Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aegon en Shell aan kop in groene AEX-index

Aegon en Shell aan kop in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index veerde woensdag weer op onder aanvoering van verzekeraar Aegon en olie- en gasconcern Shell. Intertrust werd daarentegen in de MidKap flink lager gezet nadat investeerder CVC de gesprekken met de financieel dienstverlener over een overname staakte.

Ook de andere Europese beurzen lieten herstel zien na de verliesbeurt een dag eerder. De zorgen over de nieuwe coronavariant Omikron namen weer af nadat topman Ugur Sahin van de Duitse vaccinmaker BioNTech tegen persbureau Reuters verklaarde dat het coronavaccin van BioNTech en Pfizer waarschijnlijk goede bescherming biedt tegen een ernstig ziekteverloop van de variant en ziekenhuisopnames zal voorkomen.

Beleggers verwerkten daarnaast de uitlatingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell over een mogelijke snellere afbouw van de coronasteun om de inflatie te beteugelen. De Federal Reserve is vorige maand begonnen met de afbouw en medio december is er nog een beleidsvergadering waarin een versnelling kan worden besproken. Dit leidde tot speculatie dat ook de rente mogelijk sneller zal worden opgeschroefd.

Aegon

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1 procent hoger op 784,88 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 1034,23 punten. Londen en Parijs stegen 1,4 procent. De DAX in Frankfurt klom 1,5 procent ondanks een onverwachte daling van de Duitse winkelverkopen in oktober.

Aegon (plus 3,5 procent) profiteerde van het vooruitzicht dat de rente in de VS mogelijk eerder dan verwacht zal worden verhoogd. Zwaargewicht Shell had baat bij de hogere olieprijzen en volgde met een plus van 3 procent. Informatieleverancier Wolters Kluwer en chemicaliëndistributeur IMCD stonden onderaan met minnen tot 1,8 procent.

Intertrust

Intertrust (min 5 procent) sloot de rij in de MidKap. CVC had 18 euro per aandeel over voor Intertrust en voerde exclusieve gesprekken met het bedrijf. Intertrust liet eerder al weten door meerdere partijen te zijn benaderd met biedingen tot 22 euro per aandeel. Air France-KLM toonde herstel na de koersval door de nieuwe reisbeperkingen en ging aan kop met een plus van 4 procent.

ForFarmers dikte 11 procent aan. Het veevoerbedrijf gaat voor maximaal 50 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen. In Brussel won telecomconcern Proximus 5 procent dankzij een adviesverhoging door JPMorgan.

De euro was 1,1320 dollar waard, tegen 1,1277 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,5 procent meer op 69,14 dollar en Brentolie werd 5 procent duurder op 72,72 dollar.

Meer uit Financieel

Flinke verliezen op Wall Street door hernieuwde AI-zorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag hard omlaaggegaan. Vooral techaandelen moesten het ontgelden door slecht ontvangen cijfers van grote techbedrijven en nieuwe zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen in AI. Onder meer Meta Platforms verloor fors nadat het moederbedrijf van Facebook de boeken had geopend.

3 uur geleden
NCSC onderzoekt eerste signalen van misbruik kwetsbaarheden PHP

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.

4 uur geleden
Moderna raakt kwart beurswaarde kwijt door mogelijk datalek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.

5 uur geleden
EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

SOESTERBERG (ANP) - Nederland moet vanwege de personeelskrapte in de bouwsector scherpere keuzes maken over wat het wil realiseren en wanneer. Dat heeft de directeur van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd bij de presentatie van een rapport over de verwachtingen voor de arbeidsmarkt in de bouw de komende jaren. Nederland wil veel meer nieuwe woningen bouwen, het net uitbreiden, verduurzamen en infrastructuur onderhouden, maar dat kan niet allemaal tegelijk, waarschuwt EIB-directeur Taco van Hoek. Bepaalde doelen, zoals gasloze wijken in 2050, zijn niet haalbaar en hebben meer tijd nodig, vindt hij.

6 uur geleden
Verkoop Gucci valt tegen, L'Oréal groeit wel hard

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van luxemerk Gucci zijn in het derde kwartaal harder gedaald dan kenners alom hadden verwacht, vooral door zwakke cijfers in China. Het herstelplan van het merk van het Franse luxeconcern Kering loopt al jaren moeizaam. Toch hebben niet alle westerse merken het moeilijk in het economisch minder goed presterende China. L'Oréal, dat ook veel producten heeft in lagere prijsklassen, groeit er juist hard.

6 uur geleden
Nog geen resultaat na gesprekken over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.

7 uur geleden
Leidse biotechnoloog Pharming na cijfers grote winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.

8 uur geleden