Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aegon afgestraft op rode beurs Amsterdam

Aegon afgestraft op rode beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Aegon werd donderdag afgestraft op het Damrak na teleurstellende resultaten van de verzekeraar. De cijfers van concurrent NN Group vielen wel in de smaak. De Europese beurzen stonden in het rood door een sterke toename van het aantal slachtoffers van het nieuwe coronavirus in China. Daarnaast verwerkten de markten een grote hoeveelheid bedrijfsresultaten.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent lager op 623,85 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 977,53 punten. Londen, Frankfurt en Parijs zakten tot 1,5 procent.

Aegon (min 7,7 procent) sloot de rij in de AEX. De verzekeraar kampte in de tweede jaarhelft van 2019 met uitdagende marktomstandigheden en presteerde volgens analisten onvoldoende. NN deed het beter en was koploper met een plus van 6,1 procent. De grootste verzekeraar van Nederland boekte afgelopen kwartaal weer winst na het verlies in het slotkwartaal van 2018. Olie- en gasconcern Shell (min 2,9 procent) noteerde ex dividend.

Arcadis

DSM daalde 0,1 procent. Het speciaalchemiebedrijf zag de jaaromzet dalen, maar verhoogde het dividend. Informatieleverancier RELX steeg 1,8 procent na een recordomzet in 2019. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield boekte afgelopen jaar meer winst dan verwacht en klom 0,5 procent.

In de MidKap werden de jaarcijfers van advies- en ingenieursbureau Arcadis (plus 10 procent) goed ontvangen. Oliedienstverlener SBM Offshore won 3,3 procent, mede dankzij een verhoging van het dividend. Takeaway daalde 2 procent. De maaltijdbezorger verwerkte afgelopen jaar fors meer bestellingen, maar het bedrijfsresultaat viel tegen. Toeleverancier aan apotheken Fagron, die ook met cijfers kwam, verloor 5 procent.

Nestlé

Voedingsconcern Nestlé zakte meer dan 2 procent in Zürich na tegenvallende resultaten. In Frankfurt won Commerzbank 4,8 procent dankzij meevallende jaarcijfers van de Duitse bank. Vliegtuigbouwer Airbus daalde 1,2 procent in Parijs na een fors jaarverlies.

De euro was 1,0881 dollar waard tegen 1,0894 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 50,75 dollar. Brentolie zakte 1,1 procent in prijs tot 55,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Paramount en Warner Bros. pauzeren miljardenovername tot juni

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery hebben afgesproken hun miljardenovername niet voor juni volgend jaar af te ronden. Of er moet eerder al een uitspraak komen in de rechtszaak die twaalf Amerikaanse staten hebben aangespannen om de overname te voorkomen. De staten vrezen dat de concurrentie wegvalt als Paramount zijn branchegenoot overneemt.

1 uur geleden
Tesla verliest opnieuw op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag opnieuw tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's kelderde donderdag met 14,5 procent na kwartaalresultaten. Het bedrijf van Elon Musk boekte minder winst door onder meer prijsverlagingen. Tesla verloor vrijdag ruim 2 procent.

1 uur geleden
Oud-Volkswagen-medewerkers aangeklaagd voor handel met voorkennis

CALIFORNIË (ANP/BLOOMBERG) - Twee voormalige medewerkers van Volkswagen zijn aangeklaagd op verdenking van handel met voorkennis. De twee ingenieurs kochten aandelen in de Amerikaanse autofabrikant Rivian voordat bekend werd dat het een samenwerking met Volkswagen aanging ter waarde van 5 miljard dollar.

2 uur geleden
Bloomberg: chipbedrijf Qualcomm van plan prijzen te verhogen

SAN DIEGO (ANP/BLOOMBERG) - Qualcomm is van plan de prijzen met meer dan 10 procent te verhogen. Het chipbedrijf heeft zijn klanten daar vrijdag van op de hoogte gebracht via een brief, die is ingezien door persbureau Bloomberg. Het bedrijf stelt dat het niet langer lukt om de gestegen kosten van leveranciers zelf op te vangen.

3 uur geleden
Trump dreigt met importheffingen voor EU na boete voor Google

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt met nieuwe importheffingen voor de Europese Unie te komen vanwege de miljoenenboete voor Google. Volgens Trump maakt de EU zich met deze en eerdere boetes schuldig aan het "beroven van Amerikaanse bedrijven en daarmee ook van de Amerikaanse belastingbetaler".

3 uur geleden
Techreuzen roepen overheid VS op open AI-modellen te bevorderen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Enkele grote Amerikaanse technologiebedrijven hebben in een brief aan beleidsmakers in Amerika opgeroepen om de ontwikkeling van open AI-modellen te bevorderen. Ze noemen het "essentieel om het technologisch leiderschap van de VS te waarborgen". Bij een open-weight-model kunnen gebruikers de parameters zelf downloaden en aanpassen.

5 uur geleden
AEX sluit handelsweek positief af, chipbedrijven bij verliezers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag hoger gesloten. Beleggers verwerkten vrijdag opnieuw veel bedrijfsresultaten en reageerden op nieuwe importheffingen die door de Amerikaanse president Donald Trump zijn aangekondigd. De olieprijs daalde fors nadat het een dag eerder boven de 100 dollar per vat was uitgekomen.

5 uur geleden