Advocaten Trump proberen rechter van zwijggeldzaak te vervangen
NEW YORK (ANP/RTR) - De advocaten van de Amerikaanse oud-president Donald Trump proberen de rechter in de zwijggeldzaak te vervangen. Over twee weken moet die zaak beginnen, de eerste keer dat een strafzaak tegen een Amerikaanse oud-president wordt geopend.
Trump heeft veel kritiek geuit op de rechter in die zaak, Juan Merchan, en zijn familieleden. Merchans dochter werkt voor een politiek adviesbureau dat Democraten als klanten heeft. Ze is volgens Trump een "rabiate Trump-hater" en daarom zou Merchan zelf ook niet onpartijdig zijn.
Justitie in New York reageerde verontwaardigd op Trumps kritiek en breidde zijn spreekverbod uit. Hij mocht in het openbaar al geen uitspraken meer doen over de rechter, maar nu mag Trump ook niets meer zeggen over de familieleden van Merchan. Trump, die in november weer president wil worden, noemde die beslissing "inmenging in de verkiezingen".
Op 15 april moet de zaak tegen Trump in New York beginnen. Hij wordt vervolgd voor het vervalsen van zakelijke documenten. Daarmee probeerde hij te verbergen dat hij zwijggeld betaalde aan onder meer een pornoster. Trump heeft alle aanklachten ontkend.
Vorig jaar probeerde Trump ook al om Merchan van de zaak te krijgen. Een commissie concludeerde dat zijn dochters werk geen invloed op hem had en dus kon Merchan aanblijven.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP/AFP) - Een aantal stembureaus in Peru gaat maandag opnieuw open nadat locaties door heel het land zondag vertraagd opengingen door logistieke problemen tijdens de presidentsverkiezingen. Dat heeft de Peruaanse kiesautoriteit bekendgemaakt. Ongeveer 63.000 kiezers in de hoofdstad Lima konden hun stem niet uitbrengen door een gebrek aan stembiljetten, stembussen en ander stemmateriaal.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is geen fan van paus Leo XIV, schrijft hij in een bericht op zijn Truth Social. "Paus Leo is zwak op het gebied van misdaad en verschrikkelijk op het gebied van buitenlandbeleid", aldus Trump.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
8 uur geleden