Advocaten Taghi: rechtbank maakt uitglijder, aanvullend gewraakt
AMSTERDAM (ANP) - De advocaten van Ridouan Taghi hebben de rechtbank Amsterdam nogmaals gewraakt. Afgelopen vrijdag tijdens een zitting van het liquidatieproces Marengo gaven zij al aan geen vertrouwen te hebben in de huidige rechters. Daarna hebben zij nog een aanvullend wrakingsverzoek ingediend omdat de rechters de verdediging niet meer de kans hebben gegeven iets over de hechtenis van Taghi te zeggen. Dat had wel gemoeten, menen zij. "Het is een uitglijder die de rechter niet mag maken, ook niet uit chagrijn over het eerste wrakingsverzoek", zegt advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen tegen het ANP.
Beide wrakingsverzoeken zullen waarschijnlijk gelijktijdig behandeld worden, maar wanneer is nog niet duidelijk. De rechtbank Amsterdam heeft daar nog geen informatie over. Andere rechters moeten zich over de verzoeken buigen en beslissen of er inderdaad nieuwe rechters moeten komen of dat de zaak hervat kan worden.
Taghi's advocaten wraakten vorige week de rechters nadat zij een verzoek hadden afgewezen om commando Sil A. te horen als getuige. Daarmee was volgens de advocaten "de schijn van vooringenomenheid gewekt".
Tevergeefs
Voordat de rechters werden gewraakt, hadden de advocaten aangegeven dat zij een verzoek wilden doen over de voorlopige hechtenis van Taghi. Hij zit sinds zijn arrestatie eind 2019, in voorarrest in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught.
Direct na de wraking werd de zaak van Taghi opgeschort. "In de wetenschap dat daarmee ook de voorlopige hechtenis van verzoeker met negentig dagen wordt verlengd. De rechter heeft de raadslieden van verzoeker niet eerst de gelegenheid gegeven zich uit te laten over de voorlopige hechtenis", staat in de onderbouwing van het aanvullende wrakingsverzoek. Als iemand in voorarrest zit, moet de rechter iedere drie maanden toetsen of dat nog terecht is. De advocaten en het Openbaar Ministerie krijgen de kans hun visie erop te geven, de rechter beslist uiteindelijk.
Marengo loopt al jaren, de rechters zijn al meerdere keren gewraakt, alle keren tevergeefs. De uitspraak staat gepland op 27 februari volgend jaar.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De laatste weken van augustus zijn naar alle waarschijnlijkheid natter dan de eerste weken. Weeronline meldt dat er af en toe buien over het land gaan trekken. Maar het droogteprobleem is niet zomaar opgelost, vreest het weerbureau.
40 minuten geledenOOSTERHOUT (ANP) - In een appartementencomplex aan de Koning Willem-Alexanderlaan in het Noord-Brabantse Oosterhout is in de nacht van zaterdag op zondag een brand uitgebroken. Voor zover bekend zijn er geen gewonden. Het gebouw wordt op dit moment ontruimd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onder grote belangstelling is bij het Indisch Monument in Den Haag het einde van de Tweede Wereldoorlog in het Koninkrijk der Nederlanden herdacht tijdens de Nationale Herdenking 15 augustus 1945. Daarbij zijn ook alle slachtoffers herdacht van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting van voormalig Nederlands-Indië.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarlijkse Beach Cleanup Tour hebben vrijwilligers 4175 kilo afval en 79.242 peuken van de Nederlandse stranden langs de Noordzee geraapt. Ruim 2000 vrijwilligers liepen afgelopen twee weken langs de stranden om zwerfafval te rapen, van Schiermonnikoog tot en met Cadzand.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schrijver Peter Andriesse is op 85-jarige leeftijd overleden. Zijn familie meldt dat zaterdag in een overlijdensadvertentie in NRC. Hij overleed al op 1 augustus.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestuurders mogen de A12 bij Den Haag weer op nadat Extinction Rebellion de toegang daartoe had geblokkeerd. Rijkswaterstaat meldt dat de rijbaan richting Utrecht weer is vrijgegeven.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de demonstratie van Extinction Rebellion (XR) op de Utrechtsebaan in Den Haag beëindigd. Activisten werden naar een bus gestuurd. De activisten die niet zelf naar de bus wilden lopen, werden door agenten erheen gedragen, zo is te zien op een livestream van XR.
16 uur geleden