Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocatenkantoor Ficq & Partners stapt uit Marengo-proces

Advocatenkantoor Ficq & Partners stapt uit Marengo-proces

AMSTERDAM (ANP) - De advocaten van het kantoor Ficq & Partners Advocaten stappen uit het liquidatieproces Marengo. Zij zullen hun drie cliënten in hoger beroep niet langer bijstaan. Dat bevestigt advocaat Nico Meijering desgevraagd aan het ANP. Waarom zij de verdediging hebben neergelegd, wil hij niet toelichten.

Op 8 april begint het hoger beroep in Marengo, met een voorbereidende zitting. Eind februari werden hoofdverdachte Ridouan Taghi en twee medeverdachten tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld.

Het advocatenkantoor heeft eerder laten weten geen rechtszaken meer te gaan doen waarin een kroongetuige optreedt. De strafzaak Marengo leunt zwaar op de verklaringen van kroongetuige Nabil B. Hij heeft belastend verklaard over zijn medeverdachten, onder anderen over zijn voormalige beste vriend Mohamed R. Hij was een van de cliënten van het advocatenkantoor. De rechtbank heeft hem tot 27 jaar gevangenisstraf veroordeeld, na een eis van levenslang. De andere twee verdachten van het kantoor Ficq & Partners kregen celstraffen van respectievelijk 23 jaar en 4 maanden en 5,5 jaar.

Passage-proces

Ook is algemeen bekend dat het advocatenkantoor grote problemen heeft met het arrest in een ander omvangrijk proces, genaamd Passage, waarin kroongetuigen ook een grote rol speelden.

Nadat kroongetuige B. zich begin 2018 had gemeld vonden drie moorden in zijn directe omgeving plaats. Het gaat om zijn broer Reduan, zijn advocaat Derk Wiersum en zijn vertrouwenspersoon Peter R. de Vries.

Meer uit Binnenland

Queer activisten hopen Jos Brink en René Klijn straat te geven

AMSTERDAM (ANP) - Een groep queer activisten organiseert de komende weken, in aanloop naar de Pride, een verkiezing om meer straten in Amsterdam naar historische Nederlandse queer personen te vernoemen. Zij lanceren vrijdag een website met acht bekenden uit de Nederlandse queer geschiedenis. Tot de dag van de botenparade, 2 augustus, kan iedereen op de website Loveyourhistory.nl een stem uitbrengen. Onder de genomineerden bevinden zich presentator en theatermaker Jos Brink en zanger René Klijn, die in 1992 op televisie openhartig vertelde over aids en de ziekte zo een gezicht gaf.

1 uur geleden
Minder complicaties na extra echometing bij hoogzwangere vrouwen

GRONINGEN (ANP) - Om beter te kunnen bepalen of een hoogzwangere vrouw moet worden ingeleid als ze de baby wat minder voelt, biedt een extra echometing uitkomst. Die betere inschatting zorgt uiteindelijk voor minder complicaties bij de baby. Dat meldt het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG).

3 uur geleden
Dit jaar fors meer zwemlocaties met slechte waterkwaliteit

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zijn er meer plekken waar je op de kwaliteit van het zwemwater moet letten. In 2025 hebben 176 locaties minstens één keer een veiligheidswaarschuwing gekregen. Vorig jaar waren dat er in dezelfde periode nog 111, een stijging van bijna 60 procent. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van Zwemwater.nl.

3 uur geleden
Rode Kruis: hou op reis rekening met extreem weer

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt vakantiegangers die naar het zuiden van Europa gaan zich goed voor te bereiden. Met bosbranden en heel hoge temperaturen ligt een noodsituatie deze zomer op de loer, stelt de organisatie.

3 uur geleden
Ook Hoogeveen wil verbod op fatbikes in stadscentrum

HOOGEVEEN (ANP) - De gemeenteraad van Hoogeveen heeft donderdagavond voor een plan gestemd om fatbikes uit het stadscentrum te weren. De Drentse gemeente treedt daarmee in de voetsporen van Enschede, waar eerder deze week een vergelijkbare motie werd aangenomen.

4 uur geleden
Ruim 100 kilo cocaïne gevonden bij fruitbedrijf in Breda

BREDA (ANP) - De douane heeft woensdag 108 kilo cocaïne gevonden in een lading bananen bij een fruitbedrijf in Breda. De drugs kwamen uit Ecuador en waren bestemd voor verder transport naar Spanje.

12 uur geleden
Belastingdienst moet systemen vervangen en aanpassen om privacy

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst moet twee systemen die worden gebruikt om de gegevens van burgers te verwerken, op den duur vervangen. Vier andere systemen moeten worden aangepast. Persoonlijke gegevens van mensen zijn niet goed genoeg beschermd, oordeelt de Autoriteit Persoonsgegevens, de privacytoezichthouder.

19 uur geleden