Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen en AkzoNobel stijgen op groen Damrak na resultaten

Adyen en AkzoNobel stijgen op groen Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Adyen en AkzoNobel werden woensdag flink hoger gezet op de Amsterdamse beurs. Het betalingsbedrijf en de verfproducent kwamen met beter dan verwachte resultaten. De handelsupdates van verzekeraar Aegon en ABN AMRO konden beleggers echter niet bekoren. De aandelen van de twee financiële concerns gingen flink omlaag.

Adyen won bijna 8 procent en ging daarmee aan kop in de AEX-index. Het betalingsbedrijf zag de omzet en de bedrijfswinst afgelopen jaar flink groeien. De Amsterdamse onderneming profiteert van de groei in online shoppen en verwerkte in 2021 voor 516 miljard euro aan betalingen, 70 procent meer dan een jaar eerder. Topman Pieter van der Does verklaarde verder dat Adyen zich blijft richten op zelfstandige groei en zei niets te zien in overnames of fusies om de groei te versnellen.

AkzoNobel klom 2,5 procent. Het concern verhoogde afgelopen kwartaal de prijzen vanwege de dure grondstoffen. Daardoor wist het bedrijf meer omzet te behalen, terwijl de verkoopvolumes lager waren dan een jaar eerder. Daarnaast kondigde AkzoNobel een nieuw aandeleninkoopprogramma van 500 miljoen euro aan.

Ochtendhandel

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,1 procent hoger op 764,23 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 1065,89 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,1 procent.

Aegon (min 3,3 procent) sloot de rij in de AEX. De verzekeraar presteerde in 2021 wel veel beter dan een jaar eerder, maar had in het slotkwartaal nog altijd last van corona. Daardoor kwamen er meer levensverzekeringsclaims binnen bij het bedrijf. Vooral in de Verenigde Staten, waar nog altijd veel mensen sterven aan de gevolgen van Covid-19, was Aegon meer geld kwijt bij de levensverzekeringstak. Analisten van KBC Securities verlaagden het advies voor het aandeel.

ABN AMRO

In de MidKap zakte ABN AMRO 3,6 procent. De bank boekte afgelopen jaar weer winst, waar in 2020 nog voor het eerst in een decennium een jaar met verlies werd afgesloten. Om de aandeelhouders te belonen koopt de bank voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen in. Beleggers hadden echter op een groter aandeleninkoopprogramma gehoopt.

De euro was 1,1411 dollar waard, tegen 1,1416 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 88,85 dollar en Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 90,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street stijgt op hoop einde Amerikaanse shutdown

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

4 uur geleden
Zweden zet eerste stap in kernenergie sinds jaren tachtig

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.

6 uur geleden
Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

7 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

8 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

8 uur geleden
Jumbo verhoogt koffieprijzen opnieuw

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.

9 uur geleden
Trump wil dat luchtverkeersleiders in VS weer aan het werk gaan

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.

9 uur geleden