Adyen verder omhoog op afwachtend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Adyen was maandag opnieuw de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. De betalingsverwerker werd vorige week al zo'n 10 procent meer waard dankzij positieve oordelen van analisten. Het aandeel werd 1,9 procent hoger gezet. De chipbedrijven ASMI en Besi volgden met plussen van 1,4 en 1,2 procent.
Beleggers deden het verder rustig aan in afwachting van de rentebesluiten van de Amerikaanse Federal Reserve, de Europese Centrale Bank (ECB) en de Bank of England. De Fed begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en op woensdag wordt het rentebesluit bekendgemaakt. De rentebesluiten van de ECB en de Britse centrale bank volgen op donderdag.
De drie grote centrale banken zullen naar verwachting hun rentetarieven opnieuw ongewijzigd laten, nu de inflatie flink is afgekoeld door de eerdere renteverhogingen. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd naar wat de centrale bankiers zullen gaan zeggen over het toekomstige rentebeleid. Op de financiële markten wordt namelijk al volop gespeculeerd dat de centrale banken volgend jaar hun rentetarieven gaan verlagen.
ArcelorMittal
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 781,18 punten. De MidKap daalde een fractie tot 876,41 punten. De beurs in Frankfurt bleef vlak en Parijs won 0,2 procent. Londen verloor 0,4 procent.
Staalconcern ArcelorMittal sloot de rij in de AEX met een verlies van 1 procent, ondanks een adviesverhoging door analisten van investeringsbank Oddo BHF. Techinvesteerder Prosus en levensmiddelenconcern Unilever volgden met minnen van 0,9 procent.
Bever Holding
In de MidKap stond Galapagos bovenaan met een winst van dik 1 procent. De biotechnoloog verklaarde tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van de American Society of Hematology (ASH) in San Diego bemoedigende nieuwe resultaten te presenteren van een aantal onderzoeken. Flitshandelaar Flow Traders was de grootste daler met een min van 1 procent.
In het aandeel Bever Holding werd niet gehandeld. De vastgoedinvesteerder liet weten een boete van 5 miljoen euro te hebben gekregen van toezichthouder AFM voor het te laat bekendmaken van koersgevoelige informatie. Het bedrijf is het oneens met de conclusies van de AFM en de hoogte van de boete en heeft bezwaar gemaakt tegen het besluit.
De euro was 1,0756 dollar waard, tegen 1,0750 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent in prijs tot 71,70 dollar. Brentolie werd ook 0,7 procent duurder, op 76,33 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag hard omlaaggegaan. Vooral techaandelen moesten het ontgelden door slecht ontvangen cijfers van grote techbedrijven en nieuwe zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen in AI. Onder meer Meta Platforms verloor fors nadat het moederbedrijf van Facebook de boeken had geopend.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.
8 uur geledenSOESTERBERG (ANP) - Nederland moet vanwege de personeelskrapte in de bouwsector scherpere keuzes maken over wat het wil realiseren en wanneer. Dat heeft de directeur van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd bij de presentatie van een rapport over de verwachtingen voor de arbeidsmarkt in de bouw de komende jaren. Nederland wil veel meer nieuwe woningen bouwen, het net uitbreiden, verduurzamen en infrastructuur onderhouden, maar dat kan niet allemaal tegelijk, waarschuwt EIB-directeur Taco van Hoek. Bepaalde doelen, zoals gasloze wijken in 2050, zijn niet haalbaar en hebben meer tijd nodig, vindt hij.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van luxemerk Gucci zijn in het derde kwartaal harder gedaald dan kenners alom hadden verwacht, vooral door zwakke cijfers in China. Het herstelplan van het merk van het Franse luxeconcern Kering loopt al jaren moeizaam. Toch hebben niet alle westerse merken het moeilijk in het economisch minder goed presterende China. L'Oréal, dat ook veel producten heeft in lagere prijsklassen, groeit er juist hard.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.
11 uur geleden