Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten VS: beschouw Assange niet als normale journalist

Advocaten VS: beschouw Assange niet als normale journalist

LONDEN (ANP/RTR) - Advocaten van de Amerikaanse overheid hebben in Londen betoogd dat Julian Assange niet gezien kan worden als een normale journalist. Tijdens een zitting over de uitlevering van de WikiLeaks-oprichter klonk het verwijt dat Assange te ver ging door namen te publiceren van mensen die "als informant hebben opgetreden voor de Verenigde Staten".

De Amerikaanse autoriteiten dringen aan op de uitlevering van de 52-jarige activist voor zijn publicatie van gelekte overheidsdocumenten. De VS vinden dat Assange daarmee levens in gevaar heeft gebracht. Een advocate betoogde in Londen dat klokkenluiderssite WikiLeaks documenten bemachtigde door mensen aan te moedigen die te stelen. Assange moet daarom "niet worden gezien als een normale journalist en WikiLeaks niet als een normale uitgever".

Medestanders zien Assange juist als een held die ernstige misstanden aan het licht heeft gebracht. Zijn familie maakt zich ook grote zorgen over zijn gezondheid. Assange zit al jaren vast en probeert uitlevering via de rechter te voorkomen. Hij heeft zijn beroepsmogelijkheden inmiddels bijna uitgeput. Het was woensdag de tweede en laatste dag van zijn beroepszaak voor het Hoge Hof van Justitie in Londen.

Als Assange de zaak wint, kan hij opnieuw proberen zijn uitlevering aan te vechten. Bij verlies kunnen zijn advocaten nog naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens stappen. De activist was woensdag om gezondheidsredenen niet aanwezig bij het hof. Hij keek volgens zijn echtgenote en advocaten ook niet via een videoverbinding naar de zitting waar over zijn lot kan worden beslist. Het is nog onduidelijk wanneer de rechters uitspraak doen.

Meer uit Buitenland

Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

4 minuten geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

6 minuten geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

1 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

2 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

3 uur geleden
Costa Ricaanse president wil alle communisten uit Amerika's weren

SAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.

3 uur geleden
Israël zegt dat doden van Iraanse kopstukken doorgaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt voorlopig niet te stoppen met "de reeks liquidaties" van Iraanse bewindslieden. Israël doodde sinds het begin van de oorlog al meerdere kopstukken, met inlichtingenminister Esmail Khatib als laatste slachtoffer.

4 uur geleden