Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten Quincy Promes mogen Belgen horen over drugstransport

Advocaten Quincy Promes mogen Belgen horen over drugstransport

AMSTERDAM (ANP) - De advocaten van Quincy Promes mogen vier Belgische verdachten ondervragen over een door de douane onderschept drugstransport van 712 kilo cocaïne naar de haven van Antwerpen, in januari 2020. Het gerechtshof heeft dit verzoek van de advocaten van de profvoetballer donderdag toegewezen.

Promes werd in februari door de rechtbank in Amsterdam veroordeeld tot een celstraf van zes jaar voor betrokkenheid bij de smokkel van 712 en 650 kilo cocaïne. Hij ging tegen die veroordeling in hoger beroep.

Het hof staat nu het horen van vier getuigen toe die in België zijn opgepakt voor hetzelfde cocaïnetransport, waar Promes volgens justitie in had geïnvesteerd. Het betreft een chauffeur die de container zou hebben opgehaald, iemand die hem opdracht daartoe zou hebben gegeven, een havenmedewerker wiens toegangspas voor het haventerrein is gebruikt en een tweede chauffeur die de container weer terugbracht.

Steekpartij

Het hoger beroep van Promes gaat ook over een steekpartij in juli 2020 op een familiefeest in Abcoude, waarbij de neef van de voetballer in zijn knie werd gestoken. Voor deze mishandeling kreeg Promes vorig jaar een celstraf van achttien maanden opgelegd. Het hof heeft de verzoeken om extra getuigenverhoren van het slachtoffer, zijn zus en een derde ooggetuige van de steekpartij afgewezen.

Het hof zal beide zaken gelijktijdig inhoudelijk behandelen, maar het is nog niet bekend wanneer dat gebeurt. Promes tekende onlangs een contract voor een seizoen bij United FC Dubai, dat uitkomt op het tweede niveau van de Verenigde Arabische Emiraten. Hij wil zijn hoger beroep niet bijwonen als hij het risico loopt bij aankomst in Nederland in de cel te belanden, zei zijn advocaat onlangs.

Meer uit Binnenland

Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

2 uur geleden
Weeronline: dodenherdenking en Bevrijdingsdag zijn fris en droog

HOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.

2 uur geleden
Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

10 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

10 uur geleden
Grootste gevaar lijkt geweken bij brand militair terrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.

10 uur geleden
Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

18 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

20 uur geleden