Advocaten VS: beschouw Assange niet als normale journalist
LONDEN (ANP/RTR) - Advocaten van de Amerikaanse overheid hebben in Londen betoogd dat Julian Assange niet gezien kan worden als een normale journalist. Tijdens een zitting over de uitlevering van de WikiLeaks-oprichter klonk het verwijt dat Assange te ver ging door namen te publiceren van mensen die "als informant hebben opgetreden voor de Verenigde Staten".
De Amerikaanse autoriteiten dringen aan op de uitlevering van de 52-jarige activist voor zijn publicatie van gelekte overheidsdocumenten. De VS vinden dat Assange daarmee levens in gevaar heeft gebracht. Een advocate betoogde in Londen dat klokkenluiderssite WikiLeaks documenten bemachtigde door mensen aan te moedigen die te stelen. Assange moet daarom "niet worden gezien als een normale journalist en WikiLeaks niet als een normale uitgever".
Medestanders zien Assange juist als een held die ernstige misstanden aan het licht heeft gebracht. Zijn familie maakt zich ook grote zorgen over zijn gezondheid. Assange zit al jaren vast en probeert uitlevering via de rechter te voorkomen. Hij heeft zijn beroepsmogelijkheden inmiddels bijna uitgeput. Het was woensdag de tweede en laatste dag van zijn beroepszaak voor het Hoge Hof van Justitie in Londen.
Als Assange de zaak wint, kan hij opnieuw proberen zijn uitlevering aan te vechten. Bij verlies kunnen zijn advocaten nog naar het Europees Hof voor de Rechten van de Mens stappen. De activist was woensdag om gezondheidsredenen niet aanwezig bij het hof. Hij keek volgens zijn echtgenote en advocaten ook niet via een videoverbinding naar de zitting waar over zijn lot kan worden beslist. Het is nog onduidelijk wanneer de rechters uitspraak doen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.
3 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.
1 uur geledenBANGUI (ANP/RTR/DPA) - De net herkozen president van de Centraal-Afrikaanse Republiek (CAR), Faustin-Archange Touadéra, heeft de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd om een bezoek te brengen aan zijn land. Dat meldt het Russische staatspersbureau TASS.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Zo'n 19.900 huishoudens en 850 bedrijven zitten in Berlijn nog zonder stroom, melden de autoriteiten. De storing ontstond zaterdagochtend vroeg door een brand die vermoedelijk is aangestoken door links-extremisten. Tienduizenden mensen hebben daar dagenlang last van gehad, ook omdat het koud is in de Duitse hoofdstad.
1 uur geledenTURNHOUT (ANP/BELGA) - In België is een 47-jarige vrouw veroordeeld tot zeven jaar cel voor het ernstig mishandelen en van vrijheid beroven van haar man. De man werd onder meer opgesloten in een hondenhok bij de woning in Grobbendonk (provincie Antwerpen). Afgelopen maart ontsnapte de man vanuit het hondenhok naar de buren om hulp te vragen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk bespreekt met bondgenoten wat er moet gebeuren als de Verenigde Staten inderdaad Groenland overnemen, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Hij spreekt er naar eigen zeggen later woensdag over met zijn ambtgenoten uit Duitsland en Polen.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een week van rouw afgekondigd voor de slachtoffers van de Amerikaanse aanval die leidde tot de gevangenneming en wegvoering van president Nicolás Maduro.
9 uur geleden