Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX begint sterk aan tweede jaarhelft door optimisme over herstel

AEX begint sterk aan tweede jaarhelft door optimisme over herstel

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag sterk begonnen aan de tweede helft van 2021 en tikte een nieuwe recordstand aan. Beleggers lijken na de sterke eerste jaarhelft te blijven gokken op een voorspoedig economisch herstel van de coronacrisis in Europa. De stemming werd daarbij gesteund door een recordgroei van de industrie in de eurozone in juni. Later op de dag komen nog de wekelijkse uitkeringsaanvragen in de VS naar buiten, die mogelijk meer inzicht geven in de situatie op de Amerikaanse arbeidsmarkt.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent in de plus op 732,05 punten. De graadmeter bereikte op 738,10 punten de hoogste koers ooit. De MidKap won ook 0,4 procent, tot 1045,56 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,7 procent.

Uit cijfers van marktonderzoeker Markit bleek dat de bedrijvigheid van de industrie in het eurogebied vorige maand de sterkste groei ooit heeft laten zien. Daarmee werd voor de vierde maand op rij een nieuw record aangetikt. De industrie profiteert volop van het economische herstel en de versoepeling van de coronamaatregelen.

ArcelorMittal

Staalfabrikant ArcelorMittal profiteerde van het positieve economische nieuws en ging aan kop in de AEX, met een winst van 2,8 procent. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield (plus 2,7 procent) volgde op de voet dankzij een flinke verhoging van het koersdoel door Goldman Sachs. Chipbedrijf Besi sloot de rij met een verlies van 2,4 procent.

Bij de kleinere bedrijven klom Pharming 2 procent. Het biotechnologiebedrijf gaat samenwerken met branchegenoot Orchard Therapeutics en neemt een belang in dat bedrijf. CureVac ging 14 procent onderuit in Frankfurt. Uit de definitieve testresultaten is gebleken dat het vaccin van het Duitse biotechbedrijf slechts 48 procent effectief is tegen het coronavirus. CureVac meldde in juni al een teleurstellende werkzaamheid van 47 procent van het vaccin en zag miljarden euro's aan beurswaarde verdampen.

H&M

In Stockholm verloor Hennes & Mauritz (H&M) 1 procent. De Zweedse kledingketen schreef afgelopen kwartaal weer zwarte cijfers dankzij de heropening van de winkels, maar merkt dat het nog altijd minder druk is in de winkelstraten dan voor de crisis. AB Foods, het moederbedrijf van kledingketen Primark, zag de verkopen sterker dan verwacht toenemen en steeg bijna 5 procent in Londen.

De euro was 1,1852 dollar waard, tegen 1,1847 dollar een dag eerder. De olieprijzen zaten in de lift in afwachting van de uitkomsten van de vergadering van oliekartel OPEC. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 74,28 dollar. Brentolie kostte ook 1,1 procent meer, op 75,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chinees BYD verkoopt meer auto's, verkoopdoel 2026 een uitdaging

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.

10 uur geleden
China veroordeelt uitbreiding zwarte lijst van bedrijven door VS

Beijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.

12 uur geleden
NYT: Fed-voorzitter wil aantal rentebesluiten verminderen

NEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.

14 uur geleden
Meer volledig elektrische auto's verkocht, totale verkoop gedaald

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

15 uur geleden
Elon Musk is bijna helft van zijn vermogen kwijt sinds piek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.

17 uur geleden
Nederlandse luchtvaartindustrie gaat JSF-drone ontwikkelen

FARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.

17 uur geleden
Apple verliest fors aan beurswaarde, Amazon juist hard omhoog

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.

1 dag geleden