Advocaten willen ander hof voor hoger beroep moordzaak Wiersum
AMSTERDAM (ANP) - De verdachten van de moord op advocaat Derk Wiersum willen dat een ander gerechtshof dan het Amsterdamse hun strafzaak in hoger beroep behandelt. De raadslieden van de verdachten zullen hun verzoek op 9 februari bij het hof toelichten, in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol.
Wiersum (44) werd op 18 september 2019 bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. Hij was een van de advocaten van Nabil B., de kroongetuige in het geruchtmakende liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi de hoofdverdachte is. De moord bracht een schokgolf teweeg.
De verdachten Giërmo B. en Moreno B. zijn door de rechtbank in oktober als uitvoerders van de moord veroordeeld tot dertig jaar cel, na een eis tot levenslang. Zij hebben ontkend en hebben hoger beroep aangetekend. Ook het Openbaar Ministerie ging in beroep.
Objectief
De advocaten van de beide verdachten wilden destijds ook een andere rechtbank dan die in Amsterdam, omdat zij vreesden dat die rechtbank de zaak niet objectief zou kunnen behandelen. Derk Wiersum was een Amsterdamse advocaat, zijn gewelddadige dood raakte de rechtbank in de hoofdstad in het hart. De rechtbank zelf achtte zich niettemin prima in staat de zaak op een onafhankelijke en onpartijdige manier te behandelen en wees het verzoek af.
Aan het verzoek om een ander gerechtshof ligt een gelijkluidende redenering ten grondslag als destijds bij de rechtbank, zegt Jacques Taekema, raadsman van Giërmo B. "We hebben de rechtbank gadegeslagen en gezien hoe die met de zaak is omgegaan", aldus Taekema. "Dat heeft bij mijn cliënt het beeld versterkt."
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - De strafzaken tegen twee personen in het soevereinenproces worden geseponeerd, meldt het Openbaar Ministerie maandag. Uit onderzoek blijkt onvoldoende dat beiden onderdeel zijn van het volgens het OM terroristische soevereinennetwerk in Friesland. Zij worden daarom niet langer vervolgd.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Een 18-jarige verdachte heeft maandag in de rechtbank ontkend dat hij betrokken was bij bendegeweld in de Haarlemse wijk Schalkwijk, waarbij iemand uit Heemskerk een wapen in zijn mond kreeg geduwd. Maar volgens het Openbaar Ministerie was Faris-Dien W. "van a tot z onderdeel van een gerichte wraakactie".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal zedenmisdrijven in Amsterdam is vorig jaar gestegen naar 1005. Dat is een stijging van 30 procent ten opzichte van 2024, zo komt naar voren uit een jaaroverzicht van de Amsterdamse politie. Dat is relatief gezien een stuk hoger dan landelijk, waar de stijging 13 procent is.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands Genootschap van Burgemeesters (NGB), Regioburgemeesters en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) zijn kritisch over het voorgestelde verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Dat schrijven ze in een brief aan het kabinet.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is vorig jaar een recordaantal demonstraties geweest. Mensen gingen 3323 keer de straat op, 10 procent meer dan in 2024 en zelfs een verdubbeling ten opzichte van 2023, blijkt uit cijfers die burgemeester Femke Halsema aan de gemeenteraad heeft gestuurd. De meeste betogingen (3203) waren vooraf aangemeld bij de gemeente.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) moet geld terugbetalen aan het Commissariaat voor de Media (CvdM) omdat de omroep onterecht advocaatkosten heeft betaald in de rechtszaak tegen Raisa Blommestijn. Dat heeft het CvdM maandagmiddag bekendgemaakt.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De 108e editie van de Nijmeegse Vierdaagse is uitverkocht. Voor de tweede inschrijfperiode, die maandag om 10.00 uur begon, waren nog 2362 startbewijzen beschikbaar. In totaal waren er 47.000 kaarten te vergeven.
7 uur geleden