Advocaten Trump proberen rechter van zwijggeldzaak te vervangen
NEW YORK (ANP/RTR) - De advocaten van de Amerikaanse oud-president Donald Trump proberen de rechter in de zwijggeldzaak te vervangen. Over twee weken moet die zaak beginnen, de eerste keer dat een strafzaak tegen een Amerikaanse oud-president wordt geopend.
Trump heeft veel kritiek geuit op de rechter in die zaak, Juan Merchan, en zijn familieleden. Merchans dochter werkt voor een politiek adviesbureau dat Democraten als klanten heeft. Ze is volgens Trump een "rabiate Trump-hater" en daarom zou Merchan zelf ook niet onpartijdig zijn.
Justitie in New York reageerde verontwaardigd op Trumps kritiek en breidde zijn spreekverbod uit. Hij mocht in het openbaar al geen uitspraken meer doen over de rechter, maar nu mag Trump ook niets meer zeggen over de familieleden van Merchan. Trump, die in november weer president wil worden, noemde die beslissing "inmenging in de verkiezingen".
Op 15 april moet de zaak tegen Trump in New York beginnen. Hij wordt vervolgd voor het vervalsen van zakelijke documenten. Daarmee probeerde hij te verbergen dat hij zwijggeld betaalde aan onder meer een pornoster. Trump heeft alle aanklachten ontkend.
Vorig jaar probeerde Trump ook al om Merchan van de zaak te krijgen. Een commissie concludeerde dat zijn dochters werk geen invloed op hem had en dus kon Merchan aanblijven.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/RTR) - Het nieuwe Syrische parlement is zondag voor het eerst bijeengekomen, negentien maanden nadat rebellen Bashar al-Assad ten val brachten. De eerste zitting zou oorspronkelijk afgelopen maandag zijn, maar dat werd zonder opgaaf van redenen tot nader order uitgesteld.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Straat van Hormuz is open voor al het scheepvaartverkeer, stelt het Amerikaanse militaire commando in de regio (CENTCOM). De Persian Gulf Strait Authority (PGSA), die werd opgezet door Iran voor het beheren van de zeestraat, zegt dat de Straat van Hormuz nog steeds is afgesloten.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft aangekondigd dat zijn land van politieke strategie wijzigt. Als onderdeel van dit plan komen er wijzigingen in het kabinet en zal ook premier Joelia Svyrydenko worden vervangen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In Oekraïne zijn zeker vier mensen gedood door een reeks Russische drone- en raketaanvallen. Dat melden Oekraïense functionarissen zondag.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran is een Iraanse militair omgekomen, melden Iraanse media zondag.
3 uur geledenDOHA (ANP/DPA/AFP) - De voormalige emir van Qatar Hamad bin Khalifa Al Thani is op 74-jarige leeftijd overleden, zo heeft de regering bekendgemaakt. Hij regeerde van 1995 tot 2013 over de golfstaat en wordt gezien als de grondlegger van het moderne Qatar.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - De gemeente Westerwolde heeft nog geen zicht op structurele maatregelen voor de onrust op het voorterrein van het aanmeldcentrum Ter Apel nu het Rode Kruis daar het werk heeft neergelegd. Een woordvoerster zegt dat de gemeente "meerdere keren per dag contact heeft met het COA en het ministerie" over de veiligheid, maar dat concrete maatregelen voorlopig uitblijven.
3 uur geleden