiaans-Amerikaanse branchegenoot Fiat Chrysler (plus 0,6 procent) hebben hun handtekening gezet onder een bindende fusiedeal. Het fusiebedrijf, dat in Nederland wordt gevestigd, wordt de vierde automaker ter wereld. Volvo won 4,6 procent in Stockholm. De Zweedse truckbouwer verkoopt zijn dochteronderneming UD Trucks aan zijn Japanse branchegenoot Isuzu Motors. De overname maakt deel uit van een strategische samenwerking tussen de twee vrachtwagenbouwers.

In Kopenhagen kelderde Bang & Olufsen 16 procent. De Deense verkoper van luxe tv's en geluidsapparatuur gaf een omzetwaarschuwing. De Britse uitgever Pearson klom 3,1 procent in Londen na de verkoop van het resterende belang in Penguin Random House aan zijn Duitse partner Bertelsmann.

De euro was 1,1132 dollar waard tegen 1,1152 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 60,54 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 65,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Trump komt met nieuw plan voor lagere dieselprijs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

3 minuten geleden
AkzoNobel bij stijgers in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.

1 uur geleden
Meer bedrijven wachten op aansluiting op net voor stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.

1 uur geleden
Braziliaanse beurs opent hoger na verkiezingsvoorsprong Bolsonaro

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.

2 uur geleden
Onderzoeksbureau: winkelstraten rustiger door recordhete zomer

AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten in Nederland zijn in het afgelopen kwartaal opnieuw rustiger geworden, meldt onderzoeksbureau RMC. De organisatie wijt dit aan de recordhete zomer.

3 uur geleden
Wall Street opent gemengd na winsten op vrijdag

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag gemengd geopend, na de winsten van vrijdag door een zwak cijfer over de banengroei in de Verenigde Staten. Door het tegenvallende banenrapport wordt de kans op een nieuwe renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank later deze maand minder waarschijnlijk geacht.

3 uur geleden
Topman Saudi Aramco noemt olievoorraden 'angstaanjagend klein'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden waarmee schokken in het aanbod opgevangen kunnen worden, zijn "angstaanjagend klein" geworden. Dat zegt de topman van het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco, Ami Nasser. Daardoor dreigen de markten verder onder druk te komen als de Straat van Hormuz niet opengaat.

4 uur geleden