Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen en Besi aan kop in licht hogere AEX

Adyen en Besi aan kop in licht hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging vrijdag licht vooruit onder aanvoering van betaalbedrijf Adyen en chiptoeleverancier Besi. Techinvesteerder Prosus behoorde tot de grootste dalers na koersdruk in de Chinese techsector, waarin het bedrijf een groot belang heeft. Beleggers hielden verder vooral de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten.

De Britse premier Boris Johnson verklaarde "niet optimistisch" te zijn dat de Russische president Vladimir Poetin werkelijk vrede wil en dat de aanvallen op Oekraïense steden alleen maar heviger zullen worden. De Amerikaanse president Joe Biden brengt vrijdag en zaterdag een bezoek aan Polen.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,7 procent hoger op 726,12 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 1048,33 punten. Parijs steeg 0,6 procent en Londen klom 0,2 procent. De DAX in Frankfurt won 0,6 procent ondanks een forse daling van het Duitse ondernemersvertrouwen door de oorlog in Oekraïne.

Prosus

In Moskou, waar de beurshandel een dag eerder werd hervat, verloor de MOEX-index 3,7 procent. Gasconcern Gazprom zakte 12 procent na het nieuws dat de Verenigde Staten dit jaar meer vloeibaar gemaakt aardgas (lng) gaan leveren aan de EU.

Adyen dikte ruim 3 procent aan en Besi won 2,9 procent. Chipmachinemaker ASML klom 1,7 procent na de sterke koerswinsten bij de grote Amerikaanse chipmakers op donderdag. Verlichtingsbedrijf Signify sloot de rij in de AEX met een min van 3,6 procent. Prosus volgde met een verlies van 2 procent. Het Chinese internetconcern Tencent, waarin Prosus een groot belang heeft, zakte 2,6 procent in Hongkong. Ook verlaagde Credit Suisse het koersdoel voor Prosus.

Holland Colours

In de MidKap steeg Eurocommercial Properties 5,8 procent. De investeerder in winkelvastgoed zag het resultaat in het afgelopen jaar iets dalen. Ook liepen de huurinkomsten wat terug. Het dividend werd daarentegen flink opgeschroefd. Apothekersbedrijf Fagron deed het nog beter en klom bijna 8 procent dankzij een koopadvies van Kepler Cheuvreux.

Holland Colours zakte 2,5 procent. De verfspecialist stopt met alle markt- en bedrijfsontwikkelingen in Rusland en Belarus. Het bedrijf blijft in overeenstemming met de sancties van de EU wel verkopen aan bestaande klanten. Rusland, Belarus en Oekraïne vertegenwoordigen minder dan 4 procent van de totale omzet van het bedrijf.

De euro was 1,1005 dollar waard, tegen 1,0985 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent goedkoper op 110,61 dollar. Brentolie kostte 1,1 procent minder op 117,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

S&P 500 op Wall Street sluit voor het eerst boven de 7800 punten

NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.

1 uur geleden
Kledingsite ASOS bevestigt 'ongeautoriseerde' melding aan klanten

LONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.

3 uur geleden
Onderzoek legt kwetsbaarheid wind- en zonneparken Nederland bloot

DEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.

3 uur geleden
Teksten van ChatGPT krijgen onzichtbaar watermerk in EU

SAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.

4 uur geleden
AEX-index scherpt record verder aan, olieprijzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.

6 uur geleden
FrieslandCampina krijgt merkrecht op kleur geel voor Chocomel

DEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.

7 uur geleden
Brussel wil EU-normen ook buiten Europa kunnen laten vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.

7 uur geleden