Aegon lijdt 3 miljoen verlies bij redding Credit Suisse
AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar Aegon lijdt waarschijnlijk 3 miljoen euro verlies bij de redding van Credit Suisse. Dat komt omdat achtergestelde obligaties van de noodlijdende Zwitserse bank, waarin het Nederlandse concern had geïnvesteerd, bij de reddingsactie in één klap waardeloos zijn gemaakt.
Om de onrust op de financiële markten te beteugelen werd Credit Suisse zondag overgenomen door zijn grotere rivaal UBS. Hoewel de bank nu van de ondergang is gered, lijden de aandeelhouders van Credit Suisse wel een flink verlies omdat aandelen van de bank bij de overname veel lager zijn gewaardeerd dan de stukken onlangs nog waard waren op de beurs.
Als onderdeel van de reddingsovereenkomst met UBS wordt de waarde van de zogeheten Additional Tier 1-obligaties van Credit Suisse, die zijn ontworpen om verliezen op te vangen in het geval van een faillissement, namelijk afgeschreven tot nul. Die obligaties hadden een waarde van dik 16 miljard euro. Aegon had voor 3 miljoen euro in die AT1-schuld geïnvesteerd, laat een woordvoerder weten. Daarmee is de blootstelling volgens hem "verwaarloosbaar".
Geen blootstelling
Branchegenoten NN Group en Achmea verklaren desgevraagd geen blootstelling te hebben aan de obligaties die hun waarde hebben verloren. Datzelfde geldt voor de grootste Nederlandse pensioenfondsen ABP, PFZW, PME en PMT. Soms hebben ze wel obligaties van Credit Suisse, maar niet de AT1-obligaties waar het nu om gaat.
ABN AMRO zegt eveneens niet in de AT1-obligaties van Credit Suisse te hebben geïnvesteerd. Volgens een woordvoerder van ABN AMRO is het voor banken ook helemaal niet zo interessant om geld te steken in AT1-schuldpapier van andere banken. Dat heeft te maken met de manier waarop banken deze schuld in hun boeken moeten opnemen.
Ook verzekeraar ASR laat weten geen blootstelling te hebben aan de AT1-obligaties van Credit Suisse. ING en Rabobank wilden niet reageren op vragen over banden met Credit Suisse.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
9 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
15 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
16 uur geleden