Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen en Prosus onderaan in rode AEX, Vopak stijgt flink

Adyen en Prosus onderaan in rode AEX, Vopak stijgt flink

AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Adyen en techinvesteerder Prosus stonden woensdag onderaan in de AEX-index op het Damrak, die ook een verlies liet zien. Adyen kampte met een negatief analistenrapport van de Zwitserse bank UBS, waarin het aandeel van de kooplijst werd gehaald, en zakte 3 procent. Prosus volgde met een min van ruim 2 procent. Dat kwam door koersverliezen in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft.

Beleggers verwerkten daarnaast een sterkere dan verwachte groeivertraging van de dienstensector van de eurozone in juni. Eerder op de dag bleek al dat het groeitempo van de Chinese dienstensector vorige maand is teruggevallen tot het niveau van januari. De zorgen over een recessie in het eurogebied en over het zwakke herstel van de Chinese economie laaiden daardoor weer op.

Ook wordt uitgekeken naar de notulen van de vorige rentevergadering van de Federal Reserve. De aantekeningen, die na het slot van de Europese markten worden vrijgegeven, bevatten mogelijk meer aanwijzingen over toekomstige rentestappen. Daarnaast komt loonstrookverwerker ADP met zijn maandelijkse rapport over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dat banencijfer loopt vooruit op het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag verschijnt.

Ahold Delhaize

De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,8 procent in het rood op 772,71 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 907,39 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 0,7 procent.

Supermarktbedrijf Ahold Delhaize en verzekeraar ASR voerden de schaarse stijgers aan in de AEX, met winsten van 0,9 en 0,5 procent. In de MidKap profiteerde Vopak van van een koopadvies door de Amerikaanse bank Morgan Stanley. Het aandeel won 4 procent en was daarmee de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven. Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway sloot de rij in de MidKap met een min van dik 2 procent.

Zware zomerstorm

Air France-KLM zakte 0,9 procent. KLM schrapt woensdag ruim tweehonderd vluchten op Schiphol vanwege de zware zomerstorm Poly. In totaal zijn er honderden vluchten geschrapt op de luchthaven door het noodweer. Bij de kleinere bedrijven verloor Sif bijna 3 procent, na een update over de eerder aangekondigde aandelenuitgifte. De funderingsspecialist wil daarmee zo'n 50 miljoen euro ophalen.

De euro was 1,0891 dollar waard, tegen 1,0897 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 71,02 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 75,87 dollar per vat.

Meer uit Financieel

China verlaagt importheffingen voor zuivel uit de Europese Unie

BEIJING (ANP) - China heeft de importheffingen op zuivel uit de Europese Unie aanzienlijk verlaagd. Het land beschuldigt de EU ervan schade toe te brengen aan de Chinese zuivelsector door de eigen boeren te subsidiëren. Bij de definitieve vaststelling zijn de tarieven echter flink omlaag gegaan, onder andere voor het Nederlandse FrieslandCampina.

13 minuten geleden
China wil dat Nederland oplossing voor Nexperia-ruzie faciliteert

BEIJING (ANP) - Nederland moet zo snel mogelijk "gunstige omstandigheden" creëren voor het oplossen van interne conflicten bij chipmaker Nexperia, vindt de Chinese regering. Voor de oorzaak van de internationale ruzie rond de Nijmeegse chipmaker wijst het Chinese ministerie van Handel naar "de Nederlandse kant", meldt persbureau Reuters.

45 minuten geleden
Adyen en Magnum hard onderuit op Damrak na kwartaalupdates

AMSTERDAM (ANP) - Adyen en Magnum behoorden donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalberichten. Betaalbedrijf Adyen, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh, Spotify en Groupon, kelderde 18 procent ondanks een stevige stijging van de omzet in de tweede helft van 2025. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.

1 uur geleden
NN Group profiteert van hervorming Nederlands pensioenstelsel

DEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, profiteert van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Mede daardoor is er afgelopen jaar 2,6 miljard euro aan pensioengeld ingestroomd bij de pensioentak van de verzekeraar. Topman David Knibbe zag verder groei met verzekeringen in het buitenland en wijst erop dat het door AI tegelijk lukt om kosten te verlagen.

1 uur geleden
Mercedes verwacht geen groei in 2026 door concurrentie China

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Mercedes-Benz verwacht dat de winstmarges dit jaar onder druk blijven staan. Het autoconcern uit Stuttgart worstelt met de verhoogde Amerikaanse invoerheffingen en scherpe concurrentie van autoproducenten in China.

2 uur geleden
Unilever voert onder topman Fernandez winst op

LONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste jaar onder topman Fernando Fernandez een hogere winst in de boeken gezet. Het Britse bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Rexona zette vaart achter een grote reorganisatie om kosten te besparen. Ook kondigde Unilever veel verkoopdeals aan om van minder goed presterende merken af te komen.

2 uur geleden
Kosten afsplitsing drukken op winst Magnum

AMSTERDAM (ANP) - IJsbedrijf Magnum, ook bekend van merken als Cornetto en Ben & Jerry's, heeft vorig jaar een fors lagere nettowinst in de boeken gezet. Dat had onder meer te maken met kosten voor de afsplitsing van Unilever. De opbrengsten daalden licht.

2 uur geleden