Aegon hard omlaag op negatief Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Aegon was een opvallende daler bij de hoofdfondsen op het Damrak maandag met een koersval van 5,8 procent. Beleggers dumpten het aandeel na een kritisch rapport over de verzekeraar van het Amerikaanse investeringsbedrijf Spruce Point.
De investeerder richtte zijn pijlen met name op het Amerikaanse dochterbedrijf van Aegon, World Financial Group (WFG). Spruce Point beschuldigt WFG van agressieve verkooppraktijken en stelt dat het bedrijfsmodel sterke gelijkenissen vertoont met een piramidespel. Bovendien voorspelt het investeringsbedrijf een aanzienlijke waardedaling van aandelen Aegon op de langere termijn.
Mede door de forse koersdaling van Aegon sloot de AEX-index 0,2 procent lager op 891,48 punten. De MidKap daalde 1,1 procent tot 847,68 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,7 procent. Moody's is negatiever geworden over de Franse staatsfinanciƫn door de politieke crisis in het land. Die zit volgens het ratingbureau maatregelen dwars die de overheidsbegroting op orde moeten brengen.
Thuisbezorgd
In de MidKap stond Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway onderaan met een min van 4,4 procent. Volgens berichten eist een groep ontevreden obligatiehouders in de Verenigde Staten vroegtijdige aflossing van een lening. Bij de kleinere fondsen verloor Pharming 2,5 procent. Het biotechnologiebedrijf uit Leiden wil zijn Zweedse branchegenoot Abliva overnemen voor 66,1 miljoen dollar (bijna 63 miljoen euro). Pharming zal de overname betalen uit eigen middelen.
Vivendi bracht maandag zijn marketingbureau Havas apart naar de Amsterdamse beurs. Dit aandeel moest een flinke koerswinst van eerder op de dag weer inleveren en eindigde 0,6 procent in de plus. Het is de tweede keer dat het Franse mediaconcern een onderdeel naar het Damrak brengt. In 2021 bracht Vivendi al zijn muziektak Universal Music Group (UMG) naar Amsterdam. De beursnotering van Havas is het gevolg van de opsplitsing van Vivendi. Daarbij krijgt ook tv-zender Canal+ een aparte notering in Londen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.
2 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geƫscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.
3 uur geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
3 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.
4 uur geleden