Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aegon en Shell aan kop in groene AEX-index

Aegon en Shell aan kop in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index veerde woensdag weer op onder aanvoering van verzekeraar Aegon en olie- en gasconcern Shell. Intertrust werd daarentegen in de MidKap flink lager gezet nadat investeerder CVC de gesprekken met de financieel dienstverlener over een overname staakte.

Ook de andere Europese beurzen lieten herstel zien na de verliesbeurt een dag eerder. De zorgen over de nieuwe coronavariant Omikron namen weer af nadat topman Ugur Sahin van de Duitse vaccinmaker BioNTech tegen persbureau Reuters verklaarde dat het coronavaccin van BioNTech en Pfizer waarschijnlijk goede bescherming biedt tegen een ernstig ziekteverloop van de variant en ziekenhuisopnames zal voorkomen.

Beleggers verwerkten daarnaast de uitlatingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell over een mogelijke snellere afbouw van de coronasteun om de inflatie te beteugelen. De Federal Reserve is vorige maand begonnen met de afbouw en medio december is er nog een beleidsvergadering waarin een versnelling kan worden besproken. Dit leidde tot speculatie dat ook de rente mogelijk sneller zal worden opgeschroefd.

Aegon

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1 procent hoger op 784,88 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 1034,23 punten. Londen en Parijs stegen 1,4 procent. De DAX in Frankfurt klom 1,5 procent ondanks een onverwachte daling van de Duitse winkelverkopen in oktober.

Aegon (plus 3,5 procent) profiteerde van het vooruitzicht dat de rente in de VS mogelijk eerder dan verwacht zal worden verhoogd. Zwaargewicht Shell had baat bij de hogere olieprijzen en volgde met een plus van 3 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer en chemicaliëndistributeur IMCD stonden onderaan met minnen tot 1,8 procent.

Intertrust

Intertrust (min 5 procent) sloot de rij in de MidKap. CVC had 18 euro per aandeel over voor Intertrust en voerde exclusieve gesprekken met het bedrijf. Intertrust liet eerder al weten door meerdere partijen te zijn benaderd met biedingen tot 22 euro per aandeel. Air France-KLM toonde herstel na de koersval door de nieuwe reisbeperkingen en ging aan kop met een plus van 4 procent.

ForFarmers dikte 11 procent aan. Het veevoerbedrijf gaat voor maximaal 50 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. In Brussel won telecomconcern Proximus 5 procent dankzij een adviesverhoging door JPMorgan.

De euro was 1,1320 dollar waard, tegen 1,1277 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,5 procent meer op 69,14 dollar en Brentolie werd 5 procent duurder op 72,72 dollar.

Meer uit Financieel

Meer woningen te bezichtigen tijdens Open Huizen Dag

UTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.

34 minuten geleden
President Duitse centrale bank: economie kan 1 procent groeien

ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.

8 uur geleden
Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.

8 uur geleden
Wall Street wint na banenrapport VS, Tesla en SpaceX bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.

9 uur geleden
Minister Italië wil duidelijkheid van Lagarde over einde bij ECB

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.

11 uur geleden
Na Samsung verhoogt ook Google prijs telefoons vanwege chiptekort

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.

11 uur geleden
Chipbedrijven stuwen AEX-index naar flinke plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.

13 uur geleden