Aegon afgestraft op rode beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Aegon werd donderdag afgestraft op het Damrak na teleurstellende resultaten van de verzekeraar. De cijfers van concurrent NN Group vielen wel in de smaak. De Europese beurzen stonden in het rood door een sterke toename van het aantal slachtoffers van het nieuwe coronavirus in China. Daarnaast verwerkten de markten een grote hoeveelheid bedrijfsresultaten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent lager op 623,85 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 977,53 punten. Londen, Frankfurt en Parijs zakten tot 1,5 procent.
Aegon (min 7,7 procent) sloot de rij in de AEX. De verzekeraar kampte in de tweede jaarhelft van 2019 met uitdagende marktomstandigheden en presteerde volgens analisten onvoldoende. NN deed het beter en was koploper met een plus van 6,1 procent. De grootste verzekeraar van Nederland boekte afgelopen kwartaal weer winst na het verlies in het slotkwartaal van 2018. Olie- en gasconcern Shell (min 2,9 procent) noteerde ex dividend.
Arcadis
DSM daalde 0,1 procent. Het speciaalchemiebedrijf zag de jaaromzet dalen, maar verhoogde het dividend. Informatieleverancier RELX steeg 1,8 procent na een recordomzet in 2019. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield boekte afgelopen jaar meer winst dan verwacht en klom 0,5 procent.
In de MidKap werden de jaarcijfers van advies- en ingenieursbureau Arcadis (plus 10 procent) goed ontvangen. Oliedienstverlener SBM Offshore won 3,3 procent, mede dankzij een verhoging van het dividend. Takeaway daalde 2 procent. De maaltijdbezorger verwerkte afgelopen jaar fors meer bestellingen, maar het bedrijfsresultaat viel tegen. Toeleverancier aan apotheken Fagron, die ook met cijfers kwam, verloor 5 procent.
Nestlé
Voedingsconcern Nestlé zakte meer dan 2 procent in Zürich na tegenvallende resultaten. In Frankfurt won Commerzbank 4,8 procent dankzij meevallende jaarcijfers van de Duitse bank. Vliegtuigbouwer Airbus daalde 1,2 procent in Parijs na een fors jaarverlies.
De euro was 1,0881 dollar waard tegen 1,0894 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 50,75 dollar. Brentolie zakte 1,1 procent in prijs tot 55,37 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.
40 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.
6 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste muziekconcern, heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. Daarbij profiteerde het bedrijf dat artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt vooral van meer opbrengsten uit betaalde streamingabonnementen. Deze omzet steeg harder dan in het voorgaande kwartaal.
9 uur geledenINGOLSTADT (ANP) - De raad van commissarissen van autofabrikant Audi komt vrijdag extra bijeen om het te hebben over de geplande fabriek in de Verenigde Staten en het bekritiseerde optreden van topman Gernot Döllner bij de bekendmaking. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.
9 uur geleden