AEX besluit de dag nipt in het groen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn dinsdag wisselend de dag uitgegaan. De Amsterdamse AEX-index wist de verliezen van eerder op de dag goed te maken en eindigde nipt hoger. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder. Het beleggersvertrouwen in Duitsland steeg harder dan verwacht, wat zorgde voor wat steun.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde met een stijging van 0,1 procent op 520,45 punten. De hoofdindex klom maandag bijna 4 procent. De MidKap ging 0,3 procent omhoog tot 700,39 punten. De beurzen in Londen en Parijs daalden tot 0,9 procent. Frankfurt dikte 0,2 procent aan.
Verzekeraar NN stond 3 procent in de plus en was daarmee de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het concern versterkt zijn kapitaalpositie met een deal rond zijn pensioenportefeuille. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een verlies van 5,9 procent.
Arcadis
In de MidKap ging advies- en ingenieursbureau Arcadis aan kop met een plus van 4,6 procent. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM stond onderaan met een min van 9 procent. Air France wil komende weken geleidelijk diverse binnenlandse en Europese vluchten hervatten en hoopt eind juni ongeveer 15 procent van het normale vluchtschema te kunnen aanbieden.
Bij de kleinere bedrijven klom NIBC ruim 10 procent. De Haagse zakenbank wil toch zijn dividend uitkeren ondanks de coronacrisis. Dat is nodig om de deal met de Amerikaanse investeerder Blackstone niet in de weg te zitten.
Avantium
Chemiebedrijf Avantium maakte een koerssprong van 24,5 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat grote bedrijven als Coca Cola, Carlsberg en L’Oréal het project van afbreekbare papieren flesjes steunen waar Avantium aan deelneemt.
De Europese autofabrikanten stonden onder druk na een recorddaling van de Europese autoverkopen in april door de coronacrisis. In Frankfurt werden de Duitse autobouwers Daimler en BMW tot 0,6 procent lager gezet, terwijl Volkswagen licht hoger sloot (plus 0,1 procent). De Franse automakers PSA, de eigenaar van Peugeot, Citroën en Opel, en Renault zijn veel afhankelijker van de Europese markt en raakten respectievelijk 5,6 en 10,9 procent kwijt.
De euro was 1,0937 dollar waard tegen 1,0887 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent tot 31,71 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper op 34,33 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Sandalenmaker Birkenstock maakte donderdag een koerssprong van bijna 12 procent op Wall Street. Het Duitse bedrijf met notering in New York heeft zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar boven bijgesteld, nu consumenten massaal de dure sandalen en clogs van het merk aanschaffen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump mocht een al lang bestaande vrijstelling van importheffingen voor goedkope producten schorsen. Dat heeft het handelshof in New York geoordeeld. De uitspraak is een opsteker voor de handelsagenda van Trump. De president noemde de uitspraak in een bericht op Truth Social een "grote overwinning".
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Zweden is een bijna drie jaar durende staking tegen Tesla ten einde gekomen. Volgens de Zweedse metaalarbeidersbond IF Metall heeft de Amerikaanse autofabrikant alle stakende leden uitgekocht.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - Moroccanoil is niet meer de hoofdsponsor van het Eurovisie Songfestival. Dat bevestigt songfestivalorganisatie European Broadcasting Union (EBU) donderdag tegen Belgische media. Het van oorsprong Israëlische cosmeticabedrijf was sinds 2019 de hoofdsponsor van het songfestival.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Porsche is van plan om in 2030 te stoppen met de Taycan, de volledig elektrische sedan van de sportwagenfabrikant. Dat meldt WirtschaftsWoche donderdag op basis van ingewijden. Het Duitse zakenblad verwijst daarbij naar aanhoudend dalende verkoopcijfers.
9 uur geleden