Aegon, Adyen en ING helpen AEX aan stevige winst
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag stevig vooruit onder aanvoering van de financiële bedrijven Aegon, Adyen en ING. Beleggers waren goed te spreken over de resultaten van verzekeraar Aegon, die ook een aandeleninkoopprogramma aankondigde. ING liftte mee door de hoop dat de bank mogelijk ook snel zijn aandeelhouders gaat belonen door eigen aandelen in te kopen.
Vorige week stelde ING (plus 3,1 procent) beleggers nog teleur door bij de publicatie van de jaarcijfers geen inkoopprogramma aan te kondigen. Betaalbedrijf Adyen veerde op na de koersdreun van 16 procent een dag eerder en steeg ruim 4 procent.
Aegon was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 5 procent. De verzekeraar leed vorig jaar een miljardenverlies door de verkoop van zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan branchegenoot ASR. Volgens Aegon gaat het echter om een boekhoudkundig verlies. De operationele winst, waarin de afschrijving niet is meegenomen, is volgens het bedrijf sterk genoeg om voor 200 miljoen euro aan aandelen in te kopen.
ArcelorMittal
De AEX boekte rond het middaguur een winst van 1,6 procent op 760,57 punten. De MidKap won 1,1 procent tot 1040,74 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,6 procent.
Unilever klom 0,9 procent. Het levensmiddelenconcern boekte afgelopen jaar een kwart meer winst dankzij prijsverhogingen. ArcelorMittal won 0,8 procent. De staalfabrikant kampte afgelopen kwartaal met een zwakkere vraag en lagere verkoopprijzen. Topman Aditya Mittal denkt wel dat het dieptepunt achter de rug is en rekent voor 2023 op een stijging van de wereldwijde staalvraag.
Credit Suisse
In de MidKap werden de resultaten van apothekersbedrijf Fagron (plus 15 procent) en flitshandelaar Flow Traders (plus 7 procent) goed ontvangen. Galapagos kelderde daarentegen 10 procent. Beleggers waren teleurgesteld dat de biotechnoloog geen aanvraag gaat indienen voor een vergunning voor het middel filgotinib bij de ziekte van Crohn in Europa.
Standard Chartered steeg 8,5 procent. Volgens persbureau Bloomberg wil First Abu Dhabi Bank de Britse bank kopen voor 35 miljard dollar. Crédit Agricole klom 6 procent na goed ontvangen resultaten van de Franse bank. De geplaagde Zwitserse bank Credit Suisse kelderde 10 procent in Zürich na een miljardenverlies in 2022. Het Duitse techconcern Siemens verhoogde zijn winstverwachting en won 8 procent.
De euro was 1,0776 dollar waard, tegen 1,0726 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 78,74 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 85,43 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
12 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
1 dag geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
1 dag geleden