Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen en chipbedrijven zetten AEX flink hoger, Aegon stelt teleur

Adyen en chipbedrijven zetten AEX flink hoger, Aegon stelt teleur

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index boekte woensdag een stevige winst dankzij een koerssprong van betaalbedrijf Adyen en een herstel in de chipsector. De resultaten van het snelgroeiende Adyen vielen duidelijk in de smaak bij beleggers. Ook de cijfers van verffabrikant AkzoNobel werden goed ontvangen. Verzekeraar Aegon en ABN AMRO gingen daarentegen in de uitverkoop na teleurstellende handelsupdates.

De AEX-index op Beursplein 5 kreeg er rond het middaguur 1,7 procent bij op 768,94 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 1071,96 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 1,6 procent. Londen bleef wat achter met een plus van 0,5 procent.

Adyen was grote winnaar bij de hoofdfondsen met een winst van bijna 10 procent dankzij een flinke groei van de omzet en bedrijfswinst afgelopen jaar. De Amsterdamse onderneming profiteert van de groei in online shoppen en verwerkte in 2021 voor 516 miljard euro aan betalingen, 70 procent meer dan een jaar eerder. Topman Pieter van der Does verklaarde verder niets te zien in overnames of fusies om de groei te versnellen.

Koersdruk

De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML dikten tot 5 procent aan na de recente koersdruk in de sector. AkzoNobel klom 3,8 procent. Het concern verhoogde afgelopen kwartaal de prijzen vanwege de dure grondstoffen en boekte meer omzet. Daarnaast werd een nieuw aandeleninkoopprogramma van 500 miljoen euro aangekondigd.

Aegon (min 6,6 procent) sloot de rij in de AEX. De verzekeraar presteerde in 2021 wel veel beter dan een jaar eerder, maar had in het slotkwartaal nog altijd last van corona. Daardoor kwamen er meer levensverzekeringsclaims binnen bij het bedrijf. Vooral in de Verenigde Staten, waar nog altijd veel mensen sterven aan de gevolgen van Covid-19, was Aegon meer geld kwijt aan claims. Analisten van KBC Securities verlaagden het advies voor het aandeel.

ABN AMRO

In de MidKap stond ABN AMRO (min 4,8 procent) onderaan. De bank boekte afgelopen jaar weer winst, na het verlies in 2020. Om de aandeelhouders te belonen koopt de bank voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen in. Beleggers hadden echter op een groter aandeleninkoopprogramma gehoopt. Topman Robert Swaak vindt het echter onverstandig om in een keer met een heel groot inkoopprogramma te komen. Liever komt hij relatief vaker met kleinere programma's.

De euro was 1,1437 dollar waard, tegen 1,1416 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent tot 89,03 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 90,47 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

17 minuten geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

2 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

3 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

4 uur geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

5 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

5 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

7 uur geleden