Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen opnieuw grootste daler in licht lagere AEX-index

Adyen opnieuw grootste daler in licht lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag licht lager gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was, net als een dag eerder, opnieuw de grootste daler. De beurzen elders in Europa lieten wisselende uitslagen zien. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het officiële banencijfer van de Amerikaanse overheid dat vrijdag verschijnt. Donderdag kwamen al gegevens naar buiten die wijzen op verdere verbetering van de arbeidsmarkt in 's werelds grootste economie.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,3 procent lager op 717,08 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 1070,74 punten. Parijs en Londen leverden tot 0,6 procent in. De beurs in Frankfurt klom 0,3 procent.

Adyen, dat donderdag zijn jaarvergadering hield, bungelde onderaan de hoofdindex met een min van 3,2 procent. Op woensdag daalde het aandeel al dik 2 procent. Prosus verloor 1,1 procent. De techinvesteerder neemt technologieplatform Stack Overflow over voor een bedrag van ongeveer 1,8 miljard dollar. Daarmee voegt het bedrijf nog een onlineleerplatform toe aan zijn toch al groeiende portfolio. Supermarktconcern Ahold Delhaize was de sterkste stijger met een winst van 1,5 procent.

IMCD

IMCD steeg 0,5 procent na een kleine overname in China. De chemicaliëndistributeur koopt zijn Chinese branchegenoot Shanghai Yuanhe Chemicals. Met de overname verbetert IMCD naar eigen zeggen zijn portefeuille in het land en zet het bedrijf een strategische stap in de Chinese coatingsmarkt.

Hunter Douglas won 0,6 procent. Ralph Sonnenberg heeft het overnamebod op de luxaflexmaker gestand gedaan. De oprichter en grootaandeelhouder verhoogde afgelopen maand zijn overnamebod en bezit inmiddels ruim 93 procent van alle aandelen Hunter Douglas. De Amerikaanse oliedienstverlener Core Laboratories, die een notering heeft in Amsterdam, was een opvallende stijger met een koerswinst van bijna 18 procent.

Rémy Cointreau

In Parijs raakte Rémy Cointreau bijna 3 procent kwijt. De Franse drankengroep kwam met jaarcijfers en kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma aan. Saint-Gobain klom 4 procent. De Franse glasproducent verwacht in de eerste helft van het jaar een recordresultaat te behalen.

De euro was 1,2120 dollar waard, tegen 1,2214 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,5 procent tot 68,49 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 70,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bitcoin daalt in waarde na aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn scherp in waarde gedaald nadat Israël zaterdag aankondigde een preventieve aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Volgens gegevens van cryptodatabase CoinGecko is in de directe nasleep van het nieuws ongeveer 128 miljard dollar aan marktwaarde op de cryptomarkt weggevaagd.

35 minuten geleden
KLM schrapt vlucht naar Tel Aviv na aanvallen op Iran

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zijn vlucht naar Tel Aviv van zaterdagochtend om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Dat heeft een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij zaterdagochtend laten weten. Mogelijk hebben de aanvallen nog meer consequenties voor het vluchtschema van KLM, maar dat is de maatschappij nog in kaart aan het brengen.

1 uur geleden
Hackers zetten voor derde dag op rij klantgegevens Odido online

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."

2 uur geleden
CNV: jaarlijks zeker 25.000 zwangeren geraakt door kabinetsplan

DEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.

2 uur geleden
Pentagon sluit overeenkomst met OpenAI voor gebruik AI-modellen

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI heeft een akkoord bereikt met het Amerikaanse defensieministerie voor het gebruik van AI-toepassingen binnen het netwerk met vertrouwelijke informatie. Dat heeft topman Sam Altman bekendgemaakt.

2 uur geleden
Anthropic neemt juridische stappen na ban van Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic stapt naar de rechter om de beslissing van het Pentagon om het AI-bedrijf aan te merken als een risico in de toeleveringsketen. Dat meldt de onderneming vrijdag nadat president Donald Trump alle federale instanties had opgedragen om niet langer met het bedrijf samen te werken.

2 uur geleden
Overheid VS doet Anthropic in de ban

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft AI-bedrijf Anthropic aangemerkt als veiligheidsrisico binnen de toeleveringsketen. Dat betekent dat geen leverancier, aannemer of partner van het Amerikaanse leger meer commerciële activiteiten mag uitvoeren met Anthropic, laat Hegseth weten op X.

2 uur geleden