Advocaten vragen om borgtocht voor Assange
LONDEN (ANP/RTR) - De advocaten van Julian Assange gaan proberen hun cliënt op borgtocht vrij te krijgen. Ze betogen dat de Wikileaks-oprichter in de Britse gevangenis gevaar loopt door het nieuwe coronavirus.
Assange zit momenteel vast omdat de Verenigde Staten om zijn uitlevering hebben gevraagd. De Amerikaanse autoriteiten willen hem onder meer vervolgen voor de publicatie van geheim materiaal over de oorlogen in Afghanistan en Irak.
De Wikileaks-oprichter mag die uitleveringszaak niet in vrijheid afwachten, omdat hij al eerder de benen nam terwijl hij voorwaardelijk vrij was. Hij dook in 2012 in Londen onder in de ambassade van Ecuador om overlevering aan Zweden te voorkomen.
Ecuador wees Assange vorig jaar de deur, waarna de Britse politie hem in de boeien sloeg. Hij kreeg vervolgens een gevangenisstraf opgelegd van 50 weken omdat hij de voorwaarden had geschonden van zijn borgtocht.
Klokkenluiderssite Wikileaks zegt dat de advocaten van Assange woensdag een verzoek indienen om hem uit de gevangenis te krijgen. Hij zou daar het risico lopen besmet te raken met het coronavirus, dat in het Verenigd Koninkrijk al aan 303 mensen het leven heeft gekost.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.
48 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran staakt de communicatie met de VS via bemiddelaar Pakistan vanwege het aanhoudende geweld in Libanon. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft Oekraïne afgelopen maand bestookt met een recordaantal langeafstandsdrones. Het waren er volgens berekeningen van persbureau AFP meer dan 8000, bijna een kwart meer dan in april. Dat terwijl in mei nog een kortstondige wapenstilstand gold.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft nog geen antwoord ontvangen op het aanbod de wrakstukken te onderzoeken van de drone die afgelopen week neerkwam in Roemenië. Dat meldt staatspersbureau Tass op gezag van Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Het voorval leidde tot brand in een flat in Galați, niet ver van de grens met Oekraïne. Daarbij raakten twee mensen lichtgewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht zegt zondagavond twee Iraanse ballistische raketten te hebben onderschept die "gericht waren op Amerikaanse troepen in Koeweit". Dat schrijft het Amerikaanse commandocentrum in het Midden-Oosten, CENTCOM, op X.
2 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Over het rijgedrag van de buschauffeur, die reed bij de dodelijke aanrijding met een trein in het Vlaamse Buggenhout, waren eerder al klachten, meldt omroep VRT NWS. Vorige week botste de schoolbus op een trein, waardoor twee scholieren (12 en 15 jaar), hun begeleider en de chauffeur om het leven kwamen.
3 uur geleden