Adyen zakt verder na koersval, AEX licht omhoog
AMSTERDAM (ANP) - Adyen zakte maandag verder weg na de koersval van vorige week en verloor ruim 4 procent op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker zag in de afgelopen twee handelsdagen al miljarden aan beurswaarde verdampen na tegenvallende resultaten. Naar aanleiding van die resultaten hebben analisten van Morgan Stanley en AlphaValue/Baader hun adviezen voor Adyen verlaagd. Analisten van Citi, die het aandeel al op verkopen hadden staan, schroefden hun koersdoel flink terug.
Beleggers kijken deze week vooral uit naar de toespraak die Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell vrijdag zal geven tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in Jackson Hole. Mogelijk geeft hij dan meer duidelijkheid over de toekomstige rentestappen.
In China verlaagde de centrale bank opnieuw een belangrijk rentetarief om de kwakkelende economie aan te jagen. De vijfjarige rente, een maatstaf voor veel hypotheken in het land, bleef echter ongewijzigd. Beleggers hadden gehoopt dat die rente ook zou worden verlaagd gezien de problemen in de vastgoedsector.
Prosus
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 736,47 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 869,28 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,6 procent.
Naast Adyen stond techinvesteerder Prosus in de staartgroep van de AEX, met een verlies van 0,9 procent. Verzekeraar Aegon was de sterkste stijger met een plus van 1,4 procent.
Douwe Egberts
In de MidKap steeg Corbion 5 procent. Het speciaalchemiebedrijf werd door investeringsbank Berenberg op de kooplijst gezet. Advies- en ingenieursbedrijf Arcadis kreeg een koopadvies van Jefferies en won 1,6 procent.
JDE Peet's verloor 0,1 procent. Het moederbedrijf van koffiemerk Douwe Egberts is niet van plan zich terug te trekken uit Rusland. Topman Fabien Simon zei in een interview met The Wall Street Journal dat thee en koffie essentiële levensmiddelen zijn die ook Russen moeten kunnen blijven kopen.
PostNL
B&S (min 1,4 procent) kwam nog met cijfers. De bevoorrader van cruiseschepen en luchthavens zag de omzet in de eerste jaarhelft stijgen. De nettowinst nam wel flink af. PostNL daalde 0,4 procent. Door de hoge inflatie en de blijvend krimpende postmarkt geeft de marktwaakhond ACM het postbedrijf meer ruimte om de tarieven voor post op te schroeven.
De euro was 1,0882 dollar waard, tegen 1,0873 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 81,86 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 85,35 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
7 uur geleden