Aerdts is blij dat Brussel met minimumleeftijd sociale media komt
DEN HAAG (ANP) - Dat de Europese Commissie komt met voorstellen voor een minimumleeftijd voor sociale media, is een "zeer goede ontwikkeling", vindt staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie, D66). Commissievoorzitter Ursula von der Leyen kondigde woensdag plannen aan voor een algeheel verbod tot 13 jaar en een verbod op persoonlijke accounts tot 15 jaar.
Tussen de 13 en 15 jaar zouden volgens Von der Leyen alleen "mini-accounts" moeten worden toegestaan die worden aangemaakt en beheerd door ouders. Voor gebruikers tussen 15 en 18 jaar moeten platforms aan "veilig ontwerp" doen.
"Het is een belangrijke stap dat er nu wordt gewerkt aan een minimumleeftijd voor sociale media in Europa", zegt Aerdts in een verklaring. "We pleiten hier als Nederland al langer voor." Zelf wil ze een minimumleeftijd van 15 jaar. "Maar uiteindelijk moeten we daar in Europa samen afspraken over maken."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver steunt de plannen van het minderheidskabinet om 10 miljard euro te besparen op de zorg niet, maar wil de kosten in de zorg wel terugdringen. Tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen zei de PRO-leider dat de kabinetsplannen er namelijk alleen voor zorgen dat de zorg voor individuen duurder wordt. Het kabinet wil het eigen risico en de zorgpremie verhogen.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet moet de conceptstukken van de begroting voor volgend jaar openbaar maken, vindt een meerderheid van de Tweede Kamer. Die steunt het verzoek daartoe van de PVV omdat de stukken naar de pers zijn gelekt. De NRC heeft ze ingezien.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oppositieleider Jesse Klaver verwijt de VVD de belastingen voor werknemers steeds te verhogen en wel geld uit te trekken voor bijvoorbeeld vastgoedbeleggers. PRO hekelt dat het kabinet in totaal 8 miljard aan extra belastingen int, waarvan ongeveer de helft betaald wordt door mensen die werken. "Dit is waar het verschil zit tussen de VVD en PRO. Iedere keer dat u op het pluche zit, wordt er bezuinigd op gewone mensen," zei hij tegen VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders verzoekt het kabinet om snel inzage te geven in een vroeger concept van de begroting voor volgend jaar. Aan het begin van de Algemene Politieke Beschouwingen verwees de PVV-leider naar een publicatie van dagblad NRC waarin werd geciteerd uit een conceptbegroting. Hij heeft het kabinet verzocht om deze binnen een halfuur naar de Tweede Kamer te sturen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver vindt dat financiënminister Eelco Heinen (VVD) het kabinet in gevaar brengt door zijn houding in de begrotingsonderhandelingen. Volgens Klaver wil Heinen dat het alleen op zijn manier gaat en staat hij te weinig open voor inbreng van oppositiepartijen. Dat Heinen inschatte dat de oppositie de begroting toch niet zal wegstemmen, vindt Klaver "onverstandig".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gaat lukken om de daders van de spoorwegsabotage, waardoor de dienstregeling dinsdag in het midden en oosten van het land werd ontregeld, te pakken. Die verwachting sprak justitieminister David van Weel uit voordat hij aanschoof bij de Algemene Politieke Beschouwingen. Topvrouw Mirjam van Velthuizen van ProRail zei eerder dat er weinig camerabeelden van de sabotage zijn. Maar er zijn volgens de VVD-bewindsman andere manieren om de daders te vinden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regeldruk, trage vergunningverlening en het overvolle stroomnet zetten "een handrem" op de Nederlandse economie. "Die moet eraf", aldus minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) bij het aanbieden van de miljoenennota 2027 in de Tweede Kamer.
20 uur geleden