Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen grootste daler in licht lagere AEX, Prosus bovenaan

Adyen grootste daler in licht lagere AEX, Prosus bovenaan

AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Adyen was dinsdag de grootste daler in de AEX-index, die een eerdere winst zag verdampen. Techinvesteerder Prosus stond bovenaan in de hoofdindex dankzij een koersherstel van Tencent. De banken gingen licht omhoog doordat de zorgen over de stabiliteit van de financiële sector wat lijken te zijn afgenomen. Beleggers zijn nu vooral benieuwd in hoeverre de recente onrust in de bankensector van invloed zal zijn op de toekomstige rentestappen van de centrale banken.

De centrale banken zijn al geruime tijd bezig om de inflatie te bestrijden met renteverhogingen. Door lenen duurder te maken, proberen de centrale bankiers de vraag in de economie af te remmen en zo de prijsstijgingen te beteugelen. De recente ontwikkelingen in de bankensector zullen mogelijk ook leiden tot strengere kredietvoorwaarden voor huishoudens en bedrijven doordat banken voorzichtiger zijn geworden. De centrale banken zouden daardoor mogelijk eerder kunnen stoppen met het opschroeven van de rente.

De AEX noteerde rond het middaguur 0,1 procent in de min op 735,01 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 915,08 punten. De beurs in Frankfurt won een fractie. Londen en Parijs klommen tot 0,2 procent.

Prosus

Prosus steeg bijna 4 procent. Het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is, klom in Hongkong ruim 4 procent. ING en ABN AMRO wonnen tot 0,7 procent. Ook olie- en gasconcern Shell stond met een plus van 1,1 procent bij de winnaars. Adyen sloot de rij met een min van 2,6 procent. Chipmachinemaker ASML volgde met een verlies van 1,9 procent. De verzekeraars Aegon, NN Group en ASR daalden tot 1 procent.

Bij de kleinere bedrijven klom Ebusco 1,6 procent. De fabrikant van elektrische bussen en laadsystemen heeft een contract ontvangen van Zero Emission Services (ZES) voor de levering van twintig mobiele energiecontainers. Vivoryon werd ruim 4 procent meer waard. Het biotechbedrijf liet weten goede vooruitgang te boeken met de onderzoeken van zijn alzheimermedicijn, die het in ontwikkeling heeft.

Ctac

Ctac zakte dik 2 procent. Het IT-bedrijf maakte bekend dat topman Pieter-Paul Saasen vanwege gezondheidsredenen per direct zijn functie neerlegt. Onward kwam nog met jaarcijfers. Het medisch technologiebedrijf zag het nettoverlies afgelopen jaar iets afnemen en verwacht dit jaar nog belangrijke onderzoeksresultaten bekend te kunnen maken. Het aandeel werd bijna 3 procent lager gezet.

De euro was 1,0815 dollar waard, tegen 1,0784 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 73,19 dollar. Brentolie werd ook 0,5 procent duurder, op 78,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Grote fondsen in nieuw stelsel voorzien kleine pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - Gepensioneerden van de grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel, kunnen volgend jaar mogelijk een bescheiden pensioenverhoging tegemoetzien. Dankzij positieve rendementen hebben Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW), Pensioenfonds Metaal en Techniek (PMT) en bpfBOUW hun financiële situatie in het tweede kwartaal duidelijk verbeterd.

5 uur geleden
Overwegend winsten op Wall Street na opluchting over inflatie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met winsten geëindigd. Op de beurzen heerste opluchting over de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, die grotendeels in lijn met de verwachting waren. Daarnaast zorgden goede resultaten van grote datacenterbedrijven voor optimisme over de groei van de AI-sector.

6 uur geleden
Brazilië beveelt Discord te stoppen met livestreams na zelfmoord

BRASILIA (ANP/AFP) - Een toezichthouder in Brazilië heeft chat- en videoplatform Discord opgedragen om livestreams stop te zetten in het land. Aanleiding is een zelfmoordzaak waarbij een 13-jarig meisje tijdens een livestream zou zijn aangemoedigd om zichzelf pijn te doen en uiteindelijk zelfmoord te plegen. Volgens datawaakhond ANPD heeft het internetbedrijf te weinig gedaan om kinderen en jongeren te beschermen.

7 uur geleden
Roemenië schakelt kerncentrale uit om lage waterstand

BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië schakelt vanaf donderdag zijn enige kerncentrale uit vanwege de extreem lage waterstand van de Donau. Daartoe is besloten ondanks pogingen om de kerncentrale draaiend te houden.

8 uur geleden
Trump aangeklaagd om betaalde snellere socialemediaberichten

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".

10 uur geleden
Prosus trekt AEX omlaag na cijfers Chinees Tencent

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

11 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet Frankrijk opgeroepen te staken

PARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.

12 uur geleden