Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Adyen bij verliezers in lagere AEX na adviesverlaging

Adyen bij verliezers in lagere AEX na adviesverlaging

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde woensdag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak, die eveneens een verlies liet zien. Het betaalbedrijf kampte met een negatief analistenrapport van de Zwitserse bank UBS, waarin het aandeel van de kooplijst werd gehaald, en zakte 1,9 procent. Ook techinvesteerder Prosus (min 2 procent) moest het ontgelden door koersverliezen in de Chinese techsector waarin het grote belangen heeft.

Beleggers wachten verder vooral op de notulen van de vorige rentevergadering van de Federal Reserve. De aantekeningen, die na het slot van de Europese markten worden vrijgegeven, bevatten mogelijk meer aanwijzingen over toekomstige rentestappen. Ook komt loonstrookverwerker ADP met zijn maandelijkse rapport over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven. Dat banencijfer loopt vooruit op het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag verschijnt.

Daarnaast gaat de aandacht uit naar de stand van zaken in de Europese dienstensector. Eerder op de dag bleek al dat het groeitempo van de Chinese dienstensector in juni is teruggevallen tot het niveau van januari. De zorgen over het zwakke herstel van de Chinese economie laaiden daardoor weer op.

Unilever

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de min op 774,79 punten. De MidKap daalde ook 0,5 procent, tot 905,69 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,4 procent.

Levensmiddelenconcern Unilever en supermarktbedrijf Ahold Delhaize waren de grootste stijgers in de AEX, met winsten van 0,4 procent. In de MidKap profiteerde Vopak van een positief analistenrapport. De kenners van de Amerikaanse bank Morgan Stanley schroefden hun aanbeveling voor het tankopslagbedrijf op naar kopen. Het aandeel won 4,6 procent en was daarmee veruit de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven.

Code rood

Air France-KLM verloor 0,7 procent. KLM schrapt woensdag 207 vluchten op Schiphol vanwege het slechte weer. Het KNMI heeft code rood afgegeven in een deel van het land, waaronder in Noord-Holland. Bij de kleinere bedrijven zakte Sif Holding ruim 3 procent, na een update over de eerder aangekondigde aandelenuitgifte. De funderingsspecialist wil daarmee zo'n 50 miljoen euro ophalen.

De euro was 1,0896 dollar waard, tegen 1,0897 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,5 procent in prijs tot 70,86 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 75,85 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

26 minuten geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

58 minuten geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

1 uur geleden
Nog geen uitspraak Hooggerechtshof VS over importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.

1 uur geleden
Op verzoek VS: tanker met Venezolaanse olie afgemeerd op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.

1 uur geleden
Wall Street opent lager na resultaten grote Amerikaanse banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.

2 uur geleden
Deense media: Trump voert druk op voor overleg in Washington

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.

2 uur geleden