Advocaten Trump: aanklacht Georgia gebrekkig en ongrondwettelijk
ATLANTA (ANP/RTR) - De advocaten van de Amerikaanse oud-president Donald Trump noemen de aanklacht door de staat Georgia "gebrekkig en ongrondwettelijk". Ze uiten ook kritiek op de gang van zaken in Georgia. De vermoedelijke aanklacht zou al zijn uitgelekt voordat getuigen een verklaring hadden afgelegd en juryleden klaar waren met overleggen. Dat is volgens de advocaten "shockerend en absurd".
Trump wordt aangeklaagd wegens valsheid in geschrifte en afpersing. In totaal telt de aanklacht 41 punten en worden behalve Trump nog achttien anderen aangeklaagd, onder wie advocaat Rudy Giuliani en voormalig stafchef van het Witte Huis Mark Meadows.
Op zijn sociale mediaplatform Truth Social sprak Trump zelf van een "heksenjacht". In een interview met Fox News noemde hij de zaak "politiek gemotiveerd". Hij zei dat de aanklacht met opzet nu is ingediend, midden in zijn politieke campagne, en dat openbaar aanklager Fani Willis "beter zou focussen op de mensen die de verkiezing van 2020 vervalst hebben, niet op zij die antwoorden eisen".
Uren voordat de grand jury met het besluit om Trump aan te klagen naar buiten kwam, verscheen er een document op de website van de rechtbank waarin werd gesuggereerd dat de voormalig president al was aangeklaagd. Het document verdween snel en er is geen bewijs dat het proces van de grand jury erdoor werd aangetast of dat het lek opzettelijk was, schrijft de Amerikaanse zender ABC News.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
5 uur geleden