Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen ook op laatste dag 2020 koploper op beurs

Adyen ook op laatste dag 2020 koploper op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Adyen voerde donderdag ook op de laatste dag van 2020 de Amsterdamse AEX-index aan. De betalingsdienstverlener is dit jaar de absolute uitblinker bij de hoofdbedrijven op het Damrak. De Europese beurzen kabbelden met verliezen richting het einde van het jaar, dat gedomineerd werd door de coronacrisis. De aanhoudende sterke stijging van het aantal coronabesmettingen in veel Europese landen zorgde voor terughoudendheid op de beursvloeren.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de min op 626,77 punten. De AEX koerst af op een jaarwinst van rond 3,7 procent. Dankzij de enorme steunpakketten van centrale banken en overheden, en de uitrol van de eerste coronavaccins, wist de Amsterdamse beursgraadmeter zich met zo'n 60 procent te herstellen van het dieptepunt in maart. In 2019 won de AEX bijna 24 procent.

De MidKap verloor 0,2 procent tot 934,81 punten en in Parijs daalde de CAC40-index ook 0,2 procent. De Londense FTSE-index zakte 1,4 procent, na de flinke opmars in de afgelopen dagen. Het Britse Hogerhuis heeft akkoord gegeven voor de handelsovereenkomst tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie die vorige week werd gesloten. Eerder stemde het Lagerhuis al in met de brexitdeal. De beurs in Frankfurt is gesloten vanwege de viering van Nieuwjaar.

Adyen

Adyen ging op kop in de AEX met een winst van 1,9 procent. De betalingsdienstverlener profiteerde dit jaar van de toegenomen vraag naar digitale betalingen door de coronapandemie en werd ruim 160 procent meer waard. Hekkensluiter was Unilever met een verlies van 1,7 procent. Het levensmiddelenconcern, dat sinds eind november een volledig Brits bedrijf is, verloor dit jaar zo'n 5 procent.

Bij de middelgrote bedrijven behoorde Eurocommercial Properties tot de staartgroep met een min van 1,2 procent. De eigenaar van veel winkelcentra zag dit jaar zo'n 40 procent aan beurswaarde verdampen door de coronacrisis. Sterkste stijger was maritiem oliedienstverlener SBM Offshore met een plus van 1,1 procent.

RoodMicrotec

RoodMicrotec steeg bijna 6 procent op de lokale markt. De chiptoeleverancier heeft een obligatielening uit 2014 kunnen herfinancieren. Daarmee is 2,6 miljoen euro gemoeid. Ook het management doet mee aan de deal en steekt geld in het eigen bedrijf.

De euro was 1,2281 dollar waard, tegen 1,2283 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 48,29 dollar. Brentolie daalde ook 0,2 procent in prijs, 51,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

1 uur geleden
Trump: Rusland gaat diesel leveren aan VS en wereldmarkt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.

2 uur geleden
Meeste olieproductie in Golf van Mexico stilgelegd om orkaan

NEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.

4 uur geleden
AEX sluit op nieuw record, ArcelorMittal uitblinker na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.

5 uur geleden
Vervoersbedrijven kunnen impact staking nog niet inschatten

DEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.

7 uur geleden
Curatoren verkopen fietsmerken Batavus en Babboe aan Dutech

AMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.

7 uur geleden
Sleijpen roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

AMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.

8 uur geleden