Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten zien geen heil meer in liquidatieproces Marengo

Advocaten zien geen heil meer in liquidatieproces Marengo

AMSTERDAM (ANP) - De advocaten van een van de hoofdverdachten in het omvangrijke liquidatieproces Marengo zijn opnieuw hard in aanvaring gekomen met de rechtbank. De advocaten van Mohamed R. vinden dat zij in hun verdediging "zwaar worden belemmerd", onder meer door beperkingen in de zwaarbeveiligde gevangenis in Vught. Om die reden willen ze niet meer naar de rechtbank komen voor het vervolg van het proces.

Op de vraag van een van de rechters hoe die beslissing er formeel uit gaat zien, schoot advocaat Christian Flokstra uit zijn slof. "Dit is nou precies het probleem. U maakt zich daar druk om, terwijl u zich er druk om zou moeten maken dat wij geen actieve verdediging kunnen voeren."

Flokstra en zijn collega Nico Meijering hebben te kennen gegeven dat zij pas willen terugkeren in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp als zij hun pleidooi gaan houden, eind dit jaar. De rechtbank gaf aan die beslissing te betreuren.

Kroongetuige

Marengo draait om meerdere liquidaties en pogingen daartoe. Hoofdverdachte is Ridouan Taghi. De zaak kwam onder meer aan het rollen toen kroongetuige Nabil B. zich meldde. B. en Mohamed R. waren vroeger goede vrienden van elkaar, maar sinds B. is overgelopen naar justitie kwam dat al meerdere keren tot een stevige verbale aanvaring in de rechtbank.

De zaak, die nu al bijna vier jaar loopt, gaat voorzichtig richting afronding. Vanaf juni komt het requisitoir van het Openbaar Ministerie wat uitmondt in de strafeisen tegen de zeventien verdachten.

De strafzaak is de afgelopen jaren opgeschrikt door meerdere ernstige incidenten. Daags nadat het Openbaar Ministerie bekend had gemaakt dat het over een kroongetuige beschikte, werd diens broer doodgeschoten in Amsterdam-Noord. In september 2019 werd B.’s advocaat Derk Wiersum bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. In juli vorig jaar volgde in de binnenstad van Amsterdam de moord op misdaadverslaggever Peter R. de Vries, die sinds de zomer van 2020 optrad als adviseur en vertrouwenspersoon van de kroongetuige.

Meer uit Binnenland

Advies aan Hoge Raad om zaak Willem Engel deels opnieuw te doen

DEN HAAG (ANP) - De zaak tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel, die in hoger beroep is veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur voor opruiing in de coronatijd, moet deels opnieuw worden behandeld. Dat adviseert de advocaat-generaal (AG) aan de Hoge Raad.

27 minuten geleden
Onderzoek naar inzet pijnmiddel tegen postcovid teruggetrokken

AMSTERDAM (ANP) - Onderzoekers van de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam trekken een studie naar het gebruik van een pijnmiddel tegen langdurige coronaklachten voorlopig terug. Er is te veel twijfel of het onderzoek wel volgens de regels is verlopen.

28 minuten geleden
OM tekent hoger beroep aan in Stint-zaak

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank hoger beroep aangetekend in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint in Oss. "Het OM kan zich niet verenigen met de overwegingen en de conclusies van de rechtbank", aldus het OM na het bestuderen van het vonnis.

1 uur geleden
Burgemeester Utrecht kritisch over beveiliging universiteit

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma vindt dat de Universiteit Utrecht meer had moeten doen om de gebouwen te beveiligen tegen bezettingsacties. Haar woordvoerder bevestigt dat na een bericht van RTV Utrecht vrijdag. In de afgelopen jaren hebben pro-Palestijnse activisten meerdere universiteitsgebouwen in het centrum van de stad bezet gehouden.

2 uur geleden
Gevangenisorganisatie DJI getroffen door datalek

DEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.

3 uur geleden
Drie vermiste tieners die wegliepen uit Sleeuwijk weer terecht

SLEEUWIJK (ANP) - De drie jonge tieners die sinds woensdagavond werden vermist nadat ze vermoedelijk te voet vanuit het Noord-Brabantse dorp Sleeuwijk waren vertrokken, zijn terecht, meldt de politie.

3 uur geleden
Weeronline: februari was zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Februari was een zachte maand, maar ook somber. De gemiddelde temperatuur lag hoog, met 5,8 graden tegen 4,4 graden normaal. Het aantal zonuren viel tegen, meldt Weeronline. De zon scheen gemiddeld 76 uur over het land, normaal is dat in februari 95 uur. De hoeveelheid regen verschilde niet veel van normaal: dit jaar viel 58 millimeter neerslag tegen een klimaatgemiddelde van 65 millimeter.

3 uur geleden