Adyen opnieuw hard omlaag op terughoudend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - De betalingsverwerker Adyen (min 8,6 procent) ging maandag verder omlaag op het Damrak na de koersval van vorige week. Het bedrijf zag in de afgelopen twee handelsdagen al miljarden aan beurswaarde verdampen na tegenvallende resultaten.
Naar aanleiding van die cijfers hebben analisten van Morgan Stanley en AlphaValue/Baader hun adviezen voor Adyen verlaagd. Analisten van Citi, die het aandeel al op verkopen hadden staan, schroefden hun koersdoel flink terug.
Beleggers namen verder een afwachtende houding aan, in aanloop naar de toespraak die Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later deze week geeft tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in Jackson Hole. Mogelijk geeft hij dan meer duidelijkheid over de toekomstige rentestappen.
China
In China verlaagde de centrale bank opnieuw een belangrijk rentetarief om de kwakkelende economie aan te jagen. De vijfjarige rente, een maatstaf voor veel hypotheken in het land, bleef echter ongewijzigd. Beleggers hadden gehoopt dat die rente ook zou worden verlaagd gezien de problemen in de vastgoedsector.
De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter in Amsterdam, sloot 0,2 procent lager op 733,59 punten. De MidKap verloor 0,3 procent op 863,36 punten. De beurs in Londen verloor nog geen 0,1 procent, de Duitse DAX won 0,1 procent en Parijs ging 0,4 procent omhoog.
Prosus
Naast Adyen stond techinvesteerder Prosus in de staartgroep van de AEX, met een verlies van 1,2 procent. De chipbedrijven Besi (plus 2,4 procent) en ASMI (plus 2,2 procent) waren wel gewild. Ook verzekeraar Aegon behoorde bij de sterkere stijgers met een winst van 1,5 procent.
In de MidKap viel Corbion op met een 4,4 procent hogere koers. Het speciaalchemiebedrijf werd door investeringsbank Berenberg op de kooplijst gezet. Advies- en ingenieursbedrijf Arcadis kreeg een koopadvies van Jefferies en won 2,6 procent.
JDE Peet's verloor 0,2 procent. Het moederbedrijf van koffiemerk Douwe Egberts is niet van plan zich terug te trekken uit Rusland. Topman Fabien Simon herhaalde in een interview met The Wall Street Journal dat thee en koffie essentiƫle levensmiddelen zijn die ook Russen moeten kunnen blijven kopen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
4 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
8 uur geleden