Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten schutter McDonald's: dit is geen moord

Advocaten schutter McDonald's: dit is geen moord

ZWOLLE (ANP) - De 34-jarige Veysel Ü. heeft het doodschieten van twee mannen in een McDonald's in Zwolle nooit gepland. "Er is iets geknapt in hem", zei advocaat Esther Blok donderdag in de rechtbank in Zwolle.

Het Openbaar Ministerie eiste dertig jaar cel voor een dubbele moord in een vol restaurant op 30 maart 2022. Volgens de advocaten van Veysel Ü. was hier geen sprake van moord. Om dat te bewijzen, moet er sprake zijn van een vooraf geplande daad. "Op klaarlichte dag in een McDonald's vol met kinderen, dat is een atypische plek voor het gepland doden van twee personen", aldus de raadsvrouw.

Veysel Ü. stond onder grote financiële druk. Hij had zijn huis al te koop gezet omdat hij een miljoen euro had geïnvesteerd via de zoon van slachtoffer Ali. Dat geld kreeg hij niet terug. Volgens de advocaten werd de druk in het gesprek in de McDonald's verder opgevoerd. Hij moest meer betalen.

Emoties

Na drie kwartier praten in de McDonald's werd de verdachte door het latere slachtoffer Ali naar de kassa gestuurd om koffie en thee te halen. Toen Veysel terugkeerde bij het tafeltje, namen de emoties de overhand. "Vanaf dat moment kan hij zich niets meer herinneren" zei Blok. Een van de getuigen van het schietincident is een militair. Hij sprak over een 'geoefende schutter'. Maar Veysel Ü. schoot vanaf een meter afstand. "Raak schieten is dan niet moeilijk" zei de raadsvrouw. De verdachte is volgens zijn twee advocaten financieel te grazen genomen. Hij werd niet alleen voorafgaand aan het schietincident bedreigd, maar daarna ook in de gevangenis.

Met name opmerkingen van de advocaten over de vermeend kwalijke rol van de twee slachtoffers bij het afpersen van de verdachte, vielen moeilijk bij de nabestaanden. "De aantijgingen aan het adres van mijn cliënten zijn uit de lucht gegrepen" zei slachtofferadvocaat Erwin Damen over het wegzetten van de familie als crimineel.

"Ik vind het vreselijk voor iedereen. Sorry voor allemaal", zei Veysel Ü. als laatste. Op 18 december volgt de uitspraak van de rechtbank.

Meer uit Binnenland

AOb: examenuitslag van meer dan 56.000 vmbo-leerlingen dag later

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).

34 minuten geleden
Ye al voor kort geding over inreisverbod in Nederland gearriveerd

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.

2 uur geleden
Arib hamert op belang waarheidsvinding in corona-enquête

DEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.

2 uur geleden
College Rechten van de Mens: ON! discrimineerde met vacaturetekst

UTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.

3 uur geleden
Iraans regime nog 'stevig' in het zadel, aldus minister Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.

3 uur geleden
Berendsen: deel ambassadepersoneel binnenkort terug naar Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.

4 uur geleden
Arib voelde zich onder druk gezet rond werkwijze tijdens corona

DEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

4 uur geleden