Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen op kop in vlakke AEX, Marel stijgt na mogelijk bod

Adyen op kop in vlakke AEX, Marel stijgt na mogelijk bod

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was vrijdag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak, die weinig beweging liet zien. Het betaalbedrijf profiteerde van een positief analistenrapport van zakenbank Goldman Sachs. Daarin werd het koersdoel voor het aandeel flink verhoogd en het koopadvies gehandhaafd. Het aandeel steeg 1,6 procent.

Op de lokale Amsterdamse markt maakte Marel een koerssprong van dik 20 procent. De IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines liet weten een ongevraagd en niet-bindend overnamevoorstel te hebben ontvangen. Het bedrijf gaf verder geen details over de mogelijke koper en de hoogte van het bod. Ook is het niet zeker dat het voorstel tot een daadwerkelijk bod op het bedrijf zal leiden. Wel stelt Marel dat grootaandeelhouder Eyrir Invest, die bijna een kwart van de aandelen bezit, een mogelijk officieel bod zal aanvaarden.

De beurshandel verliep verder opnieuw zeer rustig. De belangrijke Amerikaanse beurzen waren donderdag gesloten vanwege Thanksgiving en zijn op Black Friday slechts een halve dag open. Op die dag doen vooral veel Amerikanen inkopen voor de feestdagen en proberen retailers ze met kortingsacties naar hun winkels te lokken. Ook in Europa stunten steeds meer bedrijven rond Black Friday met hun prijzen.

De AEX noteerde in de ochtendhandel vrijwel onveranderd op 762,35 punten. De MidKap klom een fractie tot 854,16 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen daalden tot 0,3 procent. Parijs bleef ongewijzigd.

Naast Adyen stond ABN AMRO in de kopgroep van de AEX, met een winst van 1 procent. Techinvesteerder Prosus sloot de rij met een min van 1,5 procent.

HAL steeg 3,6 procent na een handelsbericht. De beleggingsmaatschappij liet daarbij weten van plan te zijn het hoofdkantoor van Curaçao naar Rotterdam te verhuizen. HAL waarschuwt dat het daarmee ook in Nederland winstbelasting moet gaan betalen. Ook geldt voor aandeelhouders een dividendbelasting van 15 procent. HAL kondigde ook het vertrek van bestuursvoorzitter Mel Groot aan. Jaap van Wiechen wordt zijn opvolger.

De euro bleef vrijwel onveranderd op 1,0904 dollar. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 76,58 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 81,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Geen bonussen voor personeel Qatar Airways door Iranoorlog

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.

28 minuten geleden
Lionel Messi tweede voetbalmiljardair na Cristiano Ronaldo

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.

41 minuten geleden
ACM berispt energiebedrijf voor laat melden marktgevoelige info

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.

48 minuten geleden
Voorzitter Eurogroep: kans op stagflatie, maar EU veerkrachtig

NICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.

1 uur geleden
Fusie tussen Estée Lauder en eigenaar Jean Paul Gaultier mislukt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.

1 uur geleden
Frankrijk overweegt winstbelasting energiebedrijven om Iranoorlog

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.

1 uur geleden
Japan krijgt eerste olie uit Midden-Oosten geleverd sinds oorlog

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.

1 uur geleden