Advocatenkantoor Ficq & Partners stapt uit Marengo-proces
AMSTERDAM (ANP) - De advocaten van het kantoor Ficq & Partners Advocaten stappen uit het liquidatieproces Marengo. Zij zullen hun drie cliënten in hoger beroep niet langer bijstaan. Dat bevestigt advocaat Nico Meijering desgevraagd aan het ANP. Waarom zij de verdediging hebben neergelegd, wil hij niet toelichten.
Op 8 april begint het hoger beroep in Marengo, met een voorbereidende zitting. Eind februari werden hoofdverdachte Ridouan Taghi en twee medeverdachten tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld.
Het advocatenkantoor heeft eerder laten weten geen rechtszaken meer te gaan doen waarin een kroongetuige optreedt. De strafzaak Marengo leunt zwaar op de verklaringen van kroongetuige Nabil B. Hij heeft belastend verklaard over zijn medeverdachten, onder anderen over zijn voormalige beste vriend Mohamed R. Hij was een van de cliënten van het advocatenkantoor. De rechtbank heeft hem tot 27 jaar gevangenisstraf veroordeeld, na een eis van levenslang. De andere twee verdachten van het kantoor Ficq & Partners kregen celstraffen van respectievelijk 23 jaar en 4 maanden en 5,5 jaar.
Passage-proces
Ook is algemeen bekend dat het advocatenkantoor grote problemen heeft met het arrest in een ander omvangrijk proces, genaamd Passage, waarin kroongetuigen ook een grote rol speelden.
Nadat kroongetuige B. zich begin 2018 had gemeld vonden drie moorden in zijn directe omgeving plaats. Het gaat om zijn broer Reduan, zijn advocaat Derk Wiersum en zijn vertrouwenspersoon Peter R. de Vries.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
7 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
17 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden