Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten zien geen heil meer in liquidatieproces Marengo

Advocaten zien geen heil meer in liquidatieproces Marengo

AMSTERDAM (ANP) - De advocaten van een van de hoofdverdachten in het omvangrijke liquidatieproces Marengo zijn opnieuw hard in aanvaring gekomen met de rechtbank. De advocaten van Mohamed R. vinden dat zij in hun verdediging "zwaar worden belemmerd", onder meer door beperkingen in de zwaarbeveiligde gevangenis in Vught. Om die reden willen ze niet meer naar de rechtbank komen voor het vervolg van het proces.

Op de vraag van een van de rechters hoe die beslissing er formeel uit gaat zien, schoot advocaat Christian Flokstra uit zijn slof. "Dit is nou precies het probleem. U maakt zich daar druk om, terwijl u zich er druk om zou moeten maken dat wij geen actieve verdediging kunnen voeren."

Flokstra en zijn collega Nico Meijering hebben te kennen gegeven dat zij pas willen terugkeren in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp als zij hun pleidooi gaan houden, eind dit jaar. De rechtbank gaf aan die beslissing te betreuren.

Kroongetuige

Marengo draait om meerdere liquidaties en pogingen daartoe. Hoofdverdachte is Ridouan Taghi. De zaak kwam onder meer aan het rollen toen kroongetuige Nabil B. zich meldde. B. en Mohamed R. waren vroeger goede vrienden van elkaar, maar sinds B. is overgelopen naar justitie kwam dat al meerdere keren tot een stevige verbale aanvaring in de rechtbank.

De zaak, die nu al bijna vier jaar loopt, gaat voorzichtig richting afronding. Vanaf juni komt het requisitoir van het Openbaar Ministerie wat uitmondt in de strafeisen tegen de zeventien verdachten.

De strafzaak is de afgelopen jaren opgeschrikt door meerdere ernstige incidenten. Daags nadat het Openbaar Ministerie bekend had gemaakt dat het over een kroongetuige beschikte, werd diens broer doodgeschoten in Amsterdam-Noord. In september 2019 werd B.’s advocaat Derk Wiersum bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. In juli vorig jaar volgde in de binnenstad van Amsterdam de moord op misdaadverslaggever Peter R. de Vries, die sinds de zomer van 2020 optrad als adviseur en vertrouwenspersoon van de kroongetuige.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

1 uur geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

7 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

8 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

9 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

9 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

11 uur geleden
Weeronline: koningsnacht droog, Koningsdag begint zonnig en fris

HOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.

12 uur geleden