Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aegon, Adyen en ING helpen AEX aan stevige winst

Aegon, Adyen en ING helpen AEX aan stevige winst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag stevig vooruit onder aanvoering van de financiële bedrijven Aegon, Adyen en ING. Beleggers waren goed te spreken over de resultaten van verzekeraar Aegon, die ook een aandeleninkoopprogramma aankondigde. ING liftte mee door de hoop dat de bank mogelijk ook snel zijn aandeelhouders gaat belonen door eigen aandelen in te kopen.

Vorige week stelde ING (plus 3,1 procent) beleggers nog teleur door bij de publicatie van de jaarcijfers geen inkoopprogramma aan te kondigen. Betaalbedrijf Adyen veerde op na de koersdreun van 16 procent een dag eerder en steeg ruim 4 procent.

Aegon was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 5 procent. De verzekeraar leed vorig jaar een miljardenverlies door de verkoop van zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan branchegenoot ASR. Volgens Aegon gaat het echter om een boekhoudkundig verlies. De operationele winst, waarin de afschrijving niet is meegenomen, is volgens het bedrijf sterk genoeg om voor 200 miljoen euro aan aandelen in te kopen.

ArcelorMittal

De AEX boekte rond het middaguur een winst van 1,6 procent op 760,57 punten. De MidKap won 1,1 procent tot 1040,74 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,6 procent.

Unilever klom 0,9 procent. Het levensmiddelenconcern boekte afgelopen jaar een kwart meer winst dankzij prijsverhogingen. ArcelorMittal won 0,8 procent. De staalfabrikant kampte afgelopen kwartaal met een zwakkere vraag en lagere verkoopprijzen. Topman Aditya Mittal denkt wel dat het dieptepunt achter de rug is en rekent voor 2023 op een stijging van de wereldwijde staalvraag.

Credit Suisse

In de MidKap werden de resultaten van apothekersbedrijf Fagron (plus 15 procent) en flitshandelaar Flow Traders (plus 7 procent) goed ontvangen. Galapagos kelderde daarentegen 10 procent. Beleggers waren teleurgesteld dat de biotechnoloog geen aanvraag gaat indienen voor een vergunning voor het middel filgotinib bij de ziekte van Crohn in Europa.

Standard Chartered steeg 8,5 procent. Volgens persbureau Bloomberg wil First Abu Dhabi Bank de Britse bank kopen voor 35 miljard dollar. Crédit Agricole klom 6 procent na goed ontvangen resultaten van de Franse bank. De geplaagde Zwitserse bank Credit Suisse kelderde 10 procent in Zürich na een miljardenverlies in 2022. Het Duitse techconcern Siemens verhoogde zijn winstverwachting en won 8 procent.

De euro was 1,0776 dollar waard, tegen 1,0726 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 78,74 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 85,43 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger door hoop vredesdeal, focus op beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omhoog na de stevige koerswinsten een dag eerder. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en een snelle heropening van de Straat van Hormuz bleef zorgen voor optimisme bij beleggers. Verder ging de aandacht vooral uit naar de beursgang van Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX.

1 uur geleden
Accountants onzeker over Tata Steel door risico kooksgasfabrieken

IJMUIDEN (ANP) - Het plan om vergunningen voor twee fabrieken op het terrein van Tata Steel Nederland bij IJmuiden in te trekken, zorgt voor onzekerheid over het voortbestaan van de staalfabrikant. Dat schrijven accountants van PwC in het jaarverslag van de Nederlandse tak van Tata Steel.

2 uur geleden
Advocaat-generaal: ondernemingskamer handelde juist bij Nexperia

DEN HAAG (ANP) - De ondernemingskamer heeft op juridisch juiste gronden gehandeld toen deze in oktober vorig jaar ingreep bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Dat stelt de advocaat-generaal in een advies aan de Hoge Raad. De Hoge Raad buigt zich over klachten van onder meer de Chinese topman die werd geschorst door de ondernemingskamer. De advocaat-generaal adviseert om het cassatieberoep van de Chinees te verwerpen.

3 uur geleden
NAM krijgt gelijk in zaak tegen Staat over compensatie Groningen

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) hoeft voorlopig niet mee te betalen aan de compensatie voor in waarde gedaalde woningen in het aardbevingsgebied in Groningen die nog niet zijn verkocht. Het ministerie van Binnenlandse Zaken bracht voor die compensatie uit 2020 en 2021 het jaar daarna ongeveer een half miljard euro in rekening bij NAM, maar dat was volgens de rechtbank in Groningen onterecht.

3 uur geleden
Kansspelautoriteit spreekt TOTO aan op inzetten voetballers

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) spreekt TOTO Online aan op het gebruik van rolmodellen om mensen aan te zetten tot gokken. Online kansspelaanbieders mogen geen gebruikmaken van BN'ers, influencers of in dit geval (oud-)profvoetballers. Deze regels zijn bedoeld om kwetsbare doelgroepen, zoals jongeren en risico- en probleemspelers, te beschermen tegen de aantrekkingskracht van kansspelreclame.

5 uur geleden
DNB: Iranoorlog drukt op economie, maar veel minder dan in 2022

AMSTERDAM (ANP) - De economische groei van Nederland valt dit jaar terug van een eerder verwachte 1,2 procent naar 0,8 procent. Dat komt volgens De Nederlandsche Bank (DNB) door de haperende wereldhandel als gevolg van de Iranoorlog. Ook de prijzen gaan harder omhoog dan eerder gedacht, onder aanvoering van duurdere olie. Maar de gevolgen voor Nederland zijn vooralsnog minder groot dan tijdens de energiecrisis van 2022.

5 uur geleden
Begrotingstekort dit jaar boven EU-norm door haperende economie

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse begrotingstekort komt dit jaar uit boven de norm vanuit de Europese Unie van 3 procent, verwacht De Nederlandsche Bank (DNB). Dat zou voor het eerst zijn sinds coronajaar 2020 en pas voor de tweede keer sinds 2012. Het begrotingstekort is groter dan eerder gedacht door de afnemende economische groei als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden