Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen en IMCD drukken AEX-index in het rood

Adyen en IMCD drukken AEX-index in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam stond dinsdag rond het middaguur licht lager. Vooral de verliezen van betalingsverwerker Adyen en chemicaliëndistributeur IMCD drukten op de index. Daartegenover stonden winsten van maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway en verlichtingsconcern Signify. Beleggers verwerkten ook cijfers over het Duitse beleggersvertrouwen. Daarnaast zijn ze in afwachting van inflatiecijfers uit de Verenigde Staten.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde, mede door het verlies van Adyen van 3,8 procent, tussentijds 0,2 procent lager op 816,20 punten. Het verlies van Adyen had mogelijk te maken met de tegenvallende verwachtingen die sectorgenoot PayPal in zijn handelsupdate uitsprak.

De MidKap daalde 0,1 procent tot 1083,41 punten. De DAX in Frankfurt zag een deel van de eerdere winst verdampen nadat bekend werd dat het beleggersvertrouwen een knauw heeft gekregen. Voor de toekomst zijn beleggers wel positiever. De leidende index in Frankfurt stond 0,2 procent hoger. Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent.

IMCD

IMCD, dat profiteerde van prijsstijgingen, verloor in de AEX 1,1 procent. Topman Piet van der Slikke sprak van sterke resultaten. Tegenover de problemen in de toeleveringsketens wereldwijd stond volgens hem een sterke vraag waarvan het bedrijf wist te profiteren. Hij rekent voor de rest van het jaar nog wel op "uitdagende omstandigheden" in de toeleveringsketens.

DSM, een belangrijke handelspartner van IMCD, won 0,3 procent. Het speciaalchemieconcern liet op de klimaattop in Glasgow weten de bestaande productiefaciliteiten in het Schotse Dalry uit te breiden, waar voedingsadditieven met methaanreducerende bestanddelen voor herkauwers zoals koeien worden geproduceerd.

Renewi

In de MidKap zakte Basic-Fit 3,2 procent. Aandeelhouder 3i heeft een belang van 6,8 procent in de fitnessketen verkocht. Renewi steeg ruim 10 procent op de lokale Amsterdamse markt na cijfers.

AB Foods klom 5,9 procent in Londen. Het Britse moederbedrijf van kledingketen Primark keert een speciaal dividend uit na een sterk herstel van de coronacrisis. Ceconomy (min 2,1 procent) zette de daling voort in Frankfurt. Het Duitse moederbedrijf van onder meer MediaMarkt verloor een dag eerder al dik 4 procent vanwege een cyberaanval bij de elektronicaketen.

De euro was 1,1592 dollar waard, tegen 1,1593 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 82,27 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent meer, op 83,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nvidia: 1 biljoen dollar uit geavanceerde chips tegen eind 2027

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.

2 uur geleden
Duik van olieprijs duwt Wall Street omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.

3 uur geleden
Staking legt luchtverkeer op Berlijns vliegveld woensdag plat

BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.

5 uur geleden
Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.

6 uur geleden
Europese beurzen klimmen door dalende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.

7 uur geleden
Vergelijker: spaarrente schiet omhoog naar 2,50 procent

EINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.

8 uur geleden
FNV: veel werknemers DHL Express hebben gestaakt

AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.

8 uur geleden