Aegon en Shell aan kop in groene AEX-index
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index veerde woensdag weer op onder aanvoering van verzekeraar Aegon en olie- en gasconcern Shell. Intertrust werd daarentegen in de MidKap flink lager gezet nadat investeerder CVC de gesprekken met de financieel dienstverlener over een overname staakte.
Ook de andere Europese beurzen lieten herstel zien na de verliesbeurt een dag eerder. De zorgen over de nieuwe coronavariant Omikron namen weer af nadat topman Ugur Sahin van de Duitse vaccinmaker BioNTech tegen persbureau Reuters verklaarde dat het coronavaccin van BioNTech en Pfizer waarschijnlijk goede bescherming biedt tegen een ernstig ziekteverloop van de variant en ziekenhuisopnames zal voorkomen.
Beleggers verwerkten daarnaast de uitlatingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell over een mogelijke snellere afbouw van de coronasteun om de inflatie te beteugelen. De Federal Reserve is vorige maand begonnen met de afbouw en medio december is er nog een beleidsvergadering waarin een versnelling kan worden besproken. Dit leidde tot speculatie dat ook de rente mogelijk sneller zal worden opgeschroefd.
Aegon
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1 procent hoger op 784,88 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 1034,23 punten. Londen en Parijs stegen 1,4 procent. De DAX in Frankfurt klom 1,5 procent ondanks een onverwachte daling van de Duitse winkelverkopen in oktober.
Aegon (plus 3,5 procent) profiteerde van het vooruitzicht dat de rente in de VS mogelijk eerder dan verwacht zal worden verhoogd. Zwaargewicht Shell had baat bij de hogere olieprijzen en volgde met een plus van 3 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer en chemicaliëndistributeur IMCD stonden onderaan met minnen tot 1,8 procent.
Intertrust
Intertrust (min 5 procent) sloot de rij in de MidKap. CVC had 18 euro per aandeel over voor Intertrust en voerde exclusieve gesprekken met het bedrijf. Intertrust liet eerder al weten door meerdere partijen te zijn benaderd met biedingen tot 22 euro per aandeel. Air France-KLM toonde herstel na de koersval door de nieuwe reisbeperkingen en ging aan kop met een plus van 4 procent.
ForFarmers dikte 11 procent aan. Het veevoerbedrijf gaat voor maximaal 50 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. In Brussel won telecomconcern Proximus 5 procent dankzij een adviesverhoging door JPMorgan.
De euro was 1,1320 dollar waard, tegen 1,1277 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,5 procent meer op 69,14 dollar en Brentolie werd 5 procent duurder op 72,72 dollar.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.
12 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.
16 uur geleden