Advocaten willen nieuw onderzoek naar viervoudige moord
ZWOLLE (ANP) - Advocaten van de twee tot levenslang veroordeelde verdachten voor de viervoudige moord in Enschede in 2018 willen nieuw onderzoek in deze zaak. Ze willen anonieme getuigen horen die zich pas recent via het Openbaar Ministerie hebben gemeld, zeiden ze vrijdag op de zitting bij het hof in Zwolle.
In een Enschedese growshop werden op 13 november 2018 vier personen doodgeschoten. De twee broers Dejan A. (37) en Denis A. (35) en hun vader Camil A. werden door de rechtbank in Almelo veroordeeld tot levenslang. Vader Camil overleed in augustus 2022 in zijn cel.
Op de zitting vrijdag in het gerechtshof in Zwolle werd een officier van justitie gehoord die anonieme en beschermde getuigen bijstaat. Uit informatie van meerdere anonieme getuigen blijkt volgens deze officier van justitie dat broer Denis niet heeft geschoten en ook geen wapen heeft vastgehad. "Bij die rol vind ik niet zomaar levenslang passen", zei deze officier.
Uitgebreide verklaring
Het gerechtshof neemt later een beslissing over de verzoeken. "Het zal u niet verrassen als die beslissing luidt dat we maandag niet verder gaan", zei de voorzitter. Voor het hoger beroep waren drie zittingsdagen uitgetrokken.
Advocaat Gerald Roethof, die verdachte Dejan A. bijstaat, meent dat deze getuigen gehoord moeten worden. "Dit zijn de zwaarste feiten. Het gaat hier om levenslang." Ook de raadslieden van verdachte Denis A. willen dit. "We hebben allemaal het ongebruikelijk stellige oordeel van de officier van justitie gehoord dat blijkbaar onze cliënt niet geschoten heeft", zei advocaat Jeroen Nijboer. Hij doelde op de gehoorde officier.
Ook wil Roethof dat verdachte Denis als getuige wordt gehoord. Hij kwam plots met een uitgebreide verklaring over wat er gebeurd is in de growshop. Denis zei dat hij zijn vader twee personen heeft zien doodschieten. Ook zei hij dat Dejan met zijn vader in de growshop achter een derde slachtoffer aan gingen.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
12 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
13 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
15 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
17 uur geleden