Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aegon en ING aan kop in AEX, ook blik op Shell

Aegon en ING aan kop in AEX, ook blik op Shell

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar Aegon en bank ING waren dinsdag de grootste stijgers in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. Ook Shell staat in de schijnwerpers vanwege de aandeelhoudersvergadering van het olie- en gasconcern die aan het begin werd verstoord door klimaatactivisten. Beleggers namen verder weinig risico's door het aanhoudende politieke gesteggel over het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid.

De onderhandelingen tussen president Joe Biden en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy over een verhoging van het plafond leverden maandag nog geen deal op. Biden en McCarthy spraken wel van productieve gesprekken, die deze week worden voortgezet. Bij het uitblijven van een akkoord zouden de Verenigde Staten rond 1 juni zonder geld zitten, wat wereldwijd tot grote financiële onrust zou leiden.

De AEX noteerde rond het middaguur 0,1 procent lager op 767,06 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 943,83 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,9 procent. Londen klom 0,2 procent.

Vergadering Shell

Aegon dikte 1,7 procent aan en ING won 1,1 procent. Techinvesteerder Prosus was de grootste daler in de AEX met een min van 1,6 procent.

Shell klom 0,3 procent. De vergadering in Londen werd ontregeld door activisten van Extinction Rebellion. Er werden actievoerders weggevoerd door beveiligers. Ook kan Shell kritische vragen verwachten over zijn klimaatbeleid van investeerders. Een aantal grote beleggers heeft aangekondigd zich te scharen achter een aandeelhoudersvoorstel van Follow This, dat het concern oproept de CO2-uitstoot sneller terug te dringen.

Puntenmindering Juventus, euro- en oliekoers

Het Italiaanse investeringsbedrijf Exor zakte 0,9 procent in Amsterdam en Juventus verloor 0,5 procent in Milaan. Juventus heeft van de Italiaanse voetbalbond tien strafpunten gekregen voor fraude met de boekhouding. Ondanks dat de straf lager uitvalt dan de eerdere aftrek van vijftien punten, is een plaats in de lucratieve Champions League voor de Italiaanse voetbalclub weer een stuk verder weg. Exor is eigenaar van Juventus.

De euro was 1,0795 dollar waard, tegen 1,0819 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 72,01 dollar. Ook Brentolie werd 0,1 procent goedkoper, op 75,94 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street licht omhoog, computermaker Dell wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koerswinsten aan de handel begonnen, na de verliezen van de afgelopen dagen. Beleggers op Wall Street blijven voorzichtig door de gestegen olieprijzen en de onrust op de obligatiemarkt. Bij de bedrijven was computermaker Dell Technologies een winnaar door goed ontvangen kwartaalcijfers.

6 minuten geleden
Uber wil minder managers en schrapt wereldwijd 3300 banen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies schrapt wereldwijd ongeveer 3300 banen, oftewel 10 procent van zijn personeelsbestand. De Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps wil het aantal managementlagen verminderen en geld vrijmaken voor onder meer zelfrijdende robotaxi's.

16 minuten geleden
Premier Jetten: Europese Unie moet zelf een techreus worden

EINDHOVEN (ANP) - De Europese Unie moet zelf een techreus worden, stelt premier Rob Jetten. Samen met de Franse president Emmanuel Macron benadrukte Jetten tijdens een bezoek aan Eindhoven het belang van strategische autonomie voor het continent "in tijden van verschuivende machtsverhoudingen".

2 uur geleden
DNB heeft 86 ton goud uit VS en Canada naar Londen verplaatst

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een deel van de goudvoorraad uit de Verenigde Staten en Canada gehaald. Daarmee wordt Londen nu de standplaats met het grootste deel van de Nederlandse goudvoorraad, gevolgd door Zeist. Londen wordt gezien als een belangrijk handelscentrum voor fysiek goud. Het goud ligt opgeslagen in de centrale banken van die landen.

2 uur geleden
Experts verwachten duurdere benzine door oorlogen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland stijgen de komende tijd waarschijnlijk verder door de conflicten in het Midden-Oosten en tussen Rusland en Oekraïne. Dat denken deskundigen op dit gebied, nadat uit cijfers van het consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers woensdag bleek dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter Euro95 is gestegen tot een nieuw record. Die van diesel zal dat naar verwachting ook doen.

2 uur geleden
Werkgevers vinden dat vakbonden met kabinet om tafel moeten

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW vinden dat vakbonden weer om tafel moeten met het kabinet na een "stevige handreiking" van de coalitie op het vlak van sociale zekerheid. Dat de bonden vasthouden aan aangekondigde stakingen is teleurstellend, zeggen de belangenbehartigers van het bedrijfsleven in een reactie op gelekte begrotingsplannen.

3 uur geleden
Kabinet geeft opnieuw deel oliereserve vrij om hoge prijzen

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de Nederlandse strategische olievoorraad wordt op de markt gebracht, meldt minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66). Het gaat om ongeveer 780.000 vaten in handen van de Staat. In juli werden al 2,7 miljoen vaten olie van de strategische voorraad in handen van commerciële partijen vrijgegeven.

3 uur geleden