Aegon en Unilever stijgen op druk Damrak na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Aegon en Unilever behoorden donderdag tot de sterkste stijgers op het Damrak, na goed ontvangen resultaten van de AEX-bedrijven. Bij de middelgrote bedrijven vielen de cijfers van apothekersbedrijf Fagron en flitshandelaar Flow Traders in de smaak bij beleggers.
Aegon steeg dik 3 procent. De verzekeraar heeft vorig jaar een miljardenverlies geleden door de verkoop van zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan branchegenoot ASR. Aegon moest namelijk flink afschrijven op die onderdelen. Volgens Aegon gaat het echter om een puur boekhoudkundig verlies. De operationele winst, waarin de afschrijving niet is meegenomen, bleef vorig jaar stabiel.
Unilever won 0,7 procent. Het levensmiddelenconcern zag afgelopen jaar de winst met een kwart stijgen. Het bedrijf achter merken als Knorr, Dove-zeep en Magnum-ijsjes verkocht voor meer geld aan producten dankzij prijsverhogingen. Daarnaast probeerde het de kosten te verlagen. De omzet ging met 14,5 procent omhoog tot ruim 60 miljard euro.
Unibail-Rodamco-Westfield en Fagron
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 1,1 procent hoger op 756,89 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 1035,67 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,2 procent.
Unibail-Rodamco-Westfield klom 1 procent. De eigenaar van Mall of the Netherlands in Leidschendam zag de huurinkomsten vorig jaar met dik 29 procent stijgen en het resultaat met ruim een derde groeien. ArcelorMittal won 0,9 procent. De staalfabrikant boekte minder winst in het vierde kwartaal. Ook de omzet viel lager uit door een zwakkere vraag naar staal en lagere verkoopprijzen.
Fagron dikte 8,8 procent aan. Het apothekersbedrijf boekte afgelopen jaar ruim 10 procent meer omzet en rekent voor 2023 op een verdere omzetgroei. Flow Traders steeg bijna 5 procent. De flitshandelaar zag de handelsinkomsten in 2022 met 20 procent stijgen en de nettowinst met 15 procent toenemen.
Galapagos en Crédit Agricole
Galapagos kelderde 8 procent. De biotechnoloog liet weten geen aanvraag in te zullen dienen voor een vergunning voor het middel filgotinib bij de ziekte van Crohn in Europa, na tegenvallende onderzoeksresultaten.
Crédit Agricole steeg 3,7 procent in Parijs na goed ontvangen resultaten van de Franse bank. De geplaagde Zwitserse bank Credit Suisse, die een miljardenverlies leed in 2022, verloor 2 procent in Zürich. Siemens won 6,5 procent in Frankfurt. Het Duitse techconcern verhoogde zijn winstverwachting voor het hele boekjaar na sterke kwartaalresultaten.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0734 dollar waard, tegen 1,0726 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 78,35 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 85,01 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.
1 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in de Amerikaanse stad Oakland heeft de weg vrijgemaakt voor de overname van mediaconcern Warner Bros. Discovery door branchegenoot Paramount Skydance. Een groep van twaalf staten spande een rechtszaak aan om die deal van 110 miljard dollar tegen te houden, maar trof vervolgens een schikking met Paramount. De rechter heeft die overeenkomst nu goedgekeurd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.
2 uur geledenHANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.
3 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De interne toezichthouder van de Federal Reserve heeft geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten rondom de verbouwing van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank. De inspecteur-generaal van de Fed zag ook geen wangedrag door het bestuur.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van bioplasticmaker Avantium hebben het bedrijf woensdag toestemming gegeven om tientallen miljoenen euro's extra op te halen met de uitgifte van aandelen. De eigenaar van een bioplasticfabriek in Delfzijl heeft extra geld nodig omdat het langer dan verwacht duurde om die productielocatie op te starten.
6 uur geleden