Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen en IMCD drukken AEX-index in het rood

Adyen en IMCD drukken AEX-index in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam stond dinsdag rond het middaguur licht lager. Vooral de verliezen van betalingsverwerker Adyen en chemicaliëndistributeur IMCD drukten op de index. Daartegenover stonden winsten van maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway en verlichtingsconcern Signify. Beleggers verwerkten ook cijfers over het Duitse beleggersvertrouwen. Daarnaast zijn ze in afwachting van inflatiecijfers uit de Verenigde Staten.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde, mede door het verlies van Adyen van 3,8 procent, tussentijds 0,2 procent lager op 816,20 punten. Het verlies van Adyen had mogelijk te maken met de tegenvallende verwachtingen die sectorgenoot PayPal in zijn handelsupdate uitsprak.

De MidKap daalde 0,1 procent tot 1083,41 punten. De DAX in Frankfurt zag een deel van de eerdere winst verdampen nadat bekend werd dat het beleggersvertrouwen een knauw heeft gekregen. Voor de toekomst zijn beleggers wel positiever. De leidende index in Frankfurt stond 0,2 procent hoger. Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent.

IMCD

IMCD, dat profiteerde van prijsstijgingen, verloor in de AEX 1,1 procent. Topman Piet van der Slikke sprak van sterke resultaten. Tegenover de problemen in de toeleveringsketens wereldwijd stond volgens hem een sterke vraag waarvan het bedrijf wist te profiteren. Hij rekent voor de rest van het jaar nog wel op "uitdagende omstandigheden" in de toeleveringsketens.

DSM, een belangrijke handelspartner van IMCD, won 0,3 procent. Het speciaalchemieconcern liet op de klimaattop in Glasgow weten de bestaande productiefaciliteiten in het Schotse Dalry uit te breiden, waar voedingsadditieven met methaanreducerende bestanddelen voor herkauwers zoals koeien worden geproduceerd.

Renewi

In de MidKap zakte Basic-Fit 3,2 procent. Aandeelhouder 3i heeft een belang van 6,8 procent in de fitnessketen verkocht. Renewi steeg ruim 10 procent op de lokale Amsterdamse markt na cijfers.

AB Foods klom 5,9 procent in Londen. Het Britse moederbedrijf van kledingketen Primark keert een speciaal dividend uit na een sterk herstel van de coronacrisis. Ceconomy (min 2,1 procent) zette de daling voort in Frankfurt. Het Duitse moederbedrijf van onder meer MediaMarkt verloor een dag eerder al dik 4 procent vanwege een cyberaanval bij de elektronicaketen.

De euro was 1,1592 dollar waard, tegen 1,1593 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 82,27 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent meer, op 83,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AFM ziet toename misleidende beleggingscontent op sociale media

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten heeft deze zomer een sterke toename gezien in het aantal vragen en negatieve signalen dat zij ontvangt over finfluencing en online beleggingscontent. Finfluencers zijn mensen die via sociale media advies delen over beleggen en financiële producten. "Deze content kan, met of zonder opzet, leiden tot misinformatie, slechte beleggingen of zelfs oplichting", waarschuwt de toezichthouder.

2 minuten geleden
Nederlandse organisaties dreigen met rechtszaak om Meta-bril

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse organisaties hebben socialemediabedrijf Meta gesommeerd om te stoppen met de verkoop van zijn AI- en camerabril. Doet Meta dit niet binnen twee weken, dan spannen ze een kort geding aan tegen het moederbedrijf van Instagram en Facebook. De bril maakt het stiekem filmen van anderen gemakkelijk en werkt daarmee privacyschendingen en online grensoverschrijdend gedrag in de hand, stellen The Firewall en Offlimits.

11 minuten geleden
Groep brancheverenigingen start petitie behoud personeelskorting

DEN HAAG (ANP) - Een groep van 25 brancheverenigingen uit de retail, reisbranche, cultuurbranche, horeca, gastvrijheidsbranche en dienstverleningssector is een petitie gestart voor behoud van een regeling voor personeelskorting. In het Belastingplan 2027 staat het voorstel om deze regeling te schrappen. Volgens de deelnemende brancheorganisaties komt deze arbeidsvoorwaarde in gevaar voor honderdduizenden werknemers.

18 minuten geleden
Maker slimme ringen Oura stelt beursgang in VS uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Oura, de maker van slimme ringen, stelt een beursgang in de Verenigde Staten uit door onzekerheid op de markt voor beursintroducties. Het van oorsprong Finse bedrijf wilde bij een debuut op techbeurs Nasdaq tot 2,2 miljard dollar ophalen en had ongeveer vier keer zoveel orders binnengehaald als er aandelen beschikbaar waren, meldde persbureau Bloomberg eerder al.

2 uur geleden
Run op .si-domeinen na uitspraak Trump over superintelligentie

LJUBLANA (ANP/AFP) - Het voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om kunstmatige intelligentie (AI) voortaan te hernoemen tot 'super intelligence' (SI) heeft tot een stortvloed aan aanvragen geleid voor internetdomeinen die eindigen op '.si'.

3 uur geleden
Vakantieparken Peter Gillis mogen geveild worden

DEN BOSCH (ANP) - Drie vakantieparken van Oostappen Groep, het bedrijf van realityster Peter Gillis, mogen op 1 oktober geveild worden door schuldeiser Marc van Rooi. Dat heeft de kortgedingrechter in Den Bosch bepaald. Gillis probeerde de executieveiling tegen te houden en stapte daarom naar de rechter.

3 uur geleden
Vliegveld Catania heropend na verlaagde vulkaandreiging

CATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

4 uur geleden