Aegon en Prosus onderaan in AEX, staalmaker Arcelor aan kop
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet donderdag weinig beweging zien, na de sterke rally in de eerste handelsdagen van het nieuwe jaar. Verzekeraar Aegon en techinvesteerder stonden onderaan in de hoofdindex, terwijl staalfabrikant ArcelorMittal wist te profiteren van het optimisme over de heropening van de Chinese economie.
Beleggers wachten vooral op nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Loonstrookverwerker ADP komt later op de dag met zijn rapport over de banengroei in de private sector in de Verenigde Staten. Dat rapport loopt vooruit op het officiële banencijfer van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag wordt vrijgegeven. Ook worden de wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen in de VS bekendgemaakt.
De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn belangrijk voor het rentebeleid van de Federal Reserve. Een sterkere arbeidsmarkt geeft de Amerikaanse centrale bank meer ruimte om de rente stevig te blijven verhogen. Woensdag bleek uit de notulen van de rentevergadering van december dat de beleidsmakers vastberaden zijn om de inflatie terug te dringen door het rentetarief verder te verhogen.
KPN
De AEX noteerde rond het middaguur een fractie lager op 717,42 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 963,75 punten onder aanvoering van roestvrijstaalmaker Aperam (plus 4,8 procent). De beurs in Parijs daalde 0,2 procent en de DAX in Frankfurt verloor 0,1 procent, na een onverwachte daling van de Duitse export in november. De Londense FTSE-index won 0,5 procent.
Naast Aegon (min 1,7 procent) stond ook branchegenoot NN Group in de staartgroep, met een min van 1,2 procent. Techinvesteerder Prosus zakte 1,5 procent, na de sterke koerswinst van het aandeel in de afgelopen dagen. ArcelorMittal dikte ruim 3 procent aan en chipbedrijf ASMI volgde met een winst van 1,9 procent. Telecomconcern KPN won 0,7 procent. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan verhoogden het koersdoel voor het aandeel.
Ryanair
Shell (plus 0,9 procent) veerde op na de recente zware verliezen. Het olie- en gasconcern profiteerde van het herstel van de olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent meer op 74,76 dollar per vat. Brentolie werd 2,5 procent duurder op 79,82 dollar per vat.
Ryanair steeg dik 5 procent in Dublin. De grootste budgetvlieger van Europa verhoogde zijn winstverwachting voor het hele boekjaar dankzij een verrassend sterk afgelopen kwartaal. In Londen kreeg Next er ruim 7 procent bij. De Britse kledingverkoper verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar dankzij sterke verkopen tijdens de feestdagenperiode. AB Foods, de eigenaar van Primark, won 3,5 procent.
De euro was 1,0613 dollar waard, tegen 1,0603 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
15 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
17 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
1 dag geleden