Advocaten Trump proberen rechter van zwijggeldzaak te vervangen
NEW YORK (ANP/RTR) - De advocaten van de Amerikaanse oud-president Donald Trump proberen de rechter in de zwijggeldzaak te vervangen. Over twee weken moet die zaak beginnen, de eerste keer dat een strafzaak tegen een Amerikaanse oud-president wordt geopend.
Trump heeft veel kritiek geuit op de rechter in die zaak, Juan Merchan, en zijn familieleden. Merchans dochter werkt voor een politiek adviesbureau dat Democraten als klanten heeft. Ze is volgens Trump een "rabiate Trump-hater" en daarom zou Merchan zelf ook niet onpartijdig zijn.
Justitie in New York reageerde verontwaardigd op Trumps kritiek en breidde zijn spreekverbod uit. Hij mocht in het openbaar al geen uitspraken meer doen over de rechter, maar nu mag Trump ook niets meer zeggen over de familieleden van Merchan. Trump, die in november weer president wil worden, noemde die beslissing "inmenging in de verkiezingen".
Op 15 april moet de zaak tegen Trump in New York beginnen. Hij wordt vervolgd voor het vervalsen van zakelijke documenten. Daarmee probeerde hij te verbergen dat hij zwijggeld betaalde aan onder meer een pornoster. Trump heeft alle aanklachten ontkend.
Vorig jaar probeerde Trump ook al om Merchan van de zaak te krijgen. Een commissie concludeerde dat zijn dochters werk geen invloed op hem had en dus kon Merchan aanblijven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, is dinsdag bij het gesprek tussen Libanon en Israël. CNN meldt dat op basis van een bron binnen het ministerie. De Israëlische ambassadeur in de VS, Yechiel Leiter, ontmoet dan in Washington de Libanese ambassadeur in de VS, Nada Hamadeh.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping wil de banden met Spanje aanhalen, zei hij dinsdag tijdens een bezoek van de Spaanse premier Pedro Sánchez aan Beijing. Volgens Chinese staatsmedia beloofden beide leiders de samenwerking tussen de landen te verdiepen, te midden van wat Xi een "afbrokkelende wereldorde" noemde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt tegen Fox News dat Iran aan zet is in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Vance leidde afgelopen weekend in Pakistan de Amerikaanse delegatie die met Iran onderhandelde. Dat overleg eindigde in een patstelling.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is "verdrietig" over de uitslag van de Hongaarse verkiezingen, zei hij maandagavond tegen Fox News. Hij voegde daaraan toe dat hij niet verbaasd was dat Viktor Orbán er niet in slaagde de verkiezingen te winnen. De opmerking is de eerste erkenning van het Witte Huis dat niet Orbán, maar Péter Magyar van de Tisza-partij de parlementsverkiezingen in het Europese land won.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie komt met hogere importheffingen en lagere quota voor staal van buiten de unie. Het Europees Parlement en de Europese Raad zijn het maandagavond eens geworden over de maatregelen om te voorkomen dat de Europese staalmarkt wordt overspoeld door buitenlands staal.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens koning Willem-Alexander zijn de vrijheden die we het meest koesteren, "life, liberty and the pursuit of happiness", gebaat bij "stabiliteit en bij samenwerking met sterke, democratische, betrouwbare partners." Dat zei hij maandag tijdens een toespraak bij een netwerkreceptie in de Chamber of Commerce in Washington voor zijn bezoek aan Trump in het Witte Huis.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Democratische Congreslid Eric Swalwell zegt te zullen vertrekken uit het Huis van Afgevaardigden. In een verklaring ontkent de Amerikaanse politicus beschuldigingen van seksueel misbruik waar hij de afgelopen dagen mee geconfronteerd werd, maar schrijft hij ook dat het "verkeerd is dat mijn achterban mij van mijn taken afleidt".
8 uur geleden