Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten willen nieuw onderzoek naar viervoudige moord

Advocaten willen nieuw onderzoek naar viervoudige moord

ZWOLLE (ANP) - Advocaten van de twee tot levenslang veroordeelde verdachten voor de viervoudige moord in Enschede in 2018 willen nieuw onderzoek in deze zaak. Ze willen anonieme getuigen horen die zich pas recent via het Openbaar Ministerie hebben gemeld, zeiden ze vrijdag op de zitting bij het hof in Zwolle.

In een Enschedese growshop werden op 13 november 2018 vier personen doodgeschoten. De twee broers Dejan A. (37) en Denis A. (35) en hun vader Camil A. werden door de rechtbank in Almelo veroordeeld tot levenslang. Vader Camil overleed in augustus 2022 in zijn cel.

Op de zitting vrijdag in het gerechtshof in Zwolle werd een officier van justitie gehoord die anonieme en beschermde getuigen bijstaat. Uit informatie van meerdere anonieme getuigen blijkt volgens deze officier van justitie dat broer Denis niet heeft geschoten en ook geen wapen heeft vastgehad. "Bij die rol vind ik niet zomaar levenslang passen", zei deze officier.

Uitgebreide verklaring

Het gerechtshof neemt later een beslissing over de verzoeken. "Het zal u niet verrassen als die beslissing luidt dat we maandag niet verder gaan", zei de voorzitter. Voor het hoger beroep waren drie zittingsdagen uitgetrokken.

Advocaat Gerald Roethof, die verdachte Dejan A. bijstaat, meent dat deze getuigen gehoord moeten worden. "Dit zijn de zwaarste feiten. Het gaat hier om levenslang." Ook de raadslieden van verdachte Denis A. willen dit. "We hebben allemaal het ongebruikelijk stellige oordeel van de officier van justitie gehoord dat blijkbaar onze cliënt niet geschoten heeft", zei advocaat Jeroen Nijboer. Hij doelde op de gehoorde officier.

Ook wil Roethof dat verdachte Denis als getuige wordt gehoord. Hij kwam plots met een uitgebreide verklaring over wat er gebeurd is in de growshop. Denis zei dat hij zijn vader twee personen heeft zien doodschieten. Ook zei hij dat Dejan met zijn vader in de growshop achter een derde slachtoffer aan gingen.

Meer uit Binnenland

Tubbergen betreurt dat inwoners zich niet genoeg gehoord voelden

TUBBERGEN (ANP) - De gemeente Tubbergen betreurt het dat inwoners van het dorp Albergen het gevoel hebben dat er niet naar hen is geluisterd toen ze enkele jaren geleden klaagden over de komst van een asielzoekerscentrum. Burgemeester Anko Postma wil het vertrouwen herstellen, zegt hij naar aanleiding van een oordeel van de Nationale ombudsman.

1 uur geleden
Ombudsman: Tubbergen luisterde niet naar klachten over azc

DEN HAAG (ANP) - Toen inwoners van het Twentse dorp Albergen klaagden over de geplande komst van een opvang voor asielzoekers, is de gemeente Tubbergen daar niet goed mee omgegaan. Dat oordeelt de Nationale ombudsman. Die vindt dat de gemeente de klachten "onbehoorlijk heeft behandeld" en dat er "niet naar inwoners werd geluisterd".

1 uur geleden
Media: Nederlandse toerist gedood bij kroeggevecht in Egypte

HURGHADA (ANP) - Een Nederlandse toerist is in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven gekomen na een vechtpartij in een café in de Egyptische havenstad Hurghada, aan de Rode Zee. Dat melden lokale media, waaronder de nieuwssite Cairo24.

6 uur geleden
Dolle Mina's op kortste dag van het jaar in actie voor veiligheid

ARNHEM (ANP) - Dolle Mina's voeren zondag, op de kortste dag van het jaar, in diverse steden actie voor veiligere straten. Het gaat om meer dan vijftien locaties door het hele land, waarbij de actievoerders tunnels aankleden met vloerkleden, planten, banken, muziek en verlichting.

6 uur geleden
Planbureaus zien toename autogebruik door elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's leveren weliswaar aanzienlijke voordelen op voor klimaat en luchtkwaliteit, maar zorgen tegelijkertijd voor een toename van het autogebruik. Dat constateren het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na nieuw onderzoek. Volgens de belangrijke adviseurs van het kabinet neemt vooral in het weekend en bij stedelingen het aantal gereden kilometers flink toe.

6 uur geleden
Nieuwe aanpak voor Koningsdag in Amsterdam, 'beter beheersbaar'

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam blijft er ruimte voor feesten tijdens Koningsdag in de binnenstad, maar een en ander moet "beter beheersbaar worden". Over een nieuwe aanpak schrijft burgemeester Femke Halsema dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is Koningsdag in het centrum van Amsterdam nu uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn.

11 uur geleden
Franc Weerwind burgemeester Terneuzen, volgt Van Merrienboer op

TERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.

12 uur geleden