
Advocaten willen uitstel proces moord Wiersum
SCHIPHOL (ANP) - De advocaten van de twee mannen die worden verdacht van de moord op advocaat Derk Wiersum willen uitstel van het proces. Zij willen nog tal van getuigen horen en nader onderzoek laten doen. Dat bleek maandag bij aanvang van de inhoudelijke behandeling van de zaak in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol. Het Openbaar Ministerie verzet zich tegen uitstel en wil dat de strafzaak deze en volgende week doorgaat.
Derk Wiersum (44) werd op 18 september 2019 doodgeschoten in de buurt van zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert. Hij was een van de twee advocaten van het eerste uur van Nabil B., de veelbesproken kroongetuige in het liquidatieproces Marengo. Ridouan Taghi is daarin de hoofdverdachte.
De advocaten van de verdachten in de zaak-Wiersum, Moreno B. en Giërmo B., hadden eerder dit jaar onder anderen om Nabil B. als getuige gevraagd. Zijn gezondheidstoestand laat een verhoor momenteel niet toe, zo is gebleken. B. verklaart om die reden ook al geruime tijd niet meer in het liquidatieproces rond Ridouan Taghi, waarin hij kroongetuige is en zijn verklaringen een hoofdrol vervullen in de bewijsvoering. De raadslieden in de zaak-Wiersum willen B. horen omdat hij daags voor de moord ruzie zou hebben gehad met zijn advocaat Wiersum.
Adviseur
Jacques Taekema, advocaat van verdachte Giërmo B., had ook om een getuigenverhoor van Peter R. de Vries verzocht. De Vries werd op 6 juli in het centrum van Amsterdam neergeschoten en ligt zwaargewond in het ziekenhuis. Taekema zei dat hij het verzoek om dit verhoor handhaaft, "zolang De Vries leeft". Hij sprak daarbij de hoop uit dat De Vries volledig zal herstellen. De Vries is sinds de zomer vorig jaar adviseur en woordvoerder van kroongetuige B.
De advocaten lichten maandag bij aanvang van de zaak nogmaals toe waarom meer onderzoek en getuigenverhoren in hun ogen noodzakelijk zijn, omdat er volgens hen ook andere potentiële verdachten zijn.
Meer uit Binnenland
BLADEL (ANP) - Aan Rond Deel in het Brabantse Bladel is een uitslaande brand uitgebroken. De brandweer heeft veel materieel ingezet om de brand te bestrijden. Er zijn meerdere eenheden van de brandweer opgeroepen om branduitbreiding naar andere bouwdelen te voorkomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een poging zaterdagmiddag om het wereldrecord watertrappelen te verbeteren is gelukt. Dat laat een woordvoerder van de Amsterdamse wethouder Sofyan Mbarki weten. 1411 mensen deden om 15.55 uur op verschillende locaties in Nederland mee aan de poging om één minuut te watertrappelen.
5 uur geledenOOSTERBEEK (ANP) - Een recordaantal deelnemers doet zaterdag mee aan de 78e Airborne Wandeltocht in het Gelderse Oosterbeek, meldt een woordvoerder. De wandeltocht is een eerbetoon aan de Britse en Poolse militairen die omkwamen bij de Slag om Arnhem.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD "overweegt serieus" om in de oppositie te gaan, mocht GroenLinks-PvdA gaan meeregeren. Dat zei partijleider Dilan Yeşilgöz tegen de verzamelde pers op het VVD-congres. "Wij zijn niet getrouwd met het pluche."
10 uur geledenROERMOND (ANP) - "Terwijl wij hier herdenken, weten we dat ook vandaag de wereld onrustig is", sprak demissionair staatssecretaris van Defensie Gijs Tuinman zaterdag in Roermond. Daar was de 38e jaarlijkse herdenking van de omgekomen militairen in voormalig Nederlands-Indië en Nieuw-Guinea. Na zijn toespraak legde Tuinman een krans bij het Nationaal Indië-monument 1945-1962 in de Limburgse stad.
12 uur geledenHOUTEN (ANP) - Zondagavond is in Nederland een maansverduistering te zien. Tussen 19.31 en 20.53 uur verschijnt de totaal verduisterde maan laag aan de oostelijke horizon. Wel kan sluierbewolking langs de oostgrens en boven Duitsland de zichtbaarheid beperken, verwacht Weeronline.
16 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Een deel van de omgeving van een winkelcentrum in Lelystad is afgezet omdat daar een mogelijk explosief is aangetroffen. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) doet onderzoek naar de situatie.
18 uur geleden