AEX boekt kleine winst
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs boekte woensdag een kleine winst. De andere Europese beurzen lieten eveneens weinig beweging zien. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond het tijdspad van het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie en de onderhandelingen over een nieuwe handelsdeal tussen beide partijen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 607,01 punten. De MidKap bleef vrijwel vlak op 904,88 punten. De beurs in Parijs won 0,1 procent, Frankfurt verloor 0,1 procent. Londen won 0,1 procent.
Chipmachinemaker ASML voerde de stijgers aan bij de hoofdfondsen op het Damrak met een winst van 0,7 procent. Adyen won 0,4 procent. De betalingsdienstverlener gaat wereldwijd betalingen vanuit de apps van McDonald's afhandelen. Grootste daler was biotechnologiebedrijf Galapagos met een verlies van 1,6 procent na een adviesverlaging door Citi. In de MidKap sloot bouwer BAM de rij met een min van 0,9 procent. Kabel- en telecomconcern Altice Europe ging aan kop met een plus van 1,4 procent.
Fusie autobedrijven
In Parijs steeg PSA 1,9 procent. De Franse automaker en zijn Italiaans-Amerikaanse branchegenoot Fiat Chrysler (plus 0,6 procent) hebben hun handtekening gezet onder een bindende fusiedeal. Het fusiebedrijf, dat in Nederland wordt gevestigd, wordt de vierde automaker ter wereld. Volvo won 4,6 procent in Stockholm. De Zweedse truckbouwer verkoopt zijn dochteronderneming UD Trucks aan zijn Japanse branchegenoot Isuzu Motors. De overname maakt deel uit van een strategische samenwerking tussen de twee vrachtwagenbouwers.
In Kopenhagen kelderde Bang & Olufsen 16 procent. De Deense verkoper van luxe tv's en geluidsapparatuur gaf een omzetwaarschuwing. De Britse uitgever Pearson klom 3,1 procent in Londen na de verkoop van het resterende belang in Penguin Random House aan zijn Duitse partner Bertelsmann.
De euro was 1,1132 dollar waard tegen 1,1152 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 60,54 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 65,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Albert Heijn heeft nog geen aangifte gedaan bij de politie en de politie en het Openbaar Ministerie zien vooralsnog geen reden om zelfstandig een opsporingsonderzoek te starten naar het cybersecurityincident bij de supermarktketen. Dat zei Stan Duijf, bij de politie landelijk verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, donderdagavond in het televisieprogramma Pauw & De Wit.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.
9 uur geleden