
Aegon hard omlaag op negatief Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Aegon was een opvallende daler bij de hoofdfondsen op het Damrak maandag met een koersval van 5,8 procent. Beleggers dumpten het aandeel na een kritisch rapport over de verzekeraar van het Amerikaanse investeringsbedrijf Spruce Point.
De investeerder richtte zijn pijlen met name op het Amerikaanse dochterbedrijf van Aegon, World Financial Group (WFG). Spruce Point beschuldigt WFG van agressieve verkooppraktijken en stelt dat het bedrijfsmodel sterke gelijkenissen vertoont met een piramidespel. Bovendien voorspelt het investeringsbedrijf een aanzienlijke waardedaling van aandelen Aegon op de langere termijn.
Mede door de forse koersdaling van Aegon sloot de AEX-index 0,2 procent lager op 891,48 punten. De MidKap daalde 1,1 procent tot 847,68 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,7 procent. Moody's is negatiever geworden over de Franse staatsfinanciën door de politieke crisis in het land. Die zit volgens het ratingbureau maatregelen dwars die de overheidsbegroting op orde moeten brengen.
Thuisbezorgd
In de MidKap stond Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway onderaan met een min van 4,4 procent. Volgens berichten eist een groep ontevreden obligatiehouders in de Verenigde Staten vroegtijdige aflossing van een lening. Bij de kleinere fondsen verloor Pharming 2,5 procent. Het biotechnologiebedrijf uit Leiden wil zijn Zweedse branchegenoot Abliva overnemen voor 66,1 miljoen dollar (bijna 63 miljoen euro). Pharming zal de overname betalen uit eigen middelen.
Vivendi bracht maandag zijn marketingbureau Havas apart naar de Amsterdamse beurs. Dit aandeel moest een flinke koerswinst van eerder op de dag weer inleveren en eindigde 0,6 procent in de plus. Het is de tweede keer dat het Franse mediaconcern een onderdeel naar het Damrak brengt. In 2021 bracht Vivendi al zijn muziektak Universal Music Group (UMG) naar Amsterdam. De beursnotering van Havas is het gevolg van de opsplitsing van Vivendi. Daarbij krijgt ook tv-zender Canal+ een aparte notering in Londen.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
2 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
3 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
3 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
5 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
6 uur geleden