Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen ook op laatste dag 2020 koploper op beurs

Adyen ook op laatste dag 2020 koploper op beurs

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Adyen voerde donderdag ook op de laatste dag van 2020 de Amsterdamse AEX-index aan. De betalingsdienstverlener is dit jaar de absolute uitblinker bij de hoofdbedrijven op het Damrak. De Europese beurzen kabbelden met verliezen richting het einde van het jaar, dat gedomineerd werd door de coronacrisis. De aanhoudende sterke stijging van het aantal coronabesmettingen in veel Europese landen zorgde voor terughoudendheid op de beursvloeren.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de min op 626,77 punten. De AEX koerst af op een jaarwinst van rond 3,7 procent. Dankzij de enorme steunpakketten van centrale banken en overheden, en de uitrol van de eerste coronavaccins, wist de Amsterdamse beursgraadmeter zich met zo'n 60 procent te herstellen van het dieptepunt in maart. In 2019 won de AEX bijna 24 procent.

De MidKap verloor 0,2 procent tot 934,81 punten en in Parijs daalde de CAC40-index ook 0,2 procent. De Londense FTSE-index zakte 1,4 procent, na de flinke opmars in de afgelopen dagen. Het Britse Hogerhuis heeft akkoord gegeven voor de handelsovereenkomst tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie die vorige week werd gesloten. Eerder stemde het Lagerhuis al in met de brexitdeal. De beurs in Frankfurt is gesloten vanwege de viering van Nieuwjaar.

Adyen

Adyen ging op kop in de AEX met een winst van 1,9 procent. De betalingsdienstverlener profiteerde dit jaar van de toegenomen vraag naar digitale betalingen door de coronapandemie en werd ruim 160 procent meer waard. Hekkensluiter was Unilever met een verlies van 1,7 procent. Het levensmiddelenconcern, dat sinds eind november een volledig Brits bedrijf is, verloor dit jaar zo'n 5 procent.

Bij de middelgrote bedrijven behoorde Eurocommercial Properties tot de staartgroep met een min van 1,2 procent. De eigenaar van veel winkelcentra zag dit jaar zo'n 40 procent aan beurswaarde verdampen door de coronacrisis. Sterkste stijger was maritiem oliedienstverlener SBM Offshore met een plus van 1,1 procent.

RoodMicrotec

RoodMicrotec steeg bijna 6 procent op de lokale markt. De chiptoeleverancier heeft een obligatielening uit 2014 kunnen herfinancieren. Daarmee is 2,6 miljoen euro gemoeid. Ook het management doet mee aan de deal en steekt geld in het eigen bedrijf.

De euro was 1,2281 dollar waard, tegen 1,2283 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent goedkoper op 48,29 dollar. Brentolie daalde ook 0,2 procent in prijs, 51,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Oud-Dunkin'-baas haalt donutketen Krispy Kreme naar Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Krispy Kreme, een grote rivaal van donutketen Dunkin', komt naar Nederland. Het Amerikaanse bedrijf heeft een franchisedeal gesloten met ondernemer Roberto Fava die eerder jarenlang Dunkin' in Nederland leidde. "Het is echt of ik een transfer maak van Ajax naar PSV, of van Burger King naar McDonald's", zegt hij zelf over zijn overstap.

47 minuten geleden
Leeftijds-app EU bijgewerkt na meldingen mogelijkheid tot hacken

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de leeftijdverificatie-app die het deze week presenteerde bijgewerkt, nadat er online meldingen waren gedaan dat de app te hacken was. Dat laat een woordvoerder van de Commissie weten.

49 minuten geleden
Olieprijs 10 procent lager na verklaring Iran over openen Hormuz

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen gingen bijna 10 procent omlaag na een verklaring van de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi over dat de Straat van Hormuz weer is heropend voor de commerciƫle scheepvaart.

53 minuten geleden
Minister Herbert: Nexperia moet geschil zelf oplossen

DEN HAAG (ANP) - Het geschil over chipfabrikant Nexperia moet binnen het bedrijf zelf worden opgelost, vinden de Nederlandse en Chinese regering, aldus minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) vrijdag. Ze sprak deze week met ambassadeur Shen Bo van China.

1 uur geleden
Rechter dwingt Albert Heijn uitzendkracht in dienst te nemen

DEN HAAG (ANP) - Albert Heijn moet een voormalige uitzendkracht in vaste dienst nemen nadat hij ruim zeven jaar voor hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen had gewerkt. Het winkelbedrijf heeft misbruik van een uitzendovereenkomst gemaakt, oordeelt de rechtbank in Den Haag. Volgens vakbond FNV, die de Poolse uitzendkracht Pawel Rudzki steunde, werd hij uiteindelijk weggestuurd om zijn leidende rol bij een staking.

1 uur geleden
PwC: bedrijf kan stookkosten moeilijker doorberekenen dan in 2022

AMSTERDAM (ANP) - Het wordt voor Nederlandse bedrijven die last hebben van de gestegen energieprijzen moeilijker om de hogere kosten door te berekenen dan bij de vorige energiecrisis in 2022. Dat stelt consultancykantoor PwC in een analyse over de economische effecten van de Iranoorlog. Vier jaar geleden kwam Nederland net uit de coronacrisis, waar steunpakketten, lage rentes en opgepot spaargeld ervoor zorgden dat consumenten veel te besteden hadden. Nu is dat veel minder het geval en zouden klanten hun producten links laten liggen als ze te duur worden, stellen economen van PwC.

1 uur geleden
EU ziet geen tekort vliegtuigbrandstof ondanks IEA-waarschuwing

BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet nog altijd geen indicatie van een "wijdverspreid tekort" aan vliegtuigbrandstof in de Europese Unie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) stelde donderdag dat binnen zes weken delen van Europa tegen vliegtuigbrandstoftekorten aan zullen lopen.

2 uur geleden