Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX blijft steken rond vorige slotstand

AEX blijft steken rond vorige slotstand

AMSTERDAM (ANP) - De AEX is dinsdag met een minieme winst de handel uitgegaan. Elders in Europa werden juist aanzienlijke verliezen geleden. De opleving van het coronavirus drukt de stemming en een van de onderzoekersprogramma's naar een coronavaccin kreeg een tegenvaller te verwerken. Op het Damrak ging de toeleverancier aan apotheken Fagron onderuit na een kwartaalbericht.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot een fractie hoger op 572,47 punten. De MidKap zakte 0,8 procent tot 848,04 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen gaven tot 0,9 procent prijs.

Van de hoofdfondsen waren financieel dienstverleners de grootste verliezers. De banken ING en ABN AMRO en verzekeraar Aegon eindigden onderaan met minnen tot 6,6 procent. Unibail-Rodamco-Westfield ging aan kop met een plus van bijna 3 procent. Het winkelvastgoedfonds heeft een kantoorgebouw in de regio Parijs voor 620 miljoen euro verkocht aan een groep Franse institutionele investeerders. Zwaargewicht ASML ging daags voor de kwartaalresultaten van de chipmachinemaker 2,5 procent vooruit.

MidKap

Fagron verloor 4,9 procent in de MidKap. Het bedrijf wist de kwartaalomzet op te voeren, met name in Latijns-Amerika en Noord-Amerika. KBC Securities verlaagde het advies voor het aandeel. Volgens analisten van de Belgische bank vielen de resultaten van Fagron in Europa tegen, terwijl het aandeel de afgelopen maanden flink is gestegen.

Op de lokale markt zakte Fastned 8,4 procent. Het snellaadbedrijf voelt zich in zijn groei geremd doordat veel Nederlanders met elektrische auto's de laatste tijd vanuit huis werken. Desondanks stegen de opbrengsten gerelateerd aan het opladen van elektrische auto's afgelopen kwartaal en nam het klantenbestand toe.

Air France-KLM

Onder andere luchtvaartbedrijven verloren fors, nu de tweede golf van de corona-uitbraak in veel Europese landen het herstel van de reisbranche dwarszit. Air France-KLM zakte 4,3 procent en Lufthansa en British Airways-moeder IAG verloren tot 4,1 procent. Airbus daalde 3,5 procent nadat luchtvaartmaatschappij Delta had bekendgemaakt dat een flink aantal orders bij de Europese vliegtuigfabrikant zijn uitgesteld.

De euro was 1,1744 dollar waard, tegen 1,1808 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,4 procent meer op 40,38 dollar. Brentolie steeg 1,9 procent in prijs tot 42,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Auto- en motorbranche boekte minder omzet in 2025

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.

42 minuten geleden
15.000 cruisegangers en 20.000 zeevarenden vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.

45 minuten geleden
AI-chipbedrijf Broadcom bij winnaars op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.

1 uur geleden
NAM wil niet meewerken aan hervatten gaswinning Groningen

ASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.

2 uur geleden
Coen van Oostrom nieuwe voorzitter ondernemersorganisatie VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.

2 uur geleden
NS-topman waarschuwt: hinder spoorwerkzaamheden blijft voorlopig

ONNEN (ANP) - Treinreizigers moeten de komende jaren rekening blijven houden met hinder door werkzaamheden op het spoor, waarschuwde NS-topman Wouter Koolmees. De afgelopen twee jaar namen de werkzaamheden met ongeveer een kwart toe. Dat gold ook voor het aantal verstoringen.

3 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten langer op

FRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort reguliere vluchten naar het Midden-Oosten langer op door de oorlog in de regio. Tot en met volgende week dinsdag zal niet worden gevlogen naar Dubai en Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Naar de Iraanse hoofdstad Teheran zal zeker tot en met 30 april niet worden gevlogen door Lufthansa.

3 uur geleden