Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaten Quincy Promes mogen Belgen horen over drugstransport

Advocaten Quincy Promes mogen Belgen horen over drugstransport

AMSTERDAM (ANP) - De advocaten van Quincy Promes mogen vier Belgische verdachten ondervragen over een door de douane onderschept drugstransport van 712 kilo cocaïne naar de haven van Antwerpen, in januari 2020. Het gerechtshof heeft dit verzoek van de advocaten van de profvoetballer donderdag toegewezen.

Promes werd in februari door de rechtbank in Amsterdam veroordeeld tot een celstraf van zes jaar voor betrokkenheid bij de smokkel van 712 en 650 kilo cocaïne. Hij ging tegen die veroordeling in hoger beroep.

Het hof staat nu het horen van vier getuigen toe die in België zijn opgepakt voor hetzelfde cocaïnetransport, waar Promes volgens justitie in had geïnvesteerd. Het betreft een chauffeur die de container zou hebben opgehaald, iemand die hem opdracht daartoe zou hebben gegeven, een havenmedewerker wiens toegangspas voor het haventerrein is gebruikt en een tweede chauffeur die de container weer terugbracht.

Steekpartij

Het hoger beroep van Promes gaat ook over een steekpartij in juli 2020 op een familiefeest in Abcoude, waarbij de neef van de voetballer in zijn knie werd gestoken. Voor deze mishandeling kreeg Promes vorig jaar een celstraf van achttien maanden opgelegd. Het hof heeft de verzoeken om extra getuigenverhoren van het slachtoffer, zijn zus en een derde ooggetuige van de steekpartij afgewezen.

Het hof zal beide zaken gelijktijdig inhoudelijk behandelen, maar het is nog niet bekend wanneer dat gebeurt. Promes tekende onlangs een contract voor een seizoen bij United FC Dubai, dat uitkomt op het tweede niveau van de Verenigde Arabische Emiraten. Hij wil zijn hoger beroep niet bijwonen als hij het risico loopt bij aankomst in Nederland in de cel te belanden, zei zijn advocaat onlangs.

Meer uit Binnenland

NS start proef gratis treinpas voor lage inkomens in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."

51 minuten geleden
Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

1 uur geleden
Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

2 uur geleden
Laagste groei windenergie op land in jaren, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.

2 uur geleden
Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

7 uur geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

8 uur geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

9 uur geleden