Advocaten vrezen problemen met alimentatie door corona
DEN HAAG (ANP) - Advocaten in het familierecht verwachten grote problemen als veel mensen geen alimentatie meer kunnen betalen door de financiële gevolgen van de coronacrisis. Ze vrezen dat zowel zij die moeten betalen als zij die het ontvangen in de bijstand kunnen eindigen.
Wie geen alimentatie meer kan betalen, kan een wijziging aanvragen bij de rechter. "Die toetst dan of het verlies van inkomen kortdurend of langdurig is. Alleen bij langdurig verlies kan de alimentatie worden uitgesteld of het bedrag worden verlaagd", zegt voorzitter Alexander Leuftink van de Familie- en erfrecht Advocaten Scheidingsmediators (FAS). "Deze moet dan later alsnog worden betaald."
Uitstel of verlaging biedt misschien ruimte voor de betaler, voor de ontvanger heeft dit verstrekkende gevolgen. Sommigen van hen zijn er immers voor een belangrijk deel van afhankelijk. Zij kunnen incassobureaus of deurwaarders inschakelen om alsnog hun geld te krijgen, maar dan moeten die wel iets kunnen halen. Zo niet, dan krijgt de gerechtigde ook niets. "Beiden kunnen dus door de problematiek in de bijstand terechtkomen", zegt Leuftink.
Mediation
Bine Spoormans van Van der Loeff Familierecht in Amsterdam krijgt al de eerste telefoontjes binnen van mensen die problemen verwachten. "Zij willen weten waar ze aan toe zijn." Bij het Nijmeegse kantoor DZ Familierecht en Mediation speelt het vooral bij mensen die nu over hun alimentatie onderhandelen, volgens advocate Yvonne van Zutphen. De echte klap kan volgens haar over een paar maanden komen, als mensen door hun buffers heen zijn.
Probeer het dan ook eerst met je ex te regelen, is het advies. Door middel van mediation kunnen beide partijen samen de klap opvangen, mits de onderlinge verhoudingen goed zijn, zegt Van Zutphen. Spoormans is het daar mee eens: "Deze uitzonderlijke situatie vraagt om meer begrip. Het gaat sowieso pijn doen, maar probeer toch die pijn wat te delen met elkaar."
Het is niet precies bekend hoeveel mensen alimentatie betalen en ontvangen. Volgens het Landelijk Bureau Inning Onderhoudsbijdragen gaat het om enkele tienduizenden.
Meer uit Binnenland
NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
3 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
4 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
5 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
6 uur geleden