Advocaten Trump: aanklacht Georgia gebrekkig en ongrondwettelijk
ATLANTA (ANP/RTR) - De advocaten van de Amerikaanse oud-president Donald Trump noemen de aanklacht door de staat Georgia "gebrekkig en ongrondwettelijk". Ze uiten ook kritiek op de gang van zaken in Georgia. De vermoedelijke aanklacht zou al zijn uitgelekt voordat getuigen een verklaring hadden afgelegd en juryleden klaar waren met overleggen. Dat is volgens de advocaten "shockerend en absurd".
Trump wordt aangeklaagd wegens valsheid in geschrifte en afpersing. In totaal telt de aanklacht 41 punten en worden behalve Trump nog achttien anderen aangeklaagd, onder wie advocaat Rudy Giuliani en voormalig stafchef van het Witte Huis Mark Meadows.
Op zijn sociale mediaplatform Truth Social sprak Trump zelf van een "heksenjacht". In een interview met Fox News noemde hij de zaak "politiek gemotiveerd". Hij zei dat de aanklacht met opzet nu is ingediend, midden in zijn politieke campagne, en dat openbaar aanklager Fani Willis "beter zou focussen op de mensen die de verkiezing van 2020 vervalst hebben, niet op zij die antwoorden eisen".
Uren voordat de grand jury met het besluit om Trump aan te klagen naar buiten kwam, verscheen er een document op de website van de rechtbank waarin werd gesuggereerd dat de voormalig president al was aangeklaagd. Het document verdween snel en er is geen bewijs dat het proces van de grand jury erdoor werd aangetast of dat het lek opzettelijk was, schrijft de Amerikaanse zender ABC News.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
25 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
1 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.
5 uur geleden