Adyen en Prosus onderaan in rode AEX, Vopak stijgt flink
AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Adyen en techinvesteerder Prosus stonden woensdag onderaan in de AEX-index op het Damrak, die ook een verlies liet zien. Adyen kampte met een negatief analistenrapport van de Zwitserse bank UBS, waarin het aandeel van de kooplijst werd gehaald, en zakte 3 procent. Prosus volgde met een min van ruim 2 procent. Dat kwam door koersverliezen in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft.
Beleggers verwerkten daarnaast een sterkere dan verwachte groeivertraging van de dienstensector van de eurozone in juni. Eerder op de dag bleek al dat het groeitempo van de Chinese dienstensector vorige maand is teruggevallen tot het niveau van januari. De zorgen over een recessie in het eurogebied en over het zwakke herstel van de Chinese economie laaiden daardoor weer op.
Ook wordt uitgekeken naar de notulen van de vorige rentevergadering van de Federal Reserve. De aantekeningen, die na het slot van de Europese markten worden vrijgegeven, bevatten mogelijk meer aanwijzingen over toekomstige rentestappen. Daarnaast komt loonstrookverwerker ADP met zijn maandelijkse rapport over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dat banencijfer loopt vooruit op het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag verschijnt.
Ahold Delhaize
De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,8 procent in het rood op 772,71 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 907,39 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 0,7 procent.
Supermarktbedrijf Ahold Delhaize en verzekeraar ASR voerden de schaarse stijgers aan in de AEX, met winsten van 0,9 en 0,5 procent. In de MidKap profiteerde Vopak van van een koopadvies door de Amerikaanse bank Morgan Stanley. Het aandeel won 4 procent en was daarmee de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven. Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway sloot de rij in de MidKap met een min van dik 2 procent.
Zware zomerstorm
Air France-KLM zakte 0,9 procent. KLM schrapt woensdag ruim tweehonderd vluchten op Schiphol vanwege de zware zomerstorm Poly. In totaal zijn er honderden vluchten geschrapt op de luchthaven door het noodweer. Bij de kleinere bedrijven verloor Sif bijna 3 procent, na een update over de eerder aangekondigde aandelenuitgifte. De funderingsspecialist wil daarmee zo'n 50 miljoen euro ophalen.
De euro was 1,0891 dollar waard, tegen 1,0897 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 71,02 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 75,87 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.
4 minuten geledenURK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland verliest op het gebied van nieuwe geneesmiddelen steeds meer terrein aan andere landen, ook binnen Europa. De van oorsprong sterke farmaceutische branche in ons land klaagt over lange, strenge en onvoorspelbare toelatingstrajecten, waardoor sommige medicijnen veel later of helemaal niet meer in ons land op de markt komen. "We zien dat de concurrentiepositie voor klinische studies iedere maand verslechtert", zegt Martijn Bax, directeur bij de Nederlandse locatie van AstraZeneca, tijdens een persbijeenkomst in Den Haag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen maandag halverwege de dag plots omhoog en sloten in de plus. Beleggers reageerden op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran. De feestvreugde op de beurs werd echter aan het einde van de handel getemperd toen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf de gesprekken ontkende en Trumps bewering bestempelde als nepnieuws.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Touringcarbedrijven vrezen klanten te verliezen als ze vragen om compensatie voor de gestegen brandstofprijzen. Dat meldt een woordvoerster van hun branchevereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV). Touringcarbedrijven zijn bijvoorbeeld ondernemingen die leerlingen vervoeren voor schoolreisjes.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Air France heeft de opschorting van haar vluchten van en naar Dubai en Riyad verlengd tot en met 31 maart, en van en naar Tel Aviv en Beiroet tot en met 4 april. "Vanwege de veiligheidsomstandigheden op de bestemmingen en de sluiting van bepaalde luchtruimten is het bedrijf genoodzaakt de opschorting van haar vluchten te verlengen", maakte de luchtvaartmaatschappij maandag bekend.
3 uur geleden