Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX besluit de dag nipt in het groen

AEX besluit de dag nipt in het groen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn dinsdag wisselend de dag uitgegaan. De Amsterdamse AEX-index wist de verliezen van eerder op de dag goed te maken en eindigde nipt hoger. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder. Het beleggersvertrouwen in Duitsland steeg harder dan verwacht, wat zorgde voor wat steun.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde met een stijging van 0,1 procent op 520,45 punten. De hoofdindex klom maandag bijna 4 procent. De MidKap ging 0,3 procent omhoog tot 700,39 punten. De beurzen in Londen en Parijs daalden tot 0,9 procent. Frankfurt dikte 0,2 procent aan.

Verzekeraar NN stond 3 procent in de plus en was daarmee de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het concern versterkt zijn kapitaalpositie met een deal rond zijn pensioenportefeuille. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een verlies van 5,9 procent.

Arcadis

In de MidKap ging advies- en ingenieursbureau Arcadis aan kop met een plus van 4,6 procent. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM stond onderaan met een min van 9 procent. Air France wil komende weken geleidelijk diverse binnenlandse en Europese vluchten hervatten en hoopt eind juni ongeveer 15 procent van het normale vluchtschema te kunnen aanbieden.

Bij de kleinere bedrijven klom NIBC ruim 10 procent. De Haagse zakenbank wil toch zijn dividend uitkeren ondanks de coronacrisis. Dat is nodig om de deal met de Amerikaanse investeerder Blackstone niet in de weg te zitten.

Avantium

Chemiebedrijf Avantium maakte een koerssprong van 24,5 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat grote bedrijven als Coca Cola, Carlsberg en L’Oréal het project van afbreekbare papieren flesjes steunen waar Avantium aan deelneemt.

De Europese autofabrikanten stonden onder druk na een recorddaling van de Europese autoverkopen in april door de coronacrisis. In Frankfurt werden de Duitse autobouwers Daimler en BMW tot 0,6 procent lager gezet, terwijl Volkswagen licht hoger sloot (plus 0,1 procent). De Franse automakers PSA, de eigenaar van Peugeot, Citroën en Opel, en Renault zijn veel afhankelijker van de Europese markt en raakten respectievelijk 5,6 en 10,9 procent kwijt.

De euro was 1,0937 dollar waard tegen 1,0887 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent tot 31,71 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper op 34,33 dollar.

Meer uit Financieel

Minnen op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met minnen de handelsdag uitgegaan, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. De algemene verwachting is dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen, om de door de hogere energieprijzen aangejaagde inflatie te bestrijden. Dat zorgde voor terughoudendheid onder beleggers.

41 minuten geleden
Amerikaanse cryptowetgeving gestrand, waarde bitcoin omlaag

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Een poging om nieuwe Amerikaanse wetgeving rondom cryptomunten door te voeren is dinsdag gestrand in het Congres. De wetgeving wist onvoldoende stemmen te behalen, door meningsverschillen over ethiek, bankzaken en de vraag hoe de snelgroeiende sector moet worden gereguleerd. De bitcoin daalde na het nieuws in waarde.

58 minuten geleden
Parttimer met minimumloon levert netto in, stelt salarisplatform

AMERSFOORT (ANP) - Mensen die in deeltijd werken voor het minimumloon dreigen er in hun nettosalaris op achteruit te gaan. Dat meldt salaris- en hr-platform Youforce op basis van eigen berekeningen naar aanleiding van de Prinsjesdagplannen.

3 uur geleden
OpenAI werkt met Anthropic en Google samen aan veiligheid rond AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.

3 uur geleden
AEX eindigt Prinsjesdag lager, blik vooral op AI-zorgen en olie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.

4 uur geleden
Bronnen: olie-export vanuit Saudische haven Yanbu opgeschort

YANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.

5 uur geleden
Ziggo wil in mei of september volgend jaar naar beurs Amsterdam

UTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.

5 uur geleden