Aegon verder omhoog in vlakke AEX, Prosus daalt
AMSTERDAM (ANP) - Aegon ging vrijdag verder omhoog in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. De verzekeraar won een dag eerder al 2,5 procent dankzij een sterk kwartaalbericht. Het aandeel kreeg er nu 1,3 procent bij en behoorde daarmee opnieuw tot de sterkste stijgers bij de hoofdfondsen.
Techinvesteerder Prosus (min 0,7 procent) stond daarentegen onderaan in de AEX, na flinke verliezen in de Chinese techsector. In Hongkong kelderde tech- en webwinkel Alibaba 10 procent na een tegenvallend kwartaalbericht en het afblazen van de beursgang van zijn clouddivisie. Het bedrijf zag daarmee 20 miljard dollar aan beurswaarde verdampen. Het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft, ging mee omlaag en zakte 3 procent.
De stemming op Beursplein 5 bleef verder terughoudend, na de verliesbeurt een dag eerder. De hoop dat de centrale banken klaar zijn met het verhogen van de rente in de strijd tegen de inflatie, maakte deze week plaats voor zorgen over de economische groei. Ook doken de olieprijzen flink omlaag.
Adyen en Arcadis
De AEX noteerde in de ochtendhandel onveranderd op 760,43 punten. Betaalbedrijf Adyen ging op kop met een plus van 1,7 procent. De MidKap won 0,7 procent tot 862,60 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs klommen tot 0,5 procent. Londen steeg een half procent, ondanks een onverwachte daling van de Britse winkelverkopen in oktober.
In de MidKap klom Arcadis 1,5 procent. Het advies- en ingenieursbureau won een dag eerder al ruim 3 procent, na goed ontvangen nieuwe doelstellingen. Analisten van investeringsbank Jefferies verhoogden daardoor het koersdoel voor het aandeel.
Ajax
Ajax bleef onveranderd. De beursgenoteerde voetbalclub houdt vrijdag zijn aandeelhoudersvergadering. Zowel sportief als zakelijk gaat het Ajax dit seizoen niet voor de wind. De onrust binnen de club ontstond onder meer door de inmiddels ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Naar hem loopt nog een onderzoek over mogelijke belangenverstrengeling bij transfers. Ajax liet al weten dat het onwaarschijnlijk is dat het onderzoek voorafgaand aan de vergadering zal zijn afgerond.
De olieprijzen toonden enige stabilisatie na de stevige daling van ruim 4 procent een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 72,91 dollar. Brentolie werd iets goedkoper op 77,38 dollar per vat. In september kostte Brent nog bijna 98 dollar per vat. De euro was 1,0827 dollar waard, tegen 1,0849 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
7 uur geleden