Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen uitblinker op drukke cijferdag Damrak, Unilever onderuit

Adyen uitblinker op drukke cijferdag Damrak, Unilever onderuit

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs hadden het donderdag druk met resultaten van de AEX-bedrijven Unilever, Heineken, Adyen en dsm-firmenich. Daarbij vielen de cijfers van betalingsverwerker Adyen duidelijk goed, want dat aandeel ging fors omhoog. Levensmiddelenconcern Unilever was juist de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak.

Adyen prijkte bovenaan de AEX met een koerssprong van ruim 14 procent. De betalingsverwerker is vorig jaar opnieuw hard gegroeid. Het bedrijf, dat transacties verwerkt voor onder meer Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, profiteerde vooral van meer werk voor bestaande klanten. Adyen verwacht daarnaast de winstmarge in de komende jaren verder te verhogen.

Unilever zakte 5,5 procent. Het concern zag de winst in 2024 met ruim een tiende dalen. Ook waarschuwde Unilever voor een trage start van dit jaar. Het bedrijf kondigde verder aan zijn ijstak, met merken als Ben & Jerry's, Magnum en Cornetto, naar de beurzen in Amsterdam, Londen en New York te brengen.

Heineken

De AEX eindigde 0,4 procent hoger op 946,58 punten. De MidKap steeg 1,1 procent tot 860,07 punten. Parijs en Frankfurt wonnen tot 2,1 procent. De FTSE in Londen verloor 0,5 procent. Dat kwam mede door een verlies van bijna 5 procent voor de Britse bank Barclays die met tegenvallende resultaten kwam.

Dsm-firmenich won 4 procent. Het voedings- en gezondheidsbedrijf boekte afgelopen jaar meer winst en rekent op een verdere winstgroei in 2025. Heineken (plus 2,4 procent) zette de opmars voort. De bierbrouwer steeg woensdag ruim 14 procent, na goed ontvangen jaarcijfers. ABN AMRO zakte ruim 5 procent, na de plus van meer dan 8 procent een dag eerder dankzij sterke cijfers.

Renewi

In de MidKap werd Flow Traders 11 procent meer waard. Volgens de flitshandelaar was 2024 het op een na beste jaar in de geschiedenis van het bedrijf. De maker van onder meer laadpalen Alfen verloor juist meer dan 9 procent na tegenvallende verwachtingen.

Bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 ging Renewi ruim 6 procent vooruit. Het Australische beleggingsfonds Macquarie zet de overname van de Brits-Nederlandse afvalrecycler door. Daarmee is ongeveer 845 miljoen euro gemoeid.

De euro was 1,0437 dollar waard. De olieprijzen toonden kleine dalingen.

Meer uit Financieel

Aandeelhouders Electronic Arts akkoord met miljardenovername

REDWOOD CITY (ANP/BLOOMBERG) - De aandeelhouders van computerspellenbedrijf Electronic Arts (EA), bekend van games als EA Sports FC en The Sims, hebben ingestemd met de overname van 55 miljard dollar door een groep investeerders. Door die overname verdwijnt EA van de aandelenbeurs in New York.

11 minuten geleden
Novo Nordisk fors hoger op beurs na goedkeuring afslankpil in VS

AMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een opvallende winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen met een koerssprong van 7 procent. De Deense farmaceut heeft goedkeuring gekregen van de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA om zijn succesvolle afslankmiddel Wegovy in pilversie te gaan verkopen in de Verenigde Staten. Novo Nordisk wil begin januari beginnen met de verkoop van de afslankpillen.

55 minuten geleden
Afslankmiddel Wegovy mag in de VS voortaan ook in pilvorm

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Deense farmaceut Novo Nordisk heeft in de Verenigde Staten goedkeuring gekregen om een pilversie van zijn succesvolle obesitasinjectie Wegovy op de markt te brengen. "Met de goedkeuring van de Wegovy-pil vandaag krijgen patiënten een handige, dagelijkse pil die hen kan helpen net zoveel gewicht te verliezen als de oorspronkelijke Wegovy-injectie", stelt topman Mike Doustdar.

1 uur geleden
Kweekvleesbedrijf Mosa Meat haalt opnieuw miljoenen euro's op

MAASTRICHT (ANP) - Kweekvleesbedrijf Mosa Meat heeft nog eens 15 miljoen euro opgehaald bij investeerders. Waar branchegenoot Meatable moet stoppen om geldproblemen, lukt het Mosa Meat dus wel nieuwe financiering te vinden. Eerder werd al 40 miljoen euro opgehaald en er was een crowdfundingcampagne, waarmee in de afgelopen twee jaar in totaal 58 miljoen euro is binnengebracht.

1 uur geleden
Autoverkoop EU voor vijfde maand op rij gestegen

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in november voor de vijfde maand op rij gestegen. Volgens de Europese autobrancheorganisatie ACEA steeg de verkoop met 2,1 procent in vergelijking met een jaar eerder, tot 887.491 nieuwe auto's.

2 uur geleden
Onlinesupermarkt Crisp voorziet eerste maand met zwarte cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Crisp verwacht deze maand voor het eerst winst te maken, wanneer wordt gecorrigeerd voor onder meer belastingen. Volgens de in 2018 opgezette boodschappenapp is die mijlpaal het resultaat van structurele verbeteringen in voorafgaande jaren.

2 uur geleden
Beursgraadmeters VS dicht bij records aan het begin van kerstweek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.

11 uur geleden