Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX besluit de dag nipt in het groen

AEX besluit de dag nipt in het groen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn dinsdag wisselend de dag uitgegaan. De Amsterdamse AEX-index wist de verliezen van eerder op de dag goed te maken en eindigde nipt hoger. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder. Het beleggersvertrouwen in Duitsland steeg harder dan verwacht, wat zorgde voor wat steun.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde met een stijging van 0,1 procent op 520,45 punten. De hoofdindex klom maandag bijna 4 procent. De MidKap ging 0,3 procent omhoog tot 700,39 punten. De beurzen in Londen en Parijs daalden tot 0,9 procent. Frankfurt dikte 0,2 procent aan.

Verzekeraar NN stond 3 procent in de plus en was daarmee de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het concern versterkt zijn kapitaalpositie met een deal rond zijn pensioenportefeuille. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een verlies van 5,9 procent.

Arcadis

In de MidKap ging advies- en ingenieursbureau Arcadis aan kop met een plus van 4,6 procent. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM stond onderaan met een min van 9 procent. Air France wil komende weken geleidelijk diverse binnenlandse en Europese vluchten hervatten en hoopt eind juni ongeveer 15 procent van het normale vluchtschema te kunnen aanbieden.

Bij de kleinere bedrijven klom NIBC ruim 10 procent. De Haagse zakenbank wil toch zijn dividend uitkeren ondanks de coronacrisis. Dat is nodig om de deal met de Amerikaanse investeerder Blackstone niet in de weg te zitten.

Avantium

Chemiebedrijf Avantium maakte een koerssprong van 24,5 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat grote bedrijven als Coca Cola, Carlsberg en L’Oréal het project van afbreekbare papieren flesjes steunen waar Avantium aan deelneemt.

De Europese autofabrikanten stonden onder druk na een recorddaling van de Europese autoverkopen in april door de coronacrisis. In Frankfurt werden de Duitse autobouwers Daimler en BMW tot 0,6 procent lager gezet, terwijl Volkswagen licht hoger sloot (plus 0,1 procent). De Franse automakers PSA, de eigenaar van Peugeot, Citroën en Opel, en Renault zijn veel afhankelijker van de Europese markt en raakten respectievelijk 5,6 en 10,9 procent kwijt.

De euro was 1,0937 dollar waard tegen 1,0887 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent tot 31,71 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper op 34,33 dollar.

Meer uit Financieel

Aantal stakingen daalt verder, maar ze duren langer

DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.

7 minuten geleden
Aantal mensen met minimumloonbaan licht gedaald in 2025

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.

7 minuten geleden
Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

7 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

7 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

8 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

9 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

11 uur geleden