Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

Adyen steeg 4,2 procent, nadat het bedrijf maandag 2,3 procent klom. Het betaalbedrijf meldde in zijn resultaten dat de omzet in de tweede helft van 2025 is gestegen. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.

De AEX-index sloot 0,3 procent hoger op 995,80 punten. Maandag eindigde de AEX nog vrijwel gelijk. De MidKap steeg 0,4 procent naar 1018,36 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 0,8 procent.

UMG

RELX en Wolters Kluwer stegen 1,7 en 0,5 procent. De aandelen van de informatieleveranciers stonden recent onder druk door zorgen over toenemende concurrentie van AI-hulpmiddelen. Daarnaast kwam RELX vorige week donderdag met resultaten. Topman Erik Engström zei dat de dataleverancier in 2025 een sterke onderliggende omzet- en winstgroei heeft gerealiseerd en het bedrijf verwacht voor 2026 opnieuw een sterke omzetgroei.

Universal Music Group (UMG) klom 1,6 procent, nadat het muziekbedrijf maandag nog 4,7 procent was gedaald. Vrijdag werd bekend dat UMG goedkeuring heeft gekregen van de Europese Commissie voor de overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown.

Magnum

IJsbedrijf Magnum stond onderaan de AEX en verloor 4,7 procent. Unilever zakte 0,8 procent. Het levensmiddelenconcern werd door Kepler Cheuvreux van de kooplijst gehaald.

Dsm-firmenich daalde 2,1 procent. Het voedings- en gezondheidsbedrijf geeft nieuwe obligaties uit ter waarde van 750 miljoen euro. De opbrengst wordt gebruikt om bestaande leningen die aflopen te herfinancieren.

BAM

In de MidKap zakte BAM 1,7 procent. Het bouwbedrijf, dat later deze week met resultaten komt, profiteerde maandag op de beursvloer van goed ontvangen resultaten van concurrent Heijmans. Dat bouwbedrijf steeg dinsdag 0,9 procent.

Bij de kleinere fondsen verloor Alfen 4,8 procent. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet.

Meer uit Financieel

Italië kiest opnieuw voor accijnsverlaging diesel

ROME (ANP/DPA) - De Italiaanse regering heeft opnieuw ingestemd met een tijdelijke accijnsverlaging op diesel als reactie op de stijgende brandstofprijzen. Maandagavond werd een decreet aangenomen dat de prijs van diesel tot 6 augustus verlaagt met 17 eurocent per liter. De maatregel geldt niet voor benzine.

29 minuten geleden
J&J schikt claims over kanker door babypoeder voor miljarden

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Johnson & Johnson heeft een schikking van 5,5 miljard dollar getroffen om de rechtszaken te beëindigen die verband houden met claims dat de talkproducten van het bedrijf, waaronder babypoeder, eierstokkanker veroorzaken. De schikking zou een einde kunnen maken aan de juridische strijd die het farmaceutische bedrijf al jaren achtervolgt.

31 minuten geleden
Fastned: meer Nederlanders met elektrische auto op vakantie

AMSTERDAM (ANP) - Meer Nederlanders gaan dit jaar met de elektrische auto op vakantie. Dit komt deels door de hoge brandstofprijzen, meldt snellaadbedrijf Fastned op basis van onderzoek en eigen cijfers.

1 uur geleden
Tanken goedkoper na Amerikaanse gevechtspauze in Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - Tanken aan de Nederlandse pomp is dinsdag iets goedkoper geworden, nadat de olieprijzen maandag flink zakten door de Amerikaanse gevechtspauze in de oorlog met Iran. Intussen gaan de olie- en gasprijzen op de groothandelsmarkten verder omlaag.

1 uur geleden
Philips hard onderuit op Damrak, Unilever wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips is dinsdag hard onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern presteerde afgelopen kwartaal iets beter dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf werd ook iets positiever over de winstgevendheid dit jaar dankzij een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen. Het gaat echter om een eenmalige meevaller en de omzetverwachting voor het hele jaar bleef onveranderd. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

1 uur geleden
Aantal sportschoolgangers Basic-Fit neemt verder toe

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft er weer meer sportschoolgangers bijgekregen. De fitnessketen profiteert onder meer van een verdere uitbreiding van het aantal vestigingen. Sportscholen krijgen er gemiddeld ook meer leden bij.

2 uur geleden
Unilever houdt prijsverhogingen nog beperkt en verkoopt meer

LONDEN (ANP) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever heeft het afgelopen kwartaal een duidelijke verkoopspurt doorgemaakt. De groei van het aantal verkochte producten, zoals Dove en Vaseline, lag op het hoogste niveau in meer dan tien jaar. Prijsverhogingen werden nog niet op grote schaal doorgevoerd. Wisselkoersen hadden een negatieve invloed, maar de omzet kwam wel hoger uit dan een jaar eerder.

2 uur geleden