Aegon afgestraft op rode beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Aegon werd donderdag afgestraft op het Damrak na teleurstellende resultaten van de verzekeraar. De cijfers van concurrent NN Group vielen wel in de smaak. De Europese beurzen stonden in het rood door een sterke toename van het aantal slachtoffers van het nieuwe coronavirus in China. Daarnaast verwerkten de markten een grote hoeveelheid bedrijfsresultaten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent lager op 623,85 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 977,53 punten. Londen, Frankfurt en Parijs zakten tot 1,5 procent.
Aegon (min 7,7 procent) sloot de rij in de AEX. De verzekeraar kampte in de tweede jaarhelft van 2019 met uitdagende marktomstandigheden en presteerde volgens analisten onvoldoende. NN deed het beter en was koploper met een plus van 6,1 procent. De grootste verzekeraar van Nederland boekte afgelopen kwartaal weer winst na het verlies in het slotkwartaal van 2018. Olie- en gasconcern Shell (min 2,9 procent) noteerde ex dividend.
Arcadis
DSM daalde 0,1 procent. Het speciaalchemiebedrijf zag de jaaromzet dalen, maar verhoogde het dividend. Informatieleverancier RELX steeg 1,8 procent na een recordomzet in 2019. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield boekte afgelopen jaar meer winst dan verwacht en klom 0,5 procent.
In de MidKap werden de jaarcijfers van advies- en ingenieursbureau Arcadis (plus 10 procent) goed ontvangen. Oliedienstverlener SBM Offshore won 3,3 procent, mede dankzij een verhoging van het dividend. Takeaway daalde 2 procent. De maaltijdbezorger verwerkte afgelopen jaar fors meer bestellingen, maar het bedrijfsresultaat viel tegen. Toeleverancier aan apotheken Fagron, die ook met cijfers kwam, verloor 5 procent.
Nestlé
Voedingsconcern Nestlé zakte meer dan 2 procent in Zürich na tegenvallende resultaten. In Frankfurt won Commerzbank 4,8 procent dankzij meevallende jaarcijfers van de Duitse bank. Vliegtuigbouwer Airbus daalde 1,2 procent in Parijs na een fors jaarverlies.
De euro was 1,0881 dollar waard tegen 1,0894 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 50,75 dollar. Brentolie zakte 1,1 procent in prijs tot 55,37 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft minder omzet en winst geboekt in het afgelopen kwartaal. De vraag naar reizen zwakte volgens het reisbedrijf tegen het einde van het afgelopen kwartaal wat af. Dat kwam volgens Booking Holdings onder andere door onrust in enkele Europese steden, zoals in Parijs en door het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is dinsdag overwegend hoger gesloten. Nadat techaandelen maandag flink onder druk stonden, toonden de grote bedrijven dinsdag weer herstel. Beleggers deden het verder rustig aan in aanloop naar de uitslagen van midterms in de Verenigde Staten. Bij de verkiezingen dreigt de Republikeinse Partij van president Donald Trump de meerderheid in beide huizen van het Congres te verliezen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Minstens elf landen in Europa zijn geraakt door de cyberaanvallen op koelsystemen. Dinsdag werd bekend dat ook koelinstallaties in Duitsland, Roemenië en het Verenigd Koninkrijk getroffen zijn. Nog geen enkele groep heeft de aanvallen opgeëist.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - BMW heeft zijn winstverwachting voor de tweede keer in vijf maanden verlaagd. Dat meldt de Duitse autofabrikant, die woensdag met kwartaalcijfers komt. De autobouwer versnelt zijn herstructurering, terwijl het kampt met een tegenvallende vraag uit China naar zijn auto's.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal de rente in december waarschijnlijk verhogen, zegt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. Nagel, die ook lid is van de raad van bestuur van de ECB, stelt dat op basis van de huidige inflatievooruitzichten een renteverhoging onvermijdelijk is.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om de stroomkosten voor industriebedrijven te verlagen. Dat melden minister Stientje van Veldhoven en staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer. Het bedrag komt bovenop het geld dat daarvoor in het coalitieakkoord al was gereserveerd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.
8 uur geleden