Aegon afgestraft op rode beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Aegon werd donderdag afgestraft op het Damrak na teleurstellende resultaten van de verzekeraar. De cijfers van concurrent NN Group vielen wel in de smaak. De Europese beurzen stonden in het rood door een sterke toename van het aantal slachtoffers van het nieuwe coronavirus in China. Daarnaast verwerkten de markten een grote hoeveelheid bedrijfsresultaten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent lager op 623,85 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 977,53 punten. Londen, Frankfurt en Parijs zakten tot 1,5 procent.
Aegon (min 7,7 procent) sloot de rij in de AEX. De verzekeraar kampte in de tweede jaarhelft van 2019 met uitdagende marktomstandigheden en presteerde volgens analisten onvoldoende. NN deed het beter en was koploper met een plus van 6,1 procent. De grootste verzekeraar van Nederland boekte afgelopen kwartaal weer winst na het verlies in het slotkwartaal van 2018. Olie- en gasconcern Shell (min 2,9 procent) noteerde ex dividend.
Arcadis
DSM daalde 0,1 procent. Het speciaalchemiebedrijf zag de jaaromzet dalen, maar verhoogde het dividend. Informatieleverancier RELX steeg 1,8 procent na een recordomzet in 2019. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield boekte afgelopen jaar meer winst dan verwacht en klom 0,5 procent.
In de MidKap werden de jaarcijfers van advies- en ingenieursbureau Arcadis (plus 10 procent) goed ontvangen. Oliedienstverlener SBM Offshore won 3,3 procent, mede dankzij een verhoging van het dividend. Takeaway daalde 2 procent. De maaltijdbezorger verwerkte afgelopen jaar fors meer bestellingen, maar het bedrijfsresultaat viel tegen. Toeleverancier aan apotheken Fagron, die ook met cijfers kwam, verloor 5 procent.
Nestlé
Voedingsconcern Nestlé zakte meer dan 2 procent in Zürich na tegenvallende resultaten. In Frankfurt won Commerzbank 4,8 procent dankzij meevallende jaarcijfers van de Duitse bank. Vliegtuigbouwer Airbus daalde 1,2 procent in Parijs na een fors jaarverlies.
De euro was 1,0881 dollar waard tegen 1,0894 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 50,75 dollar. Brentolie zakte 1,1 procent in prijs tot 55,37 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ASSE (ANP/BELGA) - Vriezers en koelkasten van de Belgische supermarktketen Delhaize zijn gehackt, melden Belgische media maandagochtend. De zusterketen van Albert Heijn spreekt van een "IT-incident" bij koelinstallaties. Zeker veertig supermarkten zouden zijn getroffen.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders melden steeds vaker dat ze zijn benaderd door onbetrouwbare verkopers van onder meer thuisbatterijen, warmtepompen en verduurzamingsadvies. Soms gaat het om mensen die honderden euro's betalen voor misleidend verduurzamingsadvies; een andere keer gaat het om senioren die worden misleid en ongewild een overeenkomst sluiten voor bijvoorbeeld een thuisbatterij van tienduizenden euro's.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het huidige forse groeitempo van de Nederlandse industrie dreigt halverwege volgend jaar terug te zakken doordat de mondiale industrie niet snel genoeg kan opschalen, voorziet ABN AMRO. Volgens sectoreconoom Albert Jan Swart van de bank zorgt stormachtige groei van AI-investeringen voor grotere tekorten aan materialen, chips en printplaten en andere elektronische componenten.
1 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair gaat de kosten verlagen om de stijgende brandstofkosten volgend jaar deels op te vangen. De Ierse budgetvlieger verwacht volgend jaar een stijging van 2 miljard euro in de kosten voor brandstof door de gestegen kerosineprijzen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS pleiten voor een constructie waarin Rusland de verkoop van aardgas aan Europa via pijpleidingen door Oekraïne zou hervatten, meldt de Wall Street Journal. Het plan zou in september door Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff zijn voorgelegd tijdens bezoeken aan Moskou en Kyiv.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een aanzienlijk deel van de Nederlanders heeft een beroep waarin de opmars van kunstmatige intelligentie (AI) voor grote verandering kan zorgen. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) in een nieuw rapport over de economische impact van AI in Nederland. Een belangrijke conclusie is dat de gevolgen voor de arbeidsmarkt en economie tot op zekere hoogte nog open liggen en bijvoorbeeld afhangen van hoe bedrijven AI in de praktijk inzetten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerders moeten beter hun best doen om te voorkomen dat nabestaanden onbewust niet gedekt zijn bij het overlijden van een partner, vindt de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De toezichthouder ziet nog te vaak tekortkomingen in de informatievoorziening rond het nabestaandenpensioen.
1 uur geleden