Advocatenkantoor onderzoekt compensatie bezitters Babboe-bakfiets
AMSTERDAM (ANP) - Advocatenkantoor Birkway onderzoekt of bezitters van Babboe-bakfietsen compensatie kunnen krijgen. Via de website bakfietsclaim.nl kunnen gedupeerden zich vanaf vrijdag melden, laat het kantoor weten in een verklaring.
Op de website staat dat Birkway moet inventariseren hoeveel gedupeerden er zijn, wat voor problemen zij ervaren en waaruit de schade bestaat om te kunnen onderzoeken of bakfietsbezitters compensatie kunnen krijgen. "Aanmelden verplicht nergens toe. Op dit moment wordt alleen de omvang van het probleem in kaart gebracht", aldus Birkway.
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) verplichtte bakfietsproducent Babboe eerder per direct de handel van al zijn bakfietsen te staken, omdat de veiligheid ervan onvoldoende geborgd zou zijn. Ook moet de producent bakfietsen met een ernstig veiligheidsrisico terugroepen. Uit onderzoek van de NVWA bleek dat de bakfietsproducent de afgelopen jaren een groot aantal meldingen van gebroken frames heeft gekregen. Babboe deed onvoldoende met die meldingen, vindt de autoriteit. Zo werd geen onderzoek gedaan naar de oorzaken en werd de NVWA niet ingelicht.
"Voor veel gezinnen is de Babboe-bakfiets een essentieel transportmiddel. Kinderen gaan er dagelijks mee naar school en naar de sportclub. De onzekerheid over de veiligheid van de fietsen hangt nu als een zwaard van Damocles boven deze gezinnen", staat in de verklaring van het advocatenkantoor. Het maakt volgens het kantoor niet uit of de Babboe-bakfiets nieuw of tweedehands is en ook niet of een bakfiets wordt teruggeroepen of niet. "Iedere Babboe-bakfiets telt!"
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het verzuim onder personeel van Nederlandse gemeenten is vorig jaar gestegen naar 7,1 procent. Dat meldt A&O fonds Gemeenten, dat cijfers bijhoudt en dinsdag publiceert. Volgens het fonds is dat het hoogst in ruim twintig jaar.
31 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.
2 uur geledenZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.
4 uur geledenKOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israƫlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.
9 uur geleden