Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aegon en ING aan kop in AEX, ook blik op Shell

Aegon en ING aan kop in AEX, ook blik op Shell

AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar Aegon en bank ING waren dinsdag de grootste stijgers in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. Ook Shell staat in de schijnwerpers vanwege de aandeelhoudersvergadering van het olie- en gasconcern die aan het begin werd verstoord door klimaatactivisten. Beleggers namen verder weinig risico's door het aanhoudende politieke gesteggel over het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid.

De onderhandelingen tussen president Joe Biden en de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Kevin McCarthy over een verhoging van het plafond leverden maandag nog geen deal op. Biden en McCarthy spraken wel van productieve gesprekken, die deze week worden voortgezet. Bij het uitblijven van een akkoord zouden de Verenigde Staten rond 1 juni zonder geld zitten, wat wereldwijd tot grote financiële onrust zou leiden.

De AEX noteerde rond het middaguur 0,1 procent lager op 767,06 punten. De MidKap won 0,3 procent tot 943,83 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,9 procent. Londen klom 0,2 procent.

Vergadering Shell

Aegon dikte 1,7 procent aan en ING won 1,1 procent. Techinvesteerder Prosus was de grootste daler in de AEX met een min van 1,6 procent.

Shell klom 0,3 procent. De vergadering in Londen werd ontregeld door activisten van Extinction Rebellion. Er werden actievoerders weggevoerd door beveiligers. Ook kan Shell kritische vragen verwachten over zijn klimaatbeleid van investeerders. Een aantal grote beleggers heeft aangekondigd zich te scharen achter een aandeelhoudersvoorstel van Follow This, dat het concern oproept de CO2-uitstoot sneller terug te dringen.

Puntenmindering Juventus, euro- en oliekoers

Het Italiaanse investeringsbedrijf Exor zakte 0,9 procent in Amsterdam en Juventus verloor 0,5 procent in Milaan. Juventus heeft van de Italiaanse voetbalbond tien strafpunten gekregen voor fraude met de boekhouding. Ondanks dat de straf lager uitvalt dan de eerdere aftrek van vijftien punten, is een plaats in de lucratieve Champions League voor de Italiaanse voetbalclub weer een stuk verder weg. Exor is eigenaar van Juventus.

De euro was 1,0795 dollar waard, tegen 1,0819 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 72,01 dollar. Ook Brentolie werd 0,1 procent goedkoper, op 75,94 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AkzoNobel bij stijgers in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.

40 minuten geleden
Meer bedrijven wachten op aansluiting op net voor stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.

50 minuten geleden
Braziliaanse beurs opent hoger na verkiezingsvoorsprong Bolsonaro

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.

1 uur geleden
Onderzoeksbureau: winkelstraten rustiger door recordhete zomer

AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten in Nederland zijn in het afgelopen kwartaal opnieuw rustiger geworden, meldt onderzoeksbureau RMC. De organisatie wijt dit aan de recordhete zomer.

2 uur geleden
Wall Street opent gemengd na winsten op vrijdag

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag gemengd geopend, na de winsten van vrijdag door een zwak cijfer over de banengroei in de Verenigde Staten. Door het tegenvallende banenrapport wordt de kans op een nieuwe renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank later deze maand minder waarschijnlijk geacht.

3 uur geleden
Topman Saudi Aramco noemt olievoorraden 'angstaanjagend klein'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden waarmee schokken in het aanbod opgevangen kunnen worden, zijn "angstaanjagend klein" geworden. Dat zegt de topman van het Saudische staatsoliebedrijf Saudi Aramco, Ami Nasser. Daardoor dreigen de markten verder onder druk te komen als de Straat van Hormuz niet opengaat.

3 uur geleden
Transavia gaat fors bezuinigen vanwege 'onvoldoende' winst

SCHIPHOL (ANP) - Transavia komt met een grootschalig bezuinigingsprogramma in een poging de winst op te krikken. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.

4 uur geleden