Advocaten willen ander hof voor hoger beroep moordzaak Wiersum
AMSTERDAM (ANP) - De verdachten van de moord op advocaat Derk Wiersum willen dat een ander gerechtshof dan het Amsterdamse hun strafzaak in hoger beroep behandelt. De raadslieden van de verdachten zullen hun verzoek op 9 februari bij het hof toelichten, in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol.
Wiersum (44) werd op 18 september 2019 bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. Hij was een van de advocaten van Nabil B., de kroongetuige in het geruchtmakende liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi de hoofdverdachte is. De moord bracht een schokgolf teweeg.
De verdachten Giërmo B. en Moreno B. zijn door de rechtbank in oktober als uitvoerders van de moord veroordeeld tot dertig jaar cel, na een eis tot levenslang. Zij hebben ontkend en hebben hoger beroep aangetekend. Ook het Openbaar Ministerie ging in beroep.
Objectief
De advocaten van de beide verdachten wilden destijds ook een andere rechtbank dan die in Amsterdam, omdat zij vreesden dat die rechtbank de zaak niet objectief zou kunnen behandelen. Derk Wiersum was een Amsterdamse advocaat, zijn gewelddadige dood raakte de rechtbank in de hoofdstad in het hart. De rechtbank zelf achtte zich niettemin prima in staat de zaak op een onafhankelijke en onpartijdige manier te behandelen en wees het verzoek af.
Aan het verzoek om een ander gerechtshof ligt een gelijkluidende redenering ten grondslag als destijds bij de rechtbank, zegt Jacques Taekema, raadsman van Giërmo B. "We hebben de rechtbank gadegeslagen en gezien hoe die met de zaak is omgegaan", aldus Taekema. "Dat heeft bij mijn cliënt het beeld versterkt."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
5 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
6 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
8 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
10 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
14 uur geleden