Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten Trump: aanklacht Georgia gebrekkig en ongrondwettelijk

Advocaten Trump: aanklacht Georgia gebrekkig en ongrondwettelijk

ATLANTA (ANP/RTR) - De advocaten van de Amerikaanse oud-president Donald Trump noemen de aanklacht door de staat Georgia "gebrekkig en ongrondwettelijk". Ze uiten ook kritiek op de gang van zaken in Georgia. De vermoedelijke aanklacht zou al zijn uitgelekt voordat getuigen een verklaring hadden afgelegd en juryleden klaar waren met overleggen. Dat is volgens de advocaten "shockerend en absurd".

Trump wordt aangeklaagd wegens valsheid in geschrifte en afpersing. In totaal telt de aanklacht 41 punten en worden behalve Trump nog achttien anderen aangeklaagd, onder wie advocaat Rudy Giuliani en voormalig stafchef van het Witte Huis Mark Meadows.

Op zijn sociale mediaplatform Truth Social sprak Trump zelf van een "heksenjacht". In een interview met Fox News noemde hij de zaak "politiek gemotiveerd". Hij zei dat de aanklacht met opzet nu is ingediend, midden in zijn politieke campagne, en dat openbaar aanklager Fani Willis "beter zou focussen op de mensen die de verkiezing van 2020 vervalst hebben, niet op zij die antwoorden eisen".

Uren voordat de grand jury met het besluit om Trump aan te klagen naar buiten kwam, verscheen er een document op de website van de rechtbank waarin werd gesuggereerd dat de voormalig president al was aangeklaagd. Het document verdween snel en er is geen bewijs dat het proces van de grand jury erdoor werd aangetast of dat het lek opzettelijk was, schrijft de Amerikaanse zender ABC News.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Israël valt Beiroet aan als Hezbollah geweld voortzet

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.

2 uur geleden
EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

3 uur geleden
Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

5 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

6 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

6 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

7 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

7 uur geleden