Aegon, Adyen en ING helpen AEX aan stevige winst
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag stevig vooruit onder aanvoering van de financiële bedrijven Aegon, Adyen en ING. Beleggers waren goed te spreken over de resultaten van verzekeraar Aegon, die ook een aandeleninkoopprogramma aankondigde. ING liftte mee door de hoop dat de bank mogelijk ook snel zijn aandeelhouders gaat belonen door eigen aandelen in te kopen.
Vorige week stelde ING (plus 3,1 procent) beleggers nog teleur door bij de publicatie van de jaarcijfers geen inkoopprogramma aan te kondigen. Betaalbedrijf Adyen veerde op na de koersdreun van 16 procent een dag eerder en steeg ruim 4 procent.
Aegon was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 5 procent. De verzekeraar leed vorig jaar een miljardenverlies door de verkoop van zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan branchegenoot ASR. Volgens Aegon gaat het echter om een boekhoudkundig verlies. De operationele winst, waarin de afschrijving niet is meegenomen, is volgens het bedrijf sterk genoeg om voor 200 miljoen euro aan aandelen in te kopen.
ArcelorMittal
De AEX boekte rond het middaguur een winst van 1,6 procent op 760,57 punten. De MidKap won 1,1 procent tot 1040,74 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,6 procent.
Unilever klom 0,9 procent. Het levensmiddelenconcern boekte afgelopen jaar een kwart meer winst dankzij prijsverhogingen. ArcelorMittal won 0,8 procent. De staalfabrikant kampte afgelopen kwartaal met een zwakkere vraag en lagere verkoopprijzen. Topman Aditya Mittal denkt wel dat het dieptepunt achter de rug is en rekent voor 2023 op een stijging van de wereldwijde staalvraag.
Credit Suisse
In de MidKap werden de resultaten van apothekersbedrijf Fagron (plus 15 procent) en flitshandelaar Flow Traders (plus 7 procent) goed ontvangen. Galapagos kelderde daarentegen 10 procent. Beleggers waren teleurgesteld dat de biotechnoloog geen aanvraag gaat indienen voor een vergunning voor het middel filgotinib bij de ziekte van Crohn in Europa.
Standard Chartered steeg 8,5 procent. Volgens persbureau Bloomberg wil First Abu Dhabi Bank de Britse bank kopen voor 35 miljard dollar. Crédit Agricole klom 6 procent na goed ontvangen resultaten van de Franse bank. De geplaagde Zwitserse bank Credit Suisse kelderde 10 procent in Zürich na een miljardenverlies in 2022. Het Duitse techconcern Siemens verhoogde zijn winstverwachting en won 8 procent.
De euro was 1,0776 dollar waard, tegen 1,0726 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 78,74 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 85,43 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO Nederland is kritisch op een Europees plan om boeren te helpen met de stijgende prijzen van kunstmest. De Europese Commissie maakte dinsdag bekend voor de zomer geld vrij te willen maken voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge kunstmestprijzen, die het gevolg zijn van de afsluiting van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen hebben dinsdag afgesproken om niet te ver te gaan met extra steunmaatregelen, omdat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten risico's voor groei en inflatie in de wereldeconomie vergroot. In een gezamenlijke verklaring in Parijs spraken de ministers af om voorzichtig te blijven en de overheidsfinanciën niet te zwaar te belasten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt niet langer dan negen weken de tijd om een besluit te nemen in een zaak waarin beroep is aangetekend, heeft de rechtbank in Den Haag bepaald. De rechtbank vindt de huidige maximumbeslistermijn passend.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel in Nederland heeft een manier gevonden om staal te leveren aan de Verenigde Staten tegen lagere importheffingen. Door een constructie met een Brits zusterbedrijf valt het Nederlandse staal onder een lagere Amerikaanse importheffing. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf na berichtgeving van Politico.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil voor de zomer een financieel steunpakket hebben voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge prijzen voor kunstmest. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag in een zogeheten Actieplan voor kunstmest.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een minderheid van ongeveer 13 procent van de aandeelhouders van Shell heeft voor een voorstel gestemd dat het olie- en gasbedrijf oproept een strategie te ontwikkelen voor een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het groene beleggerscollectief Follow This diende het voorstel in en verwijst naar scenario's waarin klimaatbeleid tot minder vraag naar olie en gas leidt.
2 uur geleden