Adyen en IMCD drukken AEX-index in het rood
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam stond dinsdag rond het middaguur licht lager. Vooral de verliezen van betalingsverwerker Adyen en chemicaliëndistributeur IMCD drukten op de index. Daartegenover stonden winsten van maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway en verlichtingsconcern Signify. Beleggers verwerkten ook cijfers over het Duitse beleggersvertrouwen. Daarnaast zijn ze in afwachting van inflatiecijfers uit de Verenigde Staten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde, mede door het verlies van Adyen van 3,8 procent, tussentijds 0,2 procent lager op 816,20 punten. Het verlies van Adyen had mogelijk te maken met de tegenvallende verwachtingen die sectorgenoot PayPal in zijn handelsupdate uitsprak.
De MidKap daalde 0,1 procent tot 1083,41 punten. De DAX in Frankfurt zag een deel van de eerdere winst verdampen nadat bekend werd dat het beleggersvertrouwen een knauw heeft gekregen. Voor de toekomst zijn beleggers wel positiever. De leidende index in Frankfurt stond 0,2 procent hoger. Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent.
IMCD
IMCD, dat profiteerde van prijsstijgingen, verloor in de AEX 1,1 procent. Topman Piet van der Slikke sprak van sterke resultaten. Tegenover de problemen in de toeleveringsketens wereldwijd stond volgens hem een sterke vraag waarvan het bedrijf wist te profiteren. Hij rekent voor de rest van het jaar nog wel op "uitdagende omstandigheden" in de toeleveringsketens.
DSM, een belangrijke handelspartner van IMCD, won 0,3 procent. Het speciaalchemieconcern liet op de klimaattop in Glasgow weten de bestaande productiefaciliteiten in het Schotse Dalry uit te breiden, waar voedingsadditieven met methaanreducerende bestanddelen voor herkauwers zoals koeien worden geproduceerd.
Renewi
In de MidKap zakte Basic-Fit 3,2 procent. Aandeelhouder 3i heeft een belang van 6,8 procent in de fitnessketen verkocht. Renewi steeg ruim 10 procent op de lokale Amsterdamse markt na cijfers.
AB Foods klom 5,9 procent in Londen. Het Britse moederbedrijf van kledingketen Primark keert een speciaal dividend uit na een sterk herstel van de coronacrisis. Ceconomy (min 2,1 procent) zette de daling voort in Frankfurt. Het Duitse moederbedrijf van onder meer MediaMarkt verloor een dag eerder al dik 4 procent vanwege een cyberaanval bij de elektronicaketen.
De euro was 1,1592 dollar waard, tegen 1,1593 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 82,27 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent meer, op 83,76 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
7 uur geleden