Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen sterkste stijger in AEX op eerste handelsdag 2022

Adyen sterkste stijger in AEX op eerste handelsdag 2022

AMSTERDAM (ANP) - Fintechbedrijf Adyen was maandag de sterkste stijger in de Amsterdamse AEX-index op de eerste handelsdag van het nieuwe jaar. Net als aan het einde van het sterke afgelopen beursjaar bleven de markten in de greep van de ontwikkelingen rond de omikronvariant van het coronavirus. Later in de week gaat de aandacht uit naar de notulen van de beleidsvergadering van de Amerikaanse Federal Reserve en het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent in de plus op 804,62 punten. De graadmeter won afgelopen jaar 28 procent. De MidKap won 0,5 procent tot 1086,72 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen 0,9 procent. In Londen hadden beleggers nog een vrije dag. In Istanbul won de beurs dik 2 procent ondanks een sterke toename van de inflatie in Turkije. Het algemene prijspeil in het land steeg in december met 36 procent en kwam daarmee uit op het hoogste niveau sinds 2002.

Naast Adyen (plus 2,2 procent) stonden ING en bierbrouwer Heineken in de kopgroep van de AEX, met winsten van ruim 1 procent. Chiptoeleverancier Besi en staalconcern ArcelorMittal waren de enige dalers met minnen van 0,8 en 0,2 procent. Ahold Delhaize won 0,7 procent. Het supermarktconcern startte met zijn aandeleninkoopprogramma van 1 miljard euro.

Air France-KLM

In de MidKap stond Air France-KLM bovenaan met een plus van ruim 3 procent. Analisten van Citi verhoogden het advies voor de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie. De aanbieder van pakketkluisjes InPost volgde met een winst van 2,5 procent. Laadpalenfabrikant Alfen sloot de rij met een verlies van 1,4 procent.

In Milaan wordt gewacht op het beursdebuut van Iveco Group. De fabrikant van vrachtwagens en bussen wordt door CNH Industrial, dat wordt gecontroleerd door de Italiaanse miljardairsfamilie Agnelli, apart naar de beurs gebracht. De aandeelhouders van CNH ontvangen een aandeel Iveco voor elke vijf aandelen CNH. In december vorig jaar zette het Duitse autoconcern Daimler al zijn truckdivisie op eigen benen met een beursnotering in Frankfurt.

De euro was 1,1336 dollar waard, tegen 1,1326 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent duurder op 76,18 dollar. Brentolie kostte ook 1,3 procent meer op 78,78 dollar per vat. Op de oliemarkt gaat de aandacht uit naar de vergadering van oliekartel OPEC en zijn bondgenoten zoals Rusland, die dinsdag wordt gehouden. De OPEC+ gaat dan beslissen over de olieproductie in februari.

Meer uit Financieel

Stevige winsten op Wall Street na staakt-het-vuren Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.

18 minuten geleden
Belangrijke Saudische oliepijpleiding aangevallen

RIYAD (ANP/RTR) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen.

36 minuten geleden
Wereldbank: Iranoorlog halveert economische groei Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Iranoorlog drukt zwaar op de economieën van landen in het Midden-Oosten zelf. De Wereldbank stelt in een nieuw rapport dat de economische groei daar dit jaar waarschijnlijk meer dan halveert.

38 minuten geleden
Qatar begint werk aan groot complex voor hervatting lng-productie

QATAR (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is begonnen met werkzaamheden voor hervatting van de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij een grote fabriek na de wapenstilstand die is afgesproken door de Verenigde Staten en Iran. Die grote gasfaciliteit in Ras Laffan Industrial City raakte kort na het uitbreken van de oorlog beschadigd door een Iraanse aanval, waarop de productie werd stilgelegd.

1 uur geleden
Musk wil topman moederbedrijf ChatGPT uit functie zetten

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil dat Sam Altman, topman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, uit zijn functie wordt gezet. De eis is onderdeel van de juridische strijd die de miljardair tegen het bedrijf voert.

1 uur geleden
Oprichter Ben & Jerry's raadt mensen aan minder Magnums te kopen

ROTTERDAM (ANP) - Ben Cohen, medeoprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, raadt consumenten aan minder Magnums te kopen, om daarmee Ben & Jerry's te helpen "bevrijden". Dat vertelde de Amerikaanse zakenman op een bijeenkomst in Rotterdam.

2 uur geleden
Klimaatdemonstranten voeren in Zaandam actie tegen AH-moeder

ZAANDAM (ANP) - Ruim honderd klimaatdemonstranten voeren woensdag in Zaandam actie tegen winkelconcern Ahold Delhaize, ziet een verslaggever van het ANP. Milieudefensie demonstreert tegenover de locatie van de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn.

2 uur geleden