Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen verder omhoog op afwachtend Damrak

Adyen verder omhoog op afwachtend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was maandag opnieuw de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. De betalingsverwerker werd vorige week al zo'n 10 procent meer waard dankzij positieve oordelen van analisten. Het aandeel werd 1,9 procent hoger gezet. De chipbedrijven ASMI en Besi volgden met plussen van 1,4 en 1,2 procent.

Beleggers deden het verder rustig aan in afwachting van de rentebesluiten van de Amerikaanse Federal Reserve, de Europese Centrale Bank (ECB) en de Bank of England. De Fed begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en op woensdag wordt het rentebesluit bekendgemaakt. De rentebesluiten van de ECB en de Britse centrale bank volgen op donderdag.

De drie grote centrale banken zullen naar verwachting hun rentetarieven opnieuw ongewijzigd laten, nu de inflatie flink is afgekoeld door de eerdere renteverhogingen. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd naar wat de centrale bankiers zullen gaan zeggen over het toekomstige rentebeleid. Op de financiële markten wordt namelijk al volop gespeculeerd dat de centrale banken volgend jaar hun rentetarieven gaan verlagen.

ArcelorMittal

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 781,18 punten. De MidKap daalde een fractie tot 876,41 punten. De beurs in Frankfurt bleef vlak en Parijs won 0,2 procent. Londen verloor 0,4 procent.

Staalconcern ArcelorMittal sloot de rij in de AEX met een verlies van 1 procent, ondanks een adviesverhoging door analisten van investeringsbank Oddo BHF. Techinvesteerder Prosus en levensmiddelenconcern Unilever volgden met minnen van 0,9 procent.

Bever Holding

In de MidKap stond Galapagos bovenaan met een winst van dik 1 procent. De biotechnoloog verklaarde tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van de American Society of Hematology (ASH) in San Diego bemoedigende nieuwe resultaten te presenteren van een aantal onderzoeken. Flitshandelaar Flow Traders was de grootste daler met een min van 1 procent.

In het aandeel Bever Holding werd niet gehandeld. De vastgoedinvesteerder liet weten een boete van 5 miljoen euro te hebben gekregen van toezichthouder AFM voor het te laat bekendmaken van koersgevoelige informatie. Het bedrijf is het oneens met de conclusies van de AFM en de hoogte van de boete en heeft bezwaar gemaakt tegen het besluit.

De euro was 1,0756 dollar waard, tegen 1,0750 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent in prijs tot 71,70 dollar. Brentolie werd ook 0,7 procent duurder, op 76,33 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wereldbank stelt Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Wereldbank stelt met Michael Kremer een Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom. De Amerikaan staat bekend als specialist voor onderzoek naar armoedebestrijding en de problemen die daarbij komen kijken.

9 minuten geleden
Sky: KKR zet bedrijf achter Becel en Blue Band in de verkoop

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR zet de komende weken Flora Food Group, het Nederlandse voedingsbedrijf achter merken als Becel, Blue Band en Bertolli, in de verkoop. Dit meldt Sky News, zonder bronnen te noemen.

23 minuten geleden
Letse vliegmaatschappij airBaltic krijgt uitstel van betaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft het verzoek van de Letse luchtvaartmaatschappij airBaltic voor uitstel van betaling ingewilligd. Dat maakte de Letse premier Andris Kulbergs woensdag bekend op berichtenplatform X. De grootste luchtvaartmaatschappij van de Baltische staten is in de financiële problemen geraakt door de sterk gestegen brandstofkosten door de oorlog in het Midden-Oosten.

54 minuten geleden
Hoofdeconoom Rabo: kabinetsdoel economische groei niet haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet maakte met Prinsjesdag bekend de economie jaarlijks met 1,5 procent te willen laten groeien. Maar de Rabobank verwacht niet dat het kabinet dit gaat halen met de investeringen die Den Haag nu doet. Dat stelde hoofdeconoom Otto Raspe bij RaboResearch de dag na Prinsjesdag tijdens het Miljoenenontbijt in Amsterdam, dat door VNO-NCW Metropoolregio Amsterdam werd georganiseerd.

2 uur geleden
Brussel wil meer handel via zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië

STRAATSBURG (ANP) - Europa zou meer handel moeten drijven met en via de landen in de zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie woensdag in haar jaarlijkse State of the Union.

2 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW pleit voor breed sociaal akkoord

ROTTERDAM (ANP) - Een groot sociaal akkoord staat bovenaan de lijst met wensen van voorzitter van VNO-NCW Coen van Oostrom. Dat zei hij na het Miljoenenontbijt in Rotterdam. Daarvoor kijkt de voorzitter van de ondernemersvereniging naar de vakbonden. Van Oostrom sprak opnieuw de hoop uit dat de bonden snel aan tafel komen om te praten over sociale zekerheid.

2 uur geleden
Saudi-Arabië wil meer olie exporteren via Straat van Hormuz

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië voert de directe verkoop op van ruwe olie die zich net buiten de Straat van Hormuz bevindt. De stap volgt op de sluiting van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding van het koninkrijk na een aanval met drones.

2 uur geleden