Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten vragen om borgtocht voor Assange

Advocaten vragen om borgtocht voor Assange

LONDEN (ANP/RTR) - De advocaten van Julian Assange gaan proberen hun cliënt op borgtocht vrij te krijgen. Ze betogen dat de Wikileaks-oprichter in de Britse gevangenis gevaar loopt door het nieuwe coronavirus.

Assange zit momenteel vast omdat de Verenigde Staten om zijn uitlevering hebben gevraagd. De Amerikaanse autoriteiten willen hem onder meer vervolgen voor de publicatie van geheim materiaal over de oorlogen in Afghanistan en Irak.

De Wikileaks-oprichter mag die uitleveringszaak niet in vrijheid afwachten, omdat hij al eerder de benen nam terwijl hij voorwaardelijk vrij was. Hij dook in 2012 in Londen onder in de ambassade van Ecuador om overlevering aan Zweden te voorkomen.

Ecuador wees Assange vorig jaar de deur, waarna de Britse politie hem in de boeien sloeg. Hij kreeg vervolgens een gevangenisstraf opgelegd van 50 weken omdat hij de voorwaarden had geschonden van zijn borgtocht.

Klokkenluiderssite Wikileaks zegt dat de advocaten van Assange woensdag een verzoek indienen om hem uit de gevangenis te krijgen. Hij zou daar het risico lopen besmet te raken met het coronavirus, dat in het Verenigd Koninkrijk al aan 303 mensen het leven heeft gekost.

Meer uit Buitenland

Iran: Trump accepteert onze eisen voor einde aan de oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse staatsmedia melden dat de Amerikaanse president Donald Trump "onze eisen voor een einde van de oorlog" heeft geaccepteerd.

21 minuten geleden
Door Trump gesteunde kandidaat wint zetel Marjorie Taylor Greene

ATLANTA (ANP) - De Republikein Clay Fuller, een voormalig aanklager die werd gesteund door president Donald Trump, heeft dinsdag een beslissende tweede stemronde in de Amerikaanse staat Georgia gewonnen. Hij volgt hiermee de conservatieve politica Marjorie Taylor Greene op in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, zo meldt NBC News.

28 minuten geleden
Starmer reist naar Golfregio na ingaan staakt-het-vuren

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer reist af naar de Golfregio na het ingaan van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, meldt de BBC op basis van Downing Street. Starmer zal met de leiders in de regio onder meer praten over de heropening van de Straat van Hormuz en de rol die het Verenigd Koninkrijk daarbij kan spelen.

32 minuten geleden
Iran stelt voortgang uraniumverrijking en opheffing sancties voor

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse tienpuntenplan, dat de basis moet vormen voor onderhandelingen over een einde van de oorlog, houdt in dat de Verenigde Staten instemmen met de voortzetting van het Iraanse programma voor de verrijking van uranium en de opheffing van alle sancties. Dat melden Iraanse media.

37 minuten geleden
Merz: Duitsland blij met bestand, nu verder onderhandelen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is blij dat Iran en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over een staakt-het-vuren van twee weken. "Het doel moet nu zijn om de komende dagen te onderhandelen over een duurzaam einde aan de oorlog. Dat is alleen via diplomatieke weg te bereiken", schrijft hij in een verklaring. Duitsland wil volgens Merz ook bijdragen aan de heropening van de Straat van Hormuz.

40 minuten geleden
Trump: VS zullen helpen bij verkeersafwikkeling in Straat Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen helpen bij de verkeersafwikkeling in de Straat van Hormuz. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump rond middernacht (lokale tijd) aan op Truth Social.

1 uur geleden
Netanyahu: bestand tussen Iran en VS omvat niet Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat zijn land het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump steunt om aanvallen op Iran gedurende twee weken op te schorten, maar voegde eraan toe dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon. Dat meldden Israëlische media, waaronder The Times of Israel, op basis van een verklaring van Netanyahu's kantoor.

3 uur geleden