Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten vrezen problemen met alimentatie door corona

Advocaten vrezen problemen met alimentatie door corona

DEN HAAG (ANP) - Advocaten in het familierecht verwachten grote problemen als veel mensen geen alimentatie meer kunnen betalen door de financiële gevolgen van de coronacrisis. Ze vrezen dat zowel zij die moeten betalen als zij die het ontvangen in de bijstand kunnen eindigen.

Wie geen alimentatie meer kan betalen, kan een wijziging aanvragen bij de rechter. "Die toetst dan of het verlies van inkomen kortdurend of langdurig is. Alleen bij langdurig verlies kan de alimentatie worden uitgesteld of het bedrag worden verlaagd", zegt voorzitter Alexander Leuftink van de Familie- en erfrecht Advocaten Scheidingsmediators (FAS). "Deze moet dan later alsnog worden betaald."

Uitstel of verlaging biedt misschien ruimte voor de betaler, voor de ontvanger heeft dit verstrekkende gevolgen. Sommigen van hen zijn er immers voor een belangrijk deel van afhankelijk. Zij kunnen incassobureaus of deurwaarders inschakelen om alsnog hun geld te krijgen, maar dan moeten die wel iets kunnen halen. Zo niet, dan krijgt de gerechtigde ook niets. "Beiden kunnen dus door de problematiek in de bijstand terechtkomen", zegt Leuftink.

Mediation

Bine Spoormans van Van der Loeff Familierecht in Amsterdam krijgt al de eerste telefoontjes binnen van mensen die problemen verwachten. "Zij willen weten waar ze aan toe zijn." Bij het Nijmeegse kantoor DZ Familierecht en Mediation speelt het vooral bij mensen die nu over hun alimentatie onderhandelen, volgens advocate Yvonne van Zutphen. De echte klap kan volgens haar over een paar maanden komen, als mensen door hun buffers heen zijn.

Probeer het dan ook eerst met je ex te regelen, is het advies. Door middel van mediation kunnen beide partijen samen de klap opvangen, mits de onderlinge verhoudingen goed zijn, zegt Van Zutphen. Spoormans is het daar mee eens: "Deze uitzonderlijke situatie vraagt om meer begrip. Het gaat sowieso pijn doen, maar probeer toch die pijn wat te delen met elkaar."

Het is niet precies bekend hoeveel mensen alimentatie betalen en ontvangen. Volgens het Landelijk Bureau Inning Onderhoudsbijdragen gaat het om enkele tienduizenden.

Meer uit Binnenland

Grote brand in loods in Zutphen

ZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.

1 uur geleden
Natuurbrand bij Koog aan de Zaan

KOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.

1 uur geleden
Rode Kruis: zo'n 140 asielzoekers naar nachtopvang in Groningen

TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.

3 uur geleden
Netanyahu beveelt intensivering van offensief in Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.

6 uur geleden
Lopers Roparun onthaald op Coolsingel in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.

7 uur geleden
Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

10 uur geleden
Parkeerplaatsen bij strand en binnenwater lopen vol

ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.

12 uur geleden