Advocatenkantoor Ficq & Partners stapt uit Marengo-proces
AMSTERDAM (ANP) - De advocaten van het kantoor Ficq & Partners Advocaten stappen uit het liquidatieproces Marengo. Zij zullen hun drie cliënten in hoger beroep niet langer bijstaan. Dat bevestigt advocaat Nico Meijering desgevraagd aan het ANP. Waarom zij de verdediging hebben neergelegd, wil hij niet toelichten.
Op 8 april begint het hoger beroep in Marengo, met een voorbereidende zitting. Eind februari werden hoofdverdachte Ridouan Taghi en twee medeverdachten tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld.
Het advocatenkantoor heeft eerder laten weten geen rechtszaken meer te gaan doen waarin een kroongetuige optreedt. De strafzaak Marengo leunt zwaar op de verklaringen van kroongetuige Nabil B. Hij heeft belastend verklaard over zijn medeverdachten, onder anderen over zijn voormalige beste vriend Mohamed R. Hij was een van de cliënten van het advocatenkantoor. De rechtbank heeft hem tot 27 jaar gevangenisstraf veroordeeld, na een eis van levenslang. De andere twee verdachten van het kantoor Ficq & Partners kregen celstraffen van respectievelijk 23 jaar en 4 maanden en 5,5 jaar.
Passage-proces
Ook is algemeen bekend dat het advocatenkantoor grote problemen heeft met het arrest in een ander omvangrijk proces, genaamd Passage, waarin kroongetuigen ook een grote rol speelden.
Nadat kroongetuige B. zich begin 2018 had gemeld vonden drie moorden in zijn directe omgeving plaats. Het gaat om zijn broer Reduan, zijn advocaat Derk Wiersum en zijn vertrouwenspersoon Peter R. de Vries.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.
7 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.
11 uur geleden