Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten VS: beschouw Assange niet als normale journalist

Advocaten VS: beschouw Assange niet als normale journalist

LONDEN (ANP/RTR) - Advocaten van de Amerikaanse overheid hebben in Londen betoogd dat Julian Assange niet gezien kan worden als een normale journalist. Tijdens een zitting over de uitlevering van de WikiLeaks-oprichter klonk het verwijt dat Assange te ver ging door namen te publiceren van mensen die "als informant hebben opgetreden voor de Verenigde Staten".

De Amerikaanse autoriteiten dringen aan op de uitlevering van de 52-jarige activist voor zijn publicatie van gelekte overheidsdocumenten. De VS vinden dat Assange daarmee levens in gevaar heeft gebracht. Een advocate betoogde in Londen dat klokkenluiderssite WikiLeaks documenten bemachtigde door mensen aan te moedigen die te stelen. Assange moet daarom "niet worden gezien als een normale journalist en WikiLeaks niet als een normale uitgever".

Medestanders zien Assange juist als een held die ernstige misstanden aan het licht heeft gebracht. Zijn familie maakt zich ook grote zorgen over zijn gezondheid. Assange zit al jaren vast en probeert uitlevering via de rechter te voorkomen. Hij heeft zijn beroepsmogelijkheden inmiddels bijna uitgeput. Het was woensdag de tweede en laatste dag van zijn beroepszaak voor het Hoge Hof van Justitie in Londen.

Als Assange de zaak wint, kan hij opnieuw proberen zijn uitlevering aan te vechten. Bij verlies kunnen zijn advocaten nog naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens stappen. De activist was woensdag om gezondheidsredenen niet aanwezig bij het hof. Hij keek volgens zijn echtgenote en advocaten ook niet via een videoverbinding naar de zitting waar over zijn lot kan worden beslist. Het is nog onduidelijk wanneer de rechters uitspraak doen.

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

1 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

2 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

3 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

5 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

5 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

5 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

5 uur geleden