Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aegon in uitverkoop op Damrak

Aegon in uitverkoop op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Aegon ging donderdag in de uitverkoop op het Damrak. Beleggers reageerden teleurgesteld op het intrekken van de financiële doelstellingen door de verzekeraar. De meeste Europese beurzen deden een stap terug na de recente sterke opmars. De aandacht ging vooral uit naar de ontwikkelingen rond de extra stimuleringsmaatregelen in de Verenigde Staten. Ook kwamen grote Europese bedrijven als Carlsberg, Deutsche Telekom, RWE, TUI en Thyssenkrupp met cijfers.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent lager op 572,94 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 818,51 punten. Frankfurt en Parijs verloren 0,1 procent. Londen zakte 1 procent.

Aegon was de grote verliezer in de AEX met een koersval van bijna 14 procent. De verzekeraar zag de nettowinst in de eerste jaarhelft fors dalen en trok zijn financiële verwachtingen voor 2020 en volgend jaar in door de coronacrisis. Ook zet het bedrijf het mes in het dividend. Aan het einde van het jaar zal de nieuwe topman Lard Friese, die aantrad in mei, de nieuwe financiële doelen presenteren.

Just Eat Takeaway

Just Eat Takeaway zette de opmars voort en was koploper in de AEX met een plus van 2,7 procent. Het maaltijdbestelbedrijf won een dag eerder al dik 3 procent dankzij sterke resultaten. Olie- en gasbedrijf Shell zakte 2,2 procent. Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) verlaagde zijn verwachtingen voor de olievraag door de aanhoudende malaise in de luchtvaartsector. Op de lokale markt steeg AND bijna 10 procent. De kaartenmaker schroefde zijn omzet in de eerste jaarhelft flink op.

In Frankfurt raakte Thyssenkrupp 14 procent kwijt. Het Duitse staal- en industrieconcern kreeg in het afgelopen kwartaal een flinke tik door de coronacrisis. Vooral de malaise in de auto-industrie, zijn belangrijkste afzetmarkt, zette de prestaties onder druk. Ook TUI (min 4,6 procent) heeft zwaar te lijden onder de virusuitbraak. De reisorganisatie had afgelopen kwartaal vrijwel geen inkomsten door de reisrestricties om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

Deutsche Telekom

Deutsche Telekom klom 2 procent. Het moederbedrijf van T-Mobile Nederland verhoogde de verwachtingen voor dit jaar. In Kopenhagen zakte Carlsberg 4,7 procent. De Deense bierbrouwer voorziet dit jaar een forse lagere winst als gevolg van de coronacrisis.

De euro was 1,1827 dollar waard tegen 1,1794 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer 42,71 dollar. Brentolie werd een fractie duurder op 45,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zoon vervangt Warren Buffett als voorzitter Berkshire Hathaway

OMAHA (ANP) - Warren Buffett doet een stap terug als voorzitter van Berkshire Hathaway, het bedrijf dat onder zijn leiding is uitgegroeid tot een grote investeringsmaatschappij. Zijn zoon Howard volgt hem op. Warren Buffett gaat verder als "emeritus voorzitter" en geeft vanuit die rol zijn mening over de bedrijfsvoering, meldt Berkshire Hathaway.

53 minuten geleden
ECB-president Lagarde houdt deur open voor vroegtijdig vertrek

DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), laat de mogelijkheid open om haar functie vroegtijdig neer te leggen. Lagarde herhaalde dat ze in 2027 zal vertrekken als centralebankpresident, maar wilde niet zeggen of ze aanblijft tot haar ambtstermijn in oktober van dat jaar afloopt.

1 uur geleden
Ethische hackers breken binnen 72 uur in bij ChatGPT-maker OpenAI

SAN FRANCISCO (ANP) - Ethische hackers wisten recent in te breken bij OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Onderzoekers van het beveiligingsplatform Hacktron ontdekten twee kritieke kwetsbaarheden en wisten binnen 72 uur toegang te krijgen tot interne systemen.

2 uur geleden
KLM onderzoekt brandende powerbank op vlucht naar Curaçao

AMSTELVEEN (ANP) - KLM doet onderzoek naar een incident op een vlucht van Amsterdam naar Curaçao, waarbij een powerbank aan boord in brand raakte. Het is volgens de luchtvaartmaatschappij nu nog te vroeg om te zeggen of het beleid rond powerbanks aan boord aangescherpt moet worden.

2 uur geleden
Landen dringen aan op EU-voorstel overwinst, Brussel wil dat niet

DUBLIN (ANP) - Zes EU-lidstaten dringen aan op een EU-breed voorstel voor een belasting op bedrijven die enorme winst hebben gemaakt door de hoge energieprijzen, maar de Europese Commissie komt voorlopig niet met een plan daarvoor. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis voorafgaand aan overleg met EU-ministers van Economie en Financiën in Dublin.

3 uur geleden
FrieslandCampina draagt Indonesische dochter over aan concurrent

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina draagt zijn dochteronderneming in Indonesië over aan een ander groot zuivel- en drankbedrijf in het land, Ultrajaya. Het Nederlandse zuivelbedrijf krijgt in ruil daarvoor controlerend zeggenschap over Ultrajaya en moet daarna een verplicht bod uitbrengen op het hele beursgenoteerde bedrijf.

3 uur geleden
Keolis en provincie kijken hoe ov in Utrecht kan blijven rijden

DEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis vreest dat het verzorgen van het openbaar vervoer in de provincie Utrecht op de lange termijn onhoudbaar wordt. Het bedrijf en de provincie onderzoeken hoe de ov-concessie Utrecht Buiten (het busvervoer in Amersfoort en in het oosten en westen van de provincie) op de lange termijn "betrouwbaar, toegankelijk en financieel houdbaar kan blijven", bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van de Volkskrant.

3 uur geleden