Adyen en Prosus onderaan in rode AEX, Vopak stijgt flink
AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Adyen en techinvesteerder Prosus stonden woensdag onderaan in de AEX-index op het Damrak, die ook een verlies liet zien. Adyen kampte met een negatief analistenrapport van de Zwitserse bank UBS, waarin het aandeel van de kooplijst werd gehaald, en zakte 3 procent. Prosus volgde met een min van ruim 2 procent. Dat kwam door koersverliezen in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft.
Beleggers verwerkten daarnaast een sterkere dan verwachte groeivertraging van de dienstensector van de eurozone in juni. Eerder op de dag bleek al dat het groeitempo van de Chinese dienstensector vorige maand is teruggevallen tot het niveau van januari. De zorgen over een recessie in het eurogebied en over het zwakke herstel van de Chinese economie laaiden daardoor weer op.
Ook wordt uitgekeken naar de notulen van de vorige rentevergadering van de Federal Reserve. De aantekeningen, die na het slot van de Europese markten worden vrijgegeven, bevatten mogelijk meer aanwijzingen over toekomstige rentestappen. Daarnaast komt loonstrookverwerker ADP met zijn maandelijkse rapport over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dat banencijfer loopt vooruit op het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag verschijnt.
Ahold Delhaize
De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,8 procent in het rood op 772,71 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 907,39 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 0,7 procent.
Supermarktbedrijf Ahold Delhaize en verzekeraar ASR voerden de schaarse stijgers aan in de AEX, met winsten van 0,9 en 0,5 procent. In de MidKap profiteerde Vopak van van een koopadvies door de Amerikaanse bank Morgan Stanley. Het aandeel won 4 procent en was daarmee de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven. Thuisbezorgd-moeder Just Eat Takeaway sloot de rij in de MidKap met een min van dik 2 procent.
Zware zomerstorm
Air France-KLM zakte 0,9 procent. KLM schrapt woensdag ruim tweehonderd vluchten op Schiphol vanwege de zware zomerstorm Poly. In totaal zijn er honderden vluchten geschrapt op de luchthaven door het noodweer. Bij de kleinere bedrijven verloor Sif bijna 3 procent, na een update over de eerder aangekondigde aandelenuitgifte. De funderingsspecialist wil daarmee zo'n 50 miljoen euro ophalen.
De euro was 1,0891 dollar waard, tegen 1,0897 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 71,02 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 75,87 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland en India gaan samen mogelijk voor miljarden euro's onderzeeboten bouwen. Ze zijn het volgens ingewijden in grote lijnen eens over de overeenkomst, die volgende week getekend zou moeten worden. Het zou de grootste defensiedeal voor India ooit zijn.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen die te maken hebben met het winterse weer. Die gaan vooral over autoschade door gladde wegen. Het aantal meldingen bij Allianz Direct door de gladheid ligt twee keer zo hoog als normaal.
11 minuten geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ieren gaan tegen het vrijhandelsverdrag met Zuid-Amerikaanse landen stemmen, ook na toezeggingen van de Europese Commissie voor de landbouwsector. Het gaat om een deal met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay, waarover vrijdag naar verwachting wordt gestemd door EU-landen.
58 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zalando sluit eind september zijn logistieke centrum in het Duitse Erfurt. Daardoor staan 2700 banen op de tocht. De modewebwinkel zegt bezig te zijn met een herstructurering van het logistieke netwerk, na de overname van de Duitse webshop About You.
1 uur geledenWEEZE (ANP) - Ruim 2,2 miljoen passagiers maakten vorig jaar gebruik van de Duitse luchthaven Airport Weeze, 14 procent meer dan in 2024. Het vliegveld, populair bij Nederlanders door de ligging net over de grens bij Venray, verwacht dit jaar opnieuw een stijging van het aantal passagiers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft tijdelijk schotten geplaatst in Terminal 2, de terminal die vanochtend met een stroomonderbreking kampte. De schotten moeten ervoor zorgen dat de reizigers die vanochtend tijdelijk niet konden inchecken, dat nu met voorrang kunnen doen, laat een woordvoerder weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring op Schiphol is verholpen, melden Schiphol en KLM. Sinds donderdag 08.00 uur kampte de luchthaven met een stroomonderbreking in Terminal 2.
3 uur geleden