Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aegon en Prosus onderaan in AEX, staalmaker Arcelor aan kop

Aegon en Prosus onderaan in AEX, staalmaker Arcelor aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet donderdag weinig beweging zien, na de sterke rally in de eerste handelsdagen van het nieuwe jaar. Verzekeraar Aegon en techinvesteerder stonden onderaan in de hoofdindex, terwijl staalfabrikant ArcelorMittal wist te profiteren van het optimisme over de heropening van de Chinese economie.

Beleggers wachten vooral op nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Loonstrookverwerker ADP komt later op de dag met zijn rapport over de banengroei in de private sector in de Verenigde Staten. Dat rapport loopt vooruit op het officiƫle banencijfer van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag wordt vrijgegeven. Ook worden de wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen in de VS bekendgemaakt.

De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn belangrijk voor het rentebeleid van de Federal Reserve. Een sterkere arbeidsmarkt geeft de Amerikaanse centrale bank meer ruimte om de rente stevig te blijven verhogen. Woensdag bleek uit de notulen van de rentevergadering van december dat de beleidsmakers vastberaden zijn om de inflatie terug te dringen door het rentetarief verder te verhogen.

KPN

De AEX noteerde rond het middaguur een fractie lager op 717,42 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 963,75 punten onder aanvoering van roestvrijstaalmaker Aperam (plus 4,8 procent). De beurs in Parijs daalde 0,2 procent en de DAX in Frankfurt verloor 0,1 procent, na een onverwachte daling van de Duitse export in november. De Londense FTSE-index won 0,5 procent.

Naast Aegon (min 1,7 procent) stond ook branchegenoot NN Group in de staartgroep, met een min van 1,2 procent. Techinvesteerder Prosus zakte 1,5 procent, na de sterke koerswinst van het aandeel in de afgelopen dagen. ArcelorMittal dikte ruim 3 procent aan en chipbedrijf ASMI volgde met een winst van 1,9 procent. Telecomconcern KPN won 0,7 procent. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan verhoogden het koersdoel voor het aandeel.

Ryanair

Shell (plus 0,9 procent) veerde op na de recente zware verliezen. Het olie- en gasconcern profiteerde van het herstel van de olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent meer op 74,76 dollar per vat. Brentolie werd 2,5 procent duurder op 79,82 dollar per vat.

Ryanair steeg dik 5 procent in Dublin. De grootste budgetvlieger van Europa verhoogde zijn winstverwachting voor het hele boekjaar dankzij een verrassend sterk afgelopen kwartaal. In Londen kreeg Next er ruim 7 procent bij. De Britse kledingverkoper verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar dankzij sterke verkopen tijdens de feestdagenperiode. AB Foods, de eigenaar van Primark, won 3,5 procent.

De euro was 1,0613 dollar waard, tegen 1,0603 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

7 minuten geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

7 minuten geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

2 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

4 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

5 uur geleden
Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.

6 uur geleden
Verzekeraars beloven hogere premie voor trouwe klant te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiƫle Markten (AFM).

6 uur geleden