Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aegon koploper in hogere AEX, Signify zakt na omzetalarm

Aegon koploper in hogere AEX, Signify zakt na omzetalarm

AMSTERDAM (ANP) - Aegon was donderdag de sterkste stijger in de AEX-index, die een kleine winst liet zien. De verzekeraar profiteerde van een positief analistenrapport van Berenberg en een koopadvies door de Zwitserse bank UBS. Verlichtingsbedrijf Signify moest het daarentegen ontgelden na een omzetalarm.

De stemming op het Damrak bleef positief voorafgaand aan het belangrijke inflatiecijfer van de Verenigde Staten, dat later op de dag wordt bekendgemaakt. De hoop dat de Amerikaanse inflatie in december verder is afgekoeld zorgde deze week al voor optimisme op de aandelenmarkten. Beleggers hopen dat de Federal Reserve de rente daardoor dit jaar minder sterk hoeft te verhogen.

De AEX noteerde rond het middaguur 0,4 procent hoger op 742,12 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 986,73 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,7 procent.

Signify

Signify zakte 4 procent. Het concern kampte in het vierde kwartaal met een sterker dan verwachte verslechtering van zijn activiteiten in China als gevolg van de verstoringen door de corona-uitbraken in dat land. Ook andere onderdelen presteerden minder goed dan verwacht.

Aegon dikte 4 procent aan. Branchegenoot ASR zakte daarentegen 1,2 procent in de MidKap door een adviesverlaging van UBS. Advies- en ingenieursbureau Arcadis (plus 2,3 procent) behoorde tot de sterkste stijgers bij de middelgrote bedrijven, dankzij een koopadvies door Oddo BHF.

Chips

De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI lieten een gemengd beeld zien na de kwartaalresultaten van TSMC. De Taiwanese chipmaker, een belangrijke klant van ASML, boekte afgelopen kwartaal een recordwinst. Eerder deze week stelden de omzetcijfers over december van de grootste chipfabrikant ter wereld nog teleur. ASML won 1,1 procent. ASMI en Besi verloren tot 0,9 procent.

Fastned zakte 7 procent. De uitbater van laadstations zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen. Volgens analisten van ING vielen de resultaten echter wat tegen. Ook merkten de kenners van ING op dat de oprichters en vroege investeerders van Fastned gezamenlijk een belang van 6 procent in het bedrijf willen verkopen.

Ubisoft

In Parijs kelderde Ubisoft dik 15 procent. Het Franse gamebedrijf gaf een omzetwaarschuwing en stelde de lancering van het nieuwe computerspel 'Skull and Bones' uit. Logitech ging 14,5 procent onderuit in Zürich na tegenvallende kwartaalresultaten van de fabrikant van computermuizen, toetsenborden en webcams.

De euro was 1,0760 dollar waard, tegen 1,0755 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 78,17 dollar per vat. Brentolie kostte ook 1 procent meer, op 83,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zorgen over hoge techkoersen drukken Wall Street weer in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de nieuwe handelsweek negatief begonnen, opnieuw door zorgen onder beleggers over de hoge koersen van bedrijven in de techsector. Op de beurzen wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van chipconcern Nvidia die woensdag na de beurssluiting worden verwacht. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming in de laatste weken van het jaar. Maandag verloor het aandeel 1,8 procent.

3 uur geleden
India: bijna rond met eerste fase van handelsdeal met VS

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Na maandenlange onderhandelingen zegt India dat het dicht bij het afronden is van een handelsovereenkomst met de Verenigde Staten. Het gaat om de eerste fase van een deal om de Amerikaanse importheffingen van 50 procent te verlagen, zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal maandag.

3 uur geleden
Aandelenkoersen Damrak opnieuw over breed front omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.

8 uur geleden
Vakbondsleden stemmen in met cao voor sjorders haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van FNV-leden bij sjorbedrijven ILS en Matrans heeft ingestemd met het cao-resultaat voor de sjorders. Een staking van de medewerkers die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten, had vorige maand grote impact, omdat containerschepen niet konden laden en lossen door de acties.

8 uur geleden
Chinese prijzenoorlog zet autoverkoop XPeng onder druk

BEIJING (ANP/RTR) - XPeng, een grote Chinese producent van elektrische auto's, ziet het somber in voor het laatste kwartaal van dit jaar. Volgens het concern staan de verkopen onder druk door een prijzenoorlog op de thuismarkt en groeiende concurrentie.

9 uur geleden
Google-eigenaar Alphabet stijgt op Wall Street na belang Buffett

NEW YORK (ANP) - Alphabet (plus 4,5 procent) behoorde maandag tot de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van superbelegger Warren Buffett, in het afgelopen kwartaal bijna 18 miljoen aandelen van het moederbedrijf van Google en YouTube heeft gekocht. Dat belang was eind september meer dan 4 miljard dollar waard.

10 uur geleden
Oud-LTO-voorman Van der Tak hoofd van nieuwe groentenvakgroep

DEN HAAG (ANP) - Sjaak van der Tak, voormalig voorman van LTO Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Vollegrondsgroenten bij de land- en tuinbouworganisatie. Deze nieuwe vakgroep is opgericht om de belangenbehartiging voor plantaardige sectoren verder te versterken, maakte LTO maandag bekend.

10 uur geleden